Arama sonuçları: *

1. eyupefe3

Xeon E5430 Isınıyor ?

Arkadaşlar öncelikle selam 2 türlü biosuda atmama rağmen e5430 boşta 80 derecelerde geziyor termal yeni ne yapmam lazım önerilerinizi bekliyorum. En kötü termal macun tekrardan sıkacağım.
  2. eyupefe3

İşlemci ve İşlemci Fanı Anakartı Sökmeden takılır mı ?

Arkadaşlar yeni işlemcim geldi anakartı kasadan sökmeden takabilir miyim ? İşlemci takılıyorda fanı bilmiyorum geçen sefer anakartı çıkarmama rağmen işlemci fanı aşırı zor oturuyordu. @Mehmet Yılmaz
  3. eyupefe3

Xeon E5430 İçin BİOS

Arkadaşlar öncelikle selam,elimde asus p5g41t-m lx anakart var ve sahibinden üzerinden 2.el x5430 alıcam modlu işlemci olduğu için bios kurma işlemlerini bilmiyorum nasıl yapabilirim ? Ve alınır mı valorant fps arttırmak için alıyorum.
  4. eyupefe3

LGA775 En iyi işlemci Önerisi ?

Kendi işlemcimi satıp yeni işlemci alıcam imzada yazıyor sistem xeon e5450 düşünüyorum sizce nasıl ? Yatırım yapma cart curt demeyin kafamı yormayın.
  5. eyupefe3

300W psu ve gtx750 için İşlemci ve Anakart Önerisi

Arkadaşlar öncelikle selam,arkadaşıma işlemci ve anakart lazım Minimum bütçe ile işlemci ve anakart lazım.Hemen alınmacağı için sadece model bilgisi gerek ilerde ben 2.el bulucam hangi modelleri önerirseniz.Elinde olan parçalar aşağıda yazıyor,bütçe belli değil biriktiricekmiş. PSU - 300W max...
  6. eyupefe3

Yeni aldığım işlemci 4 çekirdekli ama msconfigte max 2 gözüküyor ?

Arkadaşlar öncelikle selam,bildiğiniz üzere q9300 işlemci aldım bugün abim valorant falan aynı fps farkı yok diyordu sabahleyin şimdi eve geldim aklıma msconfig geldi maximum gelişmiş seçeneklerden işlemci kilidi maximum 2 gösteriyor ve görev yöneticisinde 2 çekirdek 2 mantıksal çekirde 3mb...
  7. eyupefe3

Yeni işlemci geldi,hangi testleri yapmalıyım ?

Arkadaşlar öncelikle selam,2 gün önce açtığım konuda işlemci sipariş verdiğimi söylemiştim (q9300 eskiden e5300'dü) hangi testleri yapmalıyım ? Abim ben evde yokken gitmiş bilgisayarcıya fan temizliği termal macun bide işlemciyi taktırmış.
  8. eyupefe3

Hangi termal macunu önerirsiniz ?

Arkadaşlar öncelikle selam,işlemci sipariş vermiştim dün (q9300) macun lazım bilgisayarcıda belli 30 TL falan kitleyecek 1grlik macuna 50 TL istiyor.İninalde işlemciyi aldıktan sonra 3 TL kaldı onla macun sipariş vericem biliyorum kötü ama diş macunundan iyidir (şuan işlemci sensodyne diş...
  9. eyupefe3

5 Dakikaya sipariş vericem sıkıntısı var mıdır ? (q9300)

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-intel-core2-quad-q9300-islemci-6m-onbellek-2.50-ghz-943502437/detay İninal'e para yükleyip sipariş vericem sıkıntısı var mıdır pinlerde vs göremedimde ?
  10. eyupefe3

Q9400 yerine Q9300 alsam ne olur ?

Arkadaşlar öncelikle selam,Q9400 yerine Q9300 alsam ne gibi farklar olur ısınması gibi problemleri var mı bilgisi olan varsa sevinirim.İnternette sadece GHz farkı gösteriyor onada zaten oc yapacağım. @SpeedCar
  11. eyupefe3

İşlemci Alıcam En iyi İşlemciyi Önerebilir Misiniz ?

Arkadaşlar öncelikle selam,cumartesi veya pazar günü Asus P5G41t-m lx anakarta 120-130 (param güvende olması şart 20 TLde ordan kesiyor biliyorum) GeT veya Param güvende ile işlemci almak istiyorum.Şuanda aklımda Q9400 var 120 TL'ye buldum temiz,önerebileceğiniz işlemci varsa sevinirim.
  12. eyupefe3

Halnziye termal macun ne kadar iyidir ?

Arkadaşlar Q9400 işlemci almayı düşünüyorum adam yanında termal macunda gönderiyor ki bu benim için çok iyi bir şey termal macunun markası halnziye soğutma performansı vs nasıldır yoksa bu 5-10 tllik macunların verdiği performansı mı verir cevaplarsanız sevinirim.
  13. eyupefe3

İşlemci 100 Derece Altına Düşmüyor !

Şuan sadece opera açık ve hala 100 derecede dün akşam işlemci fanını çıkarttım macuna bakmak için (13 yıldır bakım yapılmıyor ve işlemci alıcam söküp takmak pratik olsun diye) sonra anakartı çıkarmadan fanın geri takılmadığını öğrendim her şeyi düzgünce çıkartıp fanı takıp geri koydum.Termal...
  14. eyupefe3

İşlemci fanı oturmuyor ? (55 dereceyken 95 derece)

Normalde işlemci boşta 55 derece falan oluyordu işlemcinin macununa bakmak için çıkardım ama şimdi geri takamıyorum ? :D pcyi açayım dedim 95 derece.Nasıl düzeltirim?
  15. eyupefe3

İntel fan nasıl çıkartılır ?

Arkadaşlar ben bu işlemci fanının köşelerindeki tırnakları gevşettim sonra yukarı kaldırdım fanı çekelemeye çalışırken tırnakların altındaki beyaz parçalarda gelmeye başladı bu normal bir durum mu yoksa yol yakınken geri mi döneyim? 1621885046 Görsel
  16. eyupefe3

Q9400 Harici Önerileriniz var mı?

Arkadaşlar öncelikle selam,sahibinden sitesinden işlemci alıcam bütçem 150-170 TL.Q9400 veya Q9300 düşünüyorum aralarında pek bir fark yok zaten OC yapıcam aldığım zaman.Tek istediğim atıcağınız linkte GeT olması onun harici alamam.Sizce Q9400 veya Q9300 mü alayım yoksa sizin önerileriniz var...
  17. eyupefe3

İşlemcim Şuan Kaç GHz'de çalışıyor?

Arkadaşlar biostan bir kaç oc ayarı kurcaladım şuan 3.51 GHz'demi çalışıyor?
  18. eyupefe3

Core 2 Q9400 vs Q9300

Arkadaşlar öncelikle selam. Q9400 ve Q9300 özelliklerinde sadece 2 özellik farklı. 1 - Q9400 2.66 GHz Q9300 ise 2.50 GHz. 2- Q9400 FSP Eşliği yok Q9300 FSP Eşliği var. Aralarında 25 TL fark var bu farka değer mi yoksa Q9300 mü alayım ...
  19. eyupefe3

İşlemcilerde Aşağıda Belirttiğim Özellikler Ne İşe Yarar ?

1-Önbellek 2-GHz 3-FSB Eşliği 4-VID Voltaj Aralığı Cevapları 1,2,3,4 şeklinde sıralarsanız sevinirim.
  20. eyupefe3

2. El Anakartıma en uygun işlemci

100 TL bütçem var,4 çekirdek en az 4mb önbellek istiyorum GHz neye etki ediyor bilmiyorum yazarsanız sevinirim sistem özelikleri aşağıda. Anakart : Asus P5G41t-m lx. Psu : 12V kanalından 220W normalde 350W. Edit : 2.el önerin zaten bu bütçeye sıfır alıcak halim yok.
Top Bottom