Arama sonuçları: *

1. RefX

Bios M2 SSD'yi Görmüyor

Elimde ki A2000 SSD tahminimce temassızlık yapıyor. Bios birkaç kere görüyor sistem açılıyor daha sonra görmüyor ve açılmıyor. M2 SSD yi takıyorum sistem çalışıyor ama ertesi gün falan çalışmıyor , bazen de yeniden söküp taktığımda görmüyor. Bunun nedeni ne olabilir ?
  2. RefX

PC M2 SSD'yi Görmüyor

Sistemde m2 ssd yi çıkarıp taktığım günden beri düzgün çalıştıramadım bilgisayarı. 3-4 kere Windows açılıyor ardından (sonradan başlattığımda) bios ekranında kalıyor ve m2 ssd yi görmüyor ne yapmalıyım ? 1 gün önce bios update yaptım. Boot menüsü böyle : Storage kısmı :
  3. RefX

Bilgisayar bu ekranda kaldı

Bios güncelledim ardından kapatıp açtım böyle bir şey çıktı karşıma. Ne yapmalıyım ?
  4. RefX

PC bios ekranına girip duruyor

Anakartıma takılı olan m2 ssd'yi çıkarmıştım , yanlış takmışım bios ta kaldı bunu fark ettim ve düzgün bir şekilde taktım. 2-3 gün normal şekilde kullandım ve şimdi açtığım da bios ekranında kalıyor sorun ne olabilir ? 1652303186 Bios tarihi 2020 olarak gözüküyordu onu da güncelledim ama. Hala...
  5. RefX

GPU Driver Yükleme Sonrası Görüntü Gelmiyor

Arkadaşım yeni sistem aldı 1050ti var. Bilgisayarcıdan geldikten sonra mesaj attı bana bende driver var mı diye sordum İndirilenlere baktı ama yoktu , bende link attım oradan indirdi. Kurulurken ekran gitmiş ve bir daha gelmemiş. Pcyi kurdum no signal çıktı ekranda pc açılmadı. Sonra ytden...
  6. RefX

İşlemci Pinleri Yamulmuş , PC Açılmıyor Yardım

Bu ZF 12 macunun böyle şeyler yapacağını biliyordum. İşlemcinin sıcaklığı çok arttığı için macunu yenileyeyim dedim. Klasik işlemci soğutucu ile beraber geldi Bu düzelir mi ? Gece gece elim ayağım titriyor , bu sistemi zar zor aldım , pinler falan düzeltilse olur mu ? Yeni macun sürdüm...
  7. RefX

Bilgisayar Açılmıyor , Sinyal Yok Yazıyor

1 saat önce dersim bitti ve PC'yi kapattım. Şimdi açmam gerekiyor ama açılmıyor. Anakart logosu çıkıyor ve ardından 'No Signal' yazıyor. Anakart logosu çıktığında Bios'a girdim , Windows düzgün kapatılmadı falan dedi , yeniden başlat sekmesi vardı ona bastım ama hala No Signal yazıyor. Ne...
  8. RefX

PC Bios Ekranın da Kalıyor

Dün elektrik kesilmişti (elektrik kesildiğinde PC kapalıydı) Bugün başlatıyorum ama hep bios ekranında kalıyor. Canlı derse giremedim Sorun mu var , ne yapmam gerekli ?
  9. RefX

PC'ye M2 SSD Taktım Hata Verdi

Bilgisayarıma yeni m2 SSD taktım. Başlattım ve bu hata geldi ne yapmalıyım ? Reboot and Select Proper... R3 3100 B450M A Pro Max Anakart
  10. RefX

Cs - Valo Oynarken Sistem Kapanıyor

Arkadaşımın eski pc'si var işlemcisi AMD fx4100 (ekran kartını sordum ama daha söylemedi , çok kötü bir model değil) Minecraft yüksek ayarda oynarken arada drop yesede sıkıntı olmuyormuş ama CS valorant oynarken 2. Devrede falan bilgisayarcı kapanıyormuş. Bence PSU veya işlemci kaynaklı. Ne...
  11. RefX

1030'dan RX 550'ye Geçtim Sinyal Yok Hatası

Sistemimi en son 1030 ile çalıştırmıştım 5-6 gün önce falan şimdi rx 550 taktım ekran kartı fanlar çalışıyor ama sinyal yok diyor. Nedeni nedir ?
  12. RefX

Monitör Düşük Hz ve Fhd Gözükmüyor

Ekran 1080p olmuyor ve yenileme hızı 1hz gözüküyor ama monitör 165hz Acil yardım
  13. RefX

750Tİ'dan 1030'a Geçtim Sisteme Takınca Çalışır mı?

* Konuyu yanlış yere açmış olabilirim , hatalı ise mazur görün. Önceki ekran kartım 750Tİ'dı yaklaşık 2 ay önce sattım. 1030 ekran kartı aldım idarelik (yarın elimde olacak) Sisteme direk taktığım zaman çalışır mı ? Driver vb kuracak mıyım ?
  14. RefX

Laptop 2. Ekran Bağlama Nasıl Yapılır

Kabloları falan taktım masaüstü pcde ekran kartı olmadığı için monitörü laptopa bağladım. Monitöre görüntü gelmiyor ve laptop görüntüsü gidiyor
  15. RefX

Wireless Adaptör Seçimi

Merhaba kablolu ağ imkanım olmadığı için idare edicek bir wireless kablosu aldım. Ama interneti baya yavaşlatıyor (önceden dizüstü vardı ping baya iyiydi). İnternet hızı vb ile bir alakası var mı ? Doğru tercih nasıl yapılır ?
  16. RefX

Pc Açılmıyor Yardım !!

Merhaba Ryzen 3 3100 + B450 A Pro Max + Adata 8 Gb Ram aldım parçaları sisteme taktım ama PC açılmıyor Neden olabilir ? Acil Yardım!
  17. RefX

R3 3100 B450 Anakart Bios Ayarı

Arkadaşlar bios ile ilgili bilgim yok. Sistem upgrade yapacağım. Windows ve dosyalar oyunlar silinir mi ? Neler yapmam gerekir ? (Eski sistemimde i5 3330 ve Asus H61m-k anakart vardı )
  18. RefX

R3 3100 - Msi B450 M A Pro Max

Sistem upgrade yapacağım sipariş verdim. Windows 10 kurulu SSD'de. Ssd yi anakarta bağladıktan sonra yapmam gereken şeyler var mı ? 1612100095 Ayrıyeten 8 GB ram de aldım. Driver vb bi şey kurulacak mı parçalara ? 1612100272 Ayrıyeten Ram 8 GB 3000mhz onun ayarı nasıl yapılıyor ?
Top Bottom