Arama sonuçları: *

1. bqrr0595

Bir Agnostik olarak digerlerinin dusuncesini almak istiyorum.

yani inanç meselesi bunlar ben araştırdıgım kadarıyla beni ikna etmiyor açıkçası siz benden daha fazla araştırdırysanız benim de ne demek istediğimi siz benden daha iyi anlıyorsunuzdur ben bu hadis ilminin tamamen insanların mürit edinme için yozlaştırılmış olmasına inanıyorum çünkü insan...
  2. bqrr0595

bizim makroskopiye gel eline veriyim bütün bi beyni görürsün o zaman :D
  3. bqrr0595

konu tarih ilmi değil burda hadis lerden bahsediyoruz ortada bir topluguğu insan toplulugunu kendi cevrende toplamaya yarıycak bilgilerden bahsediyoruz hadisleri kullanan kişi kuran da yazmayan yada gölgede kalmış insanları yeterince aydınlatmamış kişilerin sorularını ve zihninde boş kalan...
  4. bqrr0595

o alimler dediğin adamlar da o toplulukların çıkarttıgı alimler ya hani peygambere desen okey de insana güveniyorsun burda insan faktörü olan yerde çıkar söz konusudur daima bilemezsin alim dediğin adam x kişi için boş gezenin boş kalfasıdır bunu tartışıyoruz zaten insan faktörünü anlatmaya...
  5. bqrr0595

evet söyleyebilir çünkü bunu kanıtlayamazsın ben peygamber efendimiz bir müslüman bir işçi saatlerce çalışmış namaz vaktinin kaçmasına cok az kalmıs namaza giderken osurmus abdesti bozulmus ama vaktide kalmamış peygamberi yolda görüp sormus bişey olmaz hadi geç demiş acele işte probleeem olmaz...
  6. bqrr0595

hadislerin doğruluğunu nasıl belirliycez peki güzel karşim 4 halife döneminden itibaren güç ve kendi topluluğunu güçlendirmek için mabadından binlerce hadis uyduran nesilden nesile aktaranları nasıl ayırt edeceksin
  7. bqrr0595

bu iki yüzlülük ve tamamen çıkar gözeterek yapılmış bir eylem dolayısıyla 1. kural olan koşulsuz iman kuralını ihlal eder yani bu sebep ile müslüman olan kişi hz ali bile olsa münafıktır otomatik olarak edit vardı derken sen şahitmisin olaya :) mış olacaktı duyulan geçmiş zaman
Top Bottom