Neler Yeni

Anakartın yanında oc yazması ?

Tabi doğrudur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Enes Güney
Steam
Polat Alemdar
Arkadaşlar iki anakart arasında kaldım birinin yanında oc yazıyor anlamı nedir ? Ve farkı nedir yardımcı olursanız sevinirim..

soyluadam

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Overclock yapılabildiği anlamına geliyor.

BatuuKYs

80+
Arkadaşlar iki anakart arasında kaldım birinin yanında oc yazıyor anlamı nedir ? Ve farkı nedir yardımcı olursanız sevinirim..
Anakart Modellerini belirtmemişiniz. Yani OC ne diye soran birisi için Overclock pek önemli değil. Overclock İşlemciye Hız aşırtmaktır. Daha fazla elektrik vererek İşlemci'nin gücü arttırılır. Fazla elektrik yüklendiği için İşlemci Isınır. O yüzden Overclock yapmak için Güzel Bir Hava/Sıvı Soğutmaya ihtiyacınız vardır. Overclock İşlemci Performansını arttırdığı için oyunlarda FPS artışı yaşatır. İnsanlar Genelde 60 altında aldıkları FPS'leri yükseltmek için yaparlar. Hiç bilgin yoksa Overclock ile hiç uğraşma işlemciye zarar verebilirsin.

Tabi doğrudur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Enes Güney
Steam
Polat Alemdar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakart Modellerini belirtmemişiniz. Yani OC ne diye soran birisi için Overclock pek önemli değil. Overclock İşlemciye Hız aşırtmaktır. Daha fazla elektrik vererek İşlemci'nin gücü arttırılır. Fazla elektrik yüklendiği için İşlemci Isınır. O yüzden Overclock yapmak için Güzel Bir Hava/Sıvı Soğutmaya ihtiyacınız vardır. Overclock İşlemci Performansını arttırdığı için oyunlarda FPS artışı yaşatır. İnsanlar Genelde 60 altında aldıkları FPS'leri yükseltmek için yaparlar. Hiç bilgin yoksa Overclock ile hiç uğraşma işlemciye zarar verebilirsin.
Dostum oc olanda oc yapmak zorunda mıyım peki ? Ürünler şunlar
https://www.itopya.com/msi-b450m-pr...4-3466mhz-a-xmp-oc-mode-vga-dvi-hdmi-anakart/
2.ürün
Mesaj otomatik birleştirildi:

hangi anakartlar ?
Aşağıda belirttim dostum şunu sormak istiyorum oc olanı aldığımda oc yapmak zorunda mıyım veya kendş otomatik mi yapar? Ve oc ram hızını veya kapasitesini etkiler mi ?

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Neden herkes yanlış yazmış?

XMP Destekliyor anlamında.
Mesela;
3200Mhz ram taktın ve 2400Mhz çalışıyor. XMP Açıp onu 3200Mhz yapıyorsun.

Kimera

80+ Bronze
Dostum oc olanda oc yapmak zorunda mıyım peki ? Ürünler şunlar
https://www.itopya.com/MSI-b450m-pr...4-3466mhz-a-xmp-oc-mode-vga-dvi-hdmi-anakart/
2.ürün
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aşağıda belirttim dostum şunu sormak istiyorum oc olanı aldığımda oc yapmak zorunda mıyım veya kendş otomatik mi yapar? Ve oc RAM hızını veya kapasitesini etkiler mi ?
Hayır OC yapmak zorunda değilsin.

Tabi doğrudur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Enes Güney
Steam
Polat Alemdar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Neden herkes yanlış yazmış?

XMP Destekliyor anlamında.
Mesela;
3200Mhz RAM taktın ve 2400Mhz çalışıyor. XMP Açıp onu 3200Mhz yapıyorsun.
Bende böyle olduğunu düşünmüştüm dostum yukarıda linkleri bıraktım rica etsem yardımcı olur musun ram olarak 2x8gb olarak düşünüyorum 3200mhz işlemci ise 3600x almayı düşünüyorum hangisi daha verimli veya uygun olur ?

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Bende böyle olduğunu düşünmüştüm dostum yukarıda linkleri bıraktım rica etsem yardımcı olur musun RAM olarak 2x8gb olarak düşünüyorum 3200mhz işlemci ise 3600x almayı düşünüyorum hangisi daha verimli veya uygun olur ?
MSI olan. B450M S2H'de alabilirsin.

Tabi doğrudur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Enes Güney
Steam
Polat Alemdar

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Benim bildiğim OC yazan ekran kartları. Fabrikada OC'lanmış bir şekilde satışa sunulması diye biliyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,965
Üyeler
138,453
Son üye
BlackEagle190327
Top Bottom