Neler Yeni

Kasamın Toz Filtresini Çöpe Attım

whiterose

80+ Bronze
Öncelikle bu apta l kasayı aldığıma pişmanım, 300 TL'ye almıştım ama hangi parçasına elimi atsam elimde kalıyor. Toz filtresini temizlemek için çıkardığımda paneldeki dişler eğilip kırılıyor :D ayrıca filtre sürekli fanlara çarpıp iğrenç bir ses oluşturuyordu ve temizlemek nerdeyse imkansızdı. Ben de sinirlenip filtreyi tamamen çıkarıp çöpe attım, bir süre bu şekilde kullanacağım 2 hafta kadar, daha sonra adı bilinen bir markanın kasasına geçmeyi düşünüyorum. Şimdi sorum şu böyle kullanmam nasıl bir sorun oluşturur bana?

Ekler

• WhatsApp Image 2021-04-24 at 02.39.26.jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-24 at 02.39.26.jpeg
    169.4 KB · Hit: 49
  • WhatsApp Image 2021-04-24 at 03.32.27.jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-24 at 03.32.27.jpeg
    152.4 KB · Hit: 48
  • WhatsApp Image 2021-04-24 at 03.32.20.jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-24 at 03.32.20.jpeg
    177.9 KB · Hit: 56
En son bir moderatör tarafından düzenlendi:

Ellie Williams

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,408
İsim
Meriç erbay
Öncelikle bu ***** kasayı aldığıma pişmanım, 300 TL'ye almıştım ama hangi parçasına elimi atsam elimde kalıyor. Toz filtresini temizlemek için çıkardığımda paneldeki dişler eğilip kırılıyor :D ayrıca filtre sürekli fanlara çarpıp iğrenç bir ses oluşturuyordu ve temizlemek nerdeyse imkansızdı. Ben de sinirlenip filtreyi tamamen çıkarıp çöpe attım, bir süre bu şekilde kullanacağım 2 hafta kadar, daha sonra adı bilinen bir markanın kasasına geçmeyi düşünüyorum. Şimdi sorum şu böyle kullanmam nasıl bir sorun oluşturur bana?
Hocam merakımdan soruyorum kasanın marka model nedir acaba ?

whiterose

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

whiterose

80+ Bronze
Daha kasa bakmadıysaniz 100r önerebilirim bütçeniz kısıtlıysa Performax Xenom'a bakabilirsiniz.
yok hocam bir daha rampage gamepower gametech performax falan bu tarz bir kasa asla almam, büyük ihtimalle XPG Invader alacağım bayadır hoşuma gidiyor, ama MSI MAG serisi de güzel. Bütçem 500 TL kadar, sanırım bu bütçede adı olan bi kasa bulabilirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
HigH VoLtaGe
bence olmaz ben yan kapak tamamen açık kullanıyorum temiz baktıktan sonra hiç bişey olmaz emin ol filtreli de kullandım aynı tozlanma yine oluyor yani hikaye . açtım yan kapağı motor sesini duycam aga :) yoksa süremiyorum

whiterose

80+ Bronze
bence olmaz ben yan kapak tamamen açık kullanıyorum temiz baktıktan sonra hiç bişey olmaz emin ol filtreli de kullandım aynı tozlanma yine oluyor yani hikaye . açtım yan kapağı motor sesini duycam aga :) yoksa süremiyorum
cidden o iğrenç sesi duymaktan ve fotoda göründüğü gibi tozu görmekten kafayı yemiştim :D böyle çok daha iyi oldu zaten geçici bir süre kullanacağım için tozlanma çok sorun yaratmaz diye düşünüyorum. Siz kasayı ne kadar sürede bir temizliyorsunuz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
HigH VoLtaGe
cidden o iğrenç sesi duymaktan ve fotoda göründüğü gibi tozu görmekten kafayı yemiştim :D böyle çok daha iyi oldu zaten geçici bir süre kullanacağım için tozlanma çok sorun yaratmaz diye düşünüyorum. Siz kasayı ne kadar sürede bir temizliyoben ayda bir temizliyorum

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
Hiçbir sorun olmaz. Zaten 2 hafta gibi bir sürede ne kadar toz gelebilirki?

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
HigH VoLtaGe
ben ayda bir temizliyorum ama öyle üstün körü 3 ay falan sonra detaya giriyorum cpu sogutucusuna bak eger araları artık iyice kapanmaya başladıysa vakit geldi demektir .tabii ki herkesin stili farklıdır ama ben böyle yapıyorum

whiterose

80+ Bronze
ben ayda bir temizliyorum ama öyle üstün körü 3 ay falan sonra detaya giriyorum cpu sogutucusuna bak eger araları artık iyice kapanmaya başladıysa vakit geldi demektir .tabii ki herkesin stili farklıdır ama ben böyle yapıyorum
filtreyi çıkarırken cpu fanına falan da el attım, fırçayla aralarını temizledim zaten çok bi şey yoktu. Termal macun almayı bekliyorum tüm sisteme girişmek için :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
HigH VoLtaGe
geçici bir süre öyle kullancaksan hiç dert etme o toz oraya her türlü giriyor bilader bizim evin bide burda şantiye var oturduğun yerde önemli bence

Tre-x

80+ Silver
Daha kasa bakmadıysaniz 100r önerebilirim bütçeniz kısıtlıysa Performax Xenom'a bakabilirsiniz.
hocam performax xenom u alsam içindeki fanlar ile birlikte mi geliyor yoksa sadece kasa mı ? sadece kasa ise çok pahalı değil mi ya ? (kbyın yeniyim o yüzden saçma gelebilir )
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiçbir sorun olmaz. Zaten 2 hafta gibi bir sürede ne kadar toz gelebilirki?
toz filtresi tam olarak ne işe yarıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
920,626
Üyeler
142,775
Son üye