Arama sonuçları: *

1. Rotangar

İntel ve amd işlemcilerde çekirdek farkı

Amd işlemcilerde mesela 6 core 12 thead yazıyor.Direkt 6 çekirdek. Ama intellerde "Performance-cores" ve "Efficient-cores" olarak ikiye ayrılıyor. Mesela Performance-cores 8 / Efficient-cores 12 / Threads 28 gibi. Şimdi bu 20 çekirdekmi olmuş olucak ?
  2. Rotangar

İşlemci desteklediği ram mhz si

Çoğu işlemcinin sitesinde 3200mhz ye kadar destekliyor diyor ram frekansı.Peki 3600mhz ram alsam overccloksuz kullanamazmıyım 3600 de
  3. Rotangar

Overclock hakkında yardım eder misiniz?

Kısaca overclockun zararlarından bahsedermisiniz.Herkes farklı bir şey diyor kimi işlemcinin ömrünü erken bitirir diyor kimi bişe olmaz diyor.Ne gibi eksileri olur. Amd uygulamasını indirdiö "auto OC" seçeneğini seçmem yeterlimi kendim yaparak riske atmak istemem.
  4. Rotangar

İntel işlemciler hakkında ?

İntellerde son zamanlarda anlamadığım bir şey var. Mesela i7-12700H modeli. ram desteği 3200mhz diyor dd4 için.DDR 4 3600mhz ram taksak 3600 de çalışmazmı. Ayrıca amd lerde genel olarak 4core 8thread 6core 12thread hep böyle iki katı gidiyor. İntellerde çok daha garip. Performance-core ve...
  5. Rotangar

Bu işlemci ne kadar eder

İntel pentium g2010 Bana kalırsa çok düşük bi fiyatta olmalı ama internette şunu gördüm. https://www.hepsiburada.com/intel-pentium-g2010-2-8ghz-3mb-cache-lga-1155-islemci-p-BD303181?magaza=%C3%BClgen%20bilgisayar Bi arkadaşımda var bu işlemci ne kadara satmalı?
  6. Rotangar

İşlemcimin yarısı yok Yardım

İşlemci modeli : r3 3100 Amd nin kendi sitesinde 4 core 8 thread.Benim pc de 2 core 4 thread gözüküyor. Kendi sitesinde l2 2 , l3 16.Bende ise gene yarısı 1/8 gözüküyor.
  7. Rotangar

İşlemcimde hata mı var?

İşlemci modelim r3 3100 Normalde amd nin kendi sitesinde 4 çekirdek 8 thread gözüküyor burda yarısı.l2 2 l3 16 gözüküyor burda gene yarısı.
  8. Rotangar

İşlemci sanallaştırma hakkında

Bluestacks daha iyi performans için işlemci sanallaştırmamı istiyo.Herhangi bir zararı varmıdır.YAni çok kullandıgım bi program değil.Sırf arada giricem diye pc yi yavaşlatmasını istemem.
  9. Rotangar

İşlemcilerde(amd) nesil olayı

İntelde nesilleri biliyorum ama amd de nesil hangisi oluyor. Ryzen 5 3600 başında 5 olduğu için 5. nesilmi yoksa 3000 lerde olduğu için 3. nesilmi. R9 3900x 3. nesilmi 9. mu
Top Bottom