Neler Yeni

Meslek Tercihi

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,554
İsim
Samet Kaya
beyler bayanlar ben bilgisayarlara aşık birisiyim internette sörf yapmak işte oyun oynamak falan ölene kadar oynarım Allahın izniyle ilk 20.000e de gireceğimi düşünüyorum sizce bilgisayar mühendisi mi olmalıyım yoksa pilot mu ayın her günü değil de 15 gün çalışma ve mmaş yüksekliği pilotluğa karşı beni cezbetti zaten pilotluk da güzel meslek diş hekimi de olabilirim belki sizce eğer bilgisayar mühendisi olursam pclerden soğur muyum sizce pilot veya diş hekimi olup eve gelince mi pc oynamalıyım bide pc m.leri evden çalışabiliyor mu ? meslek olarak istediğim şeyler yüksek maaş az çalışma saati ve kolay bir meslek. NOT: Doktorluk olmasın nefret ediyorum milletin dırdırından bide dayak yemek istemiyorum

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,431
İsim
Adem
beyler bayanlar ben bilgisayarlara aşık birisiyim internette sörf yapmak işte oyun oynamak falan ölene kadar oynarım Allahın izniyle ilk 20.000e de gireceğimi düşünüyorum sizce bilgisayar mühendisi mi olmalıyım yoksa pilot mu ayın her günü değil de 15 gün çalışma ve mmaş yüksekliği pilotluğa karşı beni cezbetti zaten pilotluk da güzel meslek diş hekimi de olabilirim belki sizce eğer bilgisayar mühendisi olursam pclerden soğur muyum sizce pilot veya diş hekimi olup eve gelince mi PC oynamalıyım bide PC m.leri evden çalışabiliyor mu ? meslek olarak istediğim şeyler yüksek maaş az çalışma saati ve kolay bir meslek. NOT: Doktorluk olmasın nefret ediyorum milletin dırdırından bide dayak yemek istemiyorum
Bana göre mühendislikler zor meslekler pilotluk varken mühendis olmak saçma olabilir.Benim sana önerim pilot olman hem paran fazla olur.İşin pc ile olduğunda sıkılma şansın olabilir sabah akşam

Anıl.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Mustafa Anıl
göz sıkıntı değilse pilot olman daha iyi
fakat bazı firmalar pilotları aşırı çalıştırdığını duymuştum ne kadar doğru tartışılır

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,554
İsim
Samet Kaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,431
İsim
Adem
@Oneomous @Anıl. beyler göz numaram 4e4.5 18 yaşında ameliyat olacağım ama ayda 8 gün çalıyolarmış http://www.yeniisfikirleri.net/pilot-olmak/ bana uygun ingilizce için de sürekli ingilizce dizi izleyen biriyim ingilizce kursuna da gideceğim
O kadar bilgim yok ama göz ameliyatı olduğunda sorun çıkmayacaksa gözün sorun olmaz ayda kaç gün çalıştıkları bence önemsiz zaten alacağın maaş ayda 15gün çalışsan bile seni tatmin edeceği için problem olacağını sanmıyorum maaşlarını tam bilmiyorum ama biriktirip (sermaye) bir yer açabilirsin veya evler alıp kiralarıyla takılmak için vs böyle değişik birşeyler yapabilirisin bu senin elinde

-Cenker

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,323
İsim
Cenker Çaylan
beyler bayanlar ben bilgisayarlara aşık birisiyim internette sörf yapmak işte oyun oynamak falan ölene kadar oynarım Allahın izniyle ilk 20.000e de gireceğimi düşünüyorum sizce bilgisayar mühendisi mi olmalıyım yoksa pilot mu ayın her günü değil de 15 gün çalışma ve mmaş yüksekliği pilotluğa karşı beni cezbetti zaten pilotluk da güzel meslek diş hekimi de olabilirim belki sizce eğer bilgisayar mühendisi olursam pclerden soğur muyum sizce pilot veya diş hekimi olup eve gelince mi PC oynamalıyım bide PC m.leri evden çalışabiliyor mu ? meslek olarak istediğim şeyler yüksek maaş az çalışma saati ve kolay bir meslek. NOT: Doktorluk olmasın nefret ediyorum milletin dırdırından bide dayak yemek istemiyorum
göz sıkıntı değilse pilot olman daha iyi kendim diş hekimliği okuyorum gelecekte bitmeyecek meslek diş hekimliği ve yazılım robotlar ağıza giremiyor ama ben hasta dırdırı çekmek istemiyorum dersen pilotluk derim
Mesaj otomatik birleştirildi:

ek olarak kendim yazılım derslerine bakıyorum benim de pc ye tutkum var evde oynayacağım artık

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,554
İsim
Samet Kaya
göz sıkıntı değilse pilot olman daha iyi kendim diş hekimliği okuyorum gelecekte bitmeyecek meslek diş hekimliği ve yazılım robotlar ağıza giremiyor ama ben hasta dırdırı çekmek istemiyorum dersen pilotluk derim

ek olarak kendim yazılım derslerine bakıyorum benim de PC ye tutkum var evde oynayacağım artık
pilotluk da bitmez reis
Boeing’in araştırmasına göre 2040 yılına kadar piyasada 617.000 yeni pilota ihtiyaç olacak. Hele ki uçakla seyahatin artık daha ekonomik ve pratik olması da yine pilotluğa olan ihtiyacı ve ilgiyi artırıyor.
kaynak yeniisfikirleri

-Cenker

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,323
İsim
Cenker Çaylan
pilotluk da bitmez reis
Boeing’in araştırmasına göre 2040 yılına kadar piyasada 617.000 yeni pilota ihtiyaç olacak. Hele ki uçakla seyahatin artık daha ekonomik ve pratik olması da yine pilotluğa olan ihtiyacı ve ilgiyi artırıyor.
kaynak yeniisfikirleri
ya tabi öyle de ışınlanma falan bulurlarsa o meslek de bitebilir ama sana tercihim mühendislik yerine pilotluk tercih etmen

pilotluk da bitmez reis
kaynak yeniisfikirleri
ama göz numaran biraz fazla 17 yaşındaysan MSÜ sınavlarına hazırlan derim ek sertifikan olur

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,554
İsim
Samet Kaya
ya tabi öyle de ışınlanma falan bulurlarsa o meslek de bitebilir ama sana tercihim mühendislik yerine pilotluk tercih etmen

ama göz numaran biraz fazla 17 yaşındaysan MSÜ sınavlarına hazırlan derim ek sertifikan olur
peki en erken kaç yaşında o okula girebilirm

Birde eğer ameliyat olursam yine de alırlar mı

-Cenker

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,323
İsim
Cenker Çaylan
peki en erken kaç yaşında o okula girebilirm
üniversite sınavından önce sınavları oluyor gitmesen bile o okullara ben soru görmek için girmiştim 6 k girmiştim ama hedefim savaş pilotu vs vs olmak değildi o yüzden tercih etmedim

RachenaX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
ARDA SELÇUK KALE
Pİlotluk iyidir ama okumak masraflı ve pilot olduğunda 8 gün çalışıyosun diye bir şey yok ayda çalıştığın firma pilot eksikliğinden seni bir uçuşa verebilir ve kimi zaman varış yerinde kalabilirsin 1 hafta pilotluk çok güzel bir meslektir her açıdan ama planlarını iyi yapman lazım kimi zaman ailenden kilometrelerce uzak olucaksın bunları düşünmek lazım sevdiğin mesleği arıyorsan maaş ve çalışma saatlerine en son bakmalısın.

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,554
İsim
Samet Kaya
üniversite sınavından önce sınavları oluyor gitmesen bile o okullara ben soru görmek için girmiştim 6 k girmiştim ama hedefim savaş pilotu vs vs olmak değildi o yüzden tercih etmedim
Sınav zor muydu peki

-Cenker

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,323
İsim
Cenker Çaylan
Top Bottom