Neler Yeni

Çözüldü✓ Arctic 34 E-sports Duo Ses Sorunsalı

Selamlar,ryzen 5 3600 işlemcim için aldım. Boşta bile çok gürültülü çalışıyor. İncelemeler,forumda ki yazılarda vs. sadece yüksek rpm'de çalışırken hafif ses yaptığı yazılmış. Ama ben de boştayken bile uçak motoru gibi ses geliyor. Amd stoktan kurtulmak için yapmıştım ses konusunda daha da beter oldu. Sizce sorun nereden kaynaklıdır? Kablo sağlam,termal sağlam(kalın ya da ince değil,ayarında),vidalama sağlam. En son seçenek olarak da turbo boost özelliğini kapatsam mı dedim kendi kendime ama bu sefer de 4.2 ghz ye kadar çıkmayacak. Bu soğutucu ile bunu yapmamak da ayıp olur,yardımlarınızı bekliyorum.
B450m-a pro max

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,799
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Selamlar,ryzen 5 3600 işlemcim için aldım. Boşta bile çok gürültülü çalışıyor. İncelemeler,forumda ki yazılarda vs. sadece yüksek rpm'de çalışırken hafif ses yaptığı yazılmış. Ama ben de boştayken bile uçak motoru gibi ses geliyor. AMD stoktan kurtulmak için yapmıştım ses konusunda daha da beter oldu. Sizce sorun nereden kaynaklıdır? Kablo sağlam,termal sağlam(kalın ya da ince değil,ayarında),vidalama sağlam. En son seçenek olarak da turbo boost özelliğini kapatsam mı dedim kendi kendime ama bu sefer de 4.2 ghz ye kadar çıkmayacak. Bu soğutucu ile bunu yapmamak da ayıp olur,yardımlarınızı bekliyorum.
Anakart ne?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,028
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Muhtemelen PWM ayarı yapamadın sen ondan dolayı full güçte dönüyor.

RmzDayi

80+ Silver
bir yere sürtüyor olmasın ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Muhtemelen PWM ayarı yapamadın sen ondan dolayı full güçte dönüyor.
Pwm ayarını nasıl yapabilirim hocam,programı vs. mi var,anakart üzerinden mi,yoksa bios üzerinden mi?
bir yere sürtüyor olmasın ?
Hayır dostum,kontrolleri yaptım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fan hızı ayarlarında Yavaş mod falan vardır onu açabilirsin dereceyi çok arttırmayacaktır.
Onu ayarlamam için programı vs. mi var dostum? Araştırdım ama bulamadım.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,799
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Pwm ayarını nasıl yapabilirim hocam,programı vs. mi var,anakart üzerinden mi,yoksa bios üzerinden mi?

Hayır dostum,kontrolleri yaptım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Onu ayarlamam için programı vs. mi var dostum? Araştırdım ama bulamadım.
BIOS üzerinden yapabilmen lazım.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,028
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Silent mod falan oluyor BIOS üzerinde.

Silent mod falan oluyor BIOS üzerinde.
Hocam şimdi kapattım biosu,akıllı mod zaten aktifmiş. Silent mod herhangi bir şekilde bulamadım. Bu arada fan minimum 1400 rpm'de çalışıyor. Akıllı modda da,normal modda da. Sanırım ayarı değiştirmenin farklı bir yolu yok. Bir kaç sekme düşürdüm grafik üzerinden,yine de minimum 1400rpm gördü.

Top Bottom