Neler Yeni

Ryzen 5 3600x stok fan yeterli mi?

Saf4

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Safa Yılmaz
Herkese selam öncelikle forum hayırlı olsun
Yeni bilgisayar alacağım ve ekran kartına daha fazla para verebilmek için işlemcime (ryzen 5 3600x) soğutucu almadım. Vatandaki satış yetkilileri yeterli geleceğini söylemişlerdi. Sizce yeterli gelir mi yoksa illa soğutucu şart mı? Işlemcimi turbo modda kullanabilir miyim?

emirfurkan1907

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
534
İsim
Emir Furkan
abdullh abi fiyat spoiler ı lütfen kovalıyom hep gör beee
e

Sabrican

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sabrican
Herkese selam öncelikle forum hayırlı olsun
Yeni bilgisayar alacağım ve ekran kartına daha fazla para verebilmek için işlemcime (ryzen 5 3600x) soğutucu almadım. Vatandaki satış yetkilileri yeterli geleceğini söylemişlerdi. Sizce yeterli gelir mi yoksa illa soğutucu şart mı? Işlemcimi turbo modda kullanabilir miyim?
Daha iyi ekran kartı almak istiyorsan al stok soğutucu kullan paranı biriktirdikten sonra da soğutucu alırsın sadece soğutucu alana kadar turbo yapma derim kule soğutucu olarak da ucuz ve etkili https://www.itopya.com/cooler-maste...LKOZWy-mOVzR3zB2HeUNT2BQUnI5azArvKlW-NYlieaig bunu alabilirsin bende var i7 9700K işlemciyi çok rahat soğutuyor

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Yeterli olduğunu düşünmüyorum. Turbo frekanslarda daha iyi kalabilmesi ve performansını düşürmemesi adına 12cm kule tipi soğutucu öneririm
3600 ümü Cooler master ma410p kule tipi ile kullanıyorum sıcaklık değerleri güzel, fakat boştaki o dalgalanmaları performans düşürmeden nasıl engelleyebilirim fan ara gaz verir gibi :D.

arcadius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emir Özdemir
Overclock yapacaksan yeterli olacağını düşünmüyorum fakat yapmayacaksan ki 3600x alıp yapmamak olmaz :) kendini çok fazla kasmadan alabileceğin duruma gelince almanı öneririm

Saf4

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Safa Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeterli olduğunu düşünmüyorum. Turbo frekanslarda daha iyi kalabilmesi ve performansını düşürmemesi adına 12cm kule tipi soğutucu öneririm
son olarak 120mm sıvı soğutma alsam yeterli midir yoksa 240mm şart mı turboda kullansam yeterli

Yiğitsvc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Yiğit
Yeterli olduğunu düşünmüyorum kule tipi soğutucu bak derim

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2