Neler Yeni

Ryzen 5 5500 İle Sistem Topluyorum

Mert.k

80+ Bronze
Konuyu nereye açsam bilemedim şuan sistemim var eski parçaları satıp üste bir miktar ekleyerek sistemi toparladım sıfır olarak özellikleri yazıyorum şimdi
İşlemci ryzen 5 5500
2650tl alış eskisini satarak
1200 e geldi
Anakart b450m s2h
Direkt 350 TL ye almıştım
Team T-force siyah rgb ram 8x2 16 3200mhz
1350 TL ye aldım eskisini satınca 950 ye geldi
M2 ssd pny cs3030 500gb
1000tl eksisini satınca 650 TL ye daha
Sipariş falan verilmedi
Ekran kartı gigabyte rtx 2060 6gb
5k ya aldım eskisini satınca 1800 veya 2k
Almış gibi olcam
Kasa-psu Corsair spec delta rgb 550
Bunu direkt düz saydım 1300tl
Bunlar bana eski parçaları satarak 6350 TL civarına denk geldi
Tek tek toplarsam aldığım fiyatlara 11 650 TL ediyor şimdi bu sistem yatıyor satsam geri alabilcegim meçhul 6 7 ay sonra iade talep ettim ama iptal Edebilirim heralde talepleri şimdi ben bu sistemi satayım diyorum 1 sene daha üniversite var ama boş msarafta etmek istemiyorum şuan çünkü yatcak ekran kartı işlemci daha yeni sipariş etmiştim aklımda şu fikir vardı satarım hazır sistem alırım diye ama satsam 11 k ya bunun gibi sistem alamam heralde sizce iade taleplerini iptal mi etsem çok aşırı kararsız kaldım çünkü ekran kartını iptal etmesem max 1 ay kullanma fırsatım olcak üniversite başlıyor 15 Eylül'de sizce ne yapayım mantıklı cevaplar yazarsanız sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuyu nereye açsam bilemedim şuan sistemim var eski parçaları satıp üste bir miktar ekleyerek sistemi toparladım sıfır olarak özellikleri yazıyorum şimdi
İşlemci ryzen 5 5500
1200 e geldi
Anakart b450m s2h
M2 ssd pny cs3030 500gb
Sipariş falan verilmedi
Almış gibi olcam
Tek tek toplarsam aldığım fiyatlara 11 650 TL ediyor şimdi bu sistem yatıyor satsam geri alabilcegim meçhul 6 7 ay sonra iade talep ettim ama iptal Edebilirim heralde talepleri şimdi ben bu sistemi satayım diyorum 1 sene daha üniversite var ama boş msarafta etmek istemiyorum şuan çünkü yatcak ekran kartı işlemci daha yeni sipariş etmiştim aklımda şu fikir vardı satarım hazır sistem alırım diye ama satsam 11 k ya bunun gibi sistem alamam heralde sizce iade taleplerini iptal mi etsem çok aşırı kararsız kaldım çünkü ekran kartını iptal etmesem max 1 ay kullanma fırsatım olcak üniversite başlıyor 15 Eylül'de sizce ne yapayım mantıklı cevaplar yazarsanız sevinirim
Up up

Son düzenleme:

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
İşlemci ryzen 5 5500
1200 e geldi
Anakart b450m s2h
M2 ssd pny cs3030 500gb
Sipariş falan verilmedi
Almış gibi olcam

Up up
Şimdi şöyle bir şey var 2060 sistemini 11.000₺ den satarsın ortalama olarak ama sattıktan sonra seneye sistem almak daha pahalı haline bürünecek onu da düşünmek gerekiyor. Ek olarak iade edince sana ne kadar geri dönüş olacak bakiye olarak. Okudum yazılanları ama galiba kaçırdım orayı :)

Mert.k

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi şöyle bir şey var 2060 sistemini 11.000₺ den satarsın ortalama olarak ama sattıktan sonra seneye sistem almak daha pahalı haline bürünecek onu da düşünmek gerekiyor. Ek olarak iade edince sana ne kadar geri dönüş olacak bakiye olarak. Okudum yazılanları ama galiba kaçırdım orayı :)
Hocam bende belirttiğim sistem var ölü fiyattan hızlı gitsn desen 7k de ben eski parçaları satarak üste 3900 TL para ekliyip rtx 2060 ryzen 5 5500 500 gb kaliteli ssd olmuş oluyor Suanki sistemimime 3900 ekleyerek rtx bir sisteme geçmiş olcam hocam

İşlemci kargoda. İade olayı kalktı tamamdır yarın erkenden kalkıp ekran kartını da iptal etmem lazım keşke acele edip iadeyi iptal etmeseydim

Son düzenleme:

Mert.k

80+ Bronze
Hocam kısaca 3900 TL ekleyerek sistemimi rtx 2060 ryzen 5 5500 ve 500 gb kaliteli bir m2 ssd ile guclendiriyorum

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Hocam kısaca 3900 TL ekleyerek sistemimi rtx 2060 ryzen 5 5500 ve 500 gb kaliteli bir m2 ssd ile guclendiriyorum
Hangi ekran kartı ve işlemciden buna güncelleme yapıyorsun.
Konu çok karışık geldi üstadım eski parçaları yazmamışsın yeni parçaları güncelleme yapıyorsun filan bu kadar cümleye herşeyi ayrıntısı ile belirtsen mantıklı mı değil mi en azından düşünce belirtebilirdim. 2060 Sistem sıfırı kampanya indirim kovalarsan 11.000 TL'den satın alınabiliyor. Eğer bu fiyat skalasına göre hamleni yaptıysan sorun yok.
Önemli olan eski parçalarındaki sistem.

Mert.k

80+ Bronze
Ha birde ben şunu unutmuşum sistemi satsam üstüne para koyamıyorum çünkü param yok 😅 yükseltme yapabilecek kadar bütçem olduğunu unutmuşum satsam sistmei üstüne max 1500 k koyabiliyirum
Hangi ekran kartı ve işlemciden buna güncelleme yapıyorsun.
Konu çok karışık geldi üstadım eski parçaları yazmamışsın yeni parçaları güncelleme yapıyorsun filan bu kadar cümleye herşeyi ayrıntısı ile belirtsen mantıklı mı değil mi en azından düşünce belirtebilirdim. 2060 Sistem sıfırı kampanya indirim kovalarsan 11.000 TL'den satın alınabiliyor. Eğer bu fiyat skalasına göre hamleni yaptıysan sorun yok.
Önemli olan eski parçalarındaki sistem.
Eski parçaları
Ryzen 5 1600af
JamesDonkey sata ssd 480gb
Rx 6500xt
Bu üç parçayı yukselsticem eski parçaları satınca bana 3900 e patlamış oluyor bu güncelleme

n0rbit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Bahadır
Bence çok da güzel sistemini kurmuşsun kardeşim hiç 1 sene beklemeye uğraşma elindeki para ile ürün aldığın süre sorun yok bence al oyna keyfine bak zaten dolar yükselirse senin ürünlerinin de fiyatları yükselecek. Seneye maksimum sattığın paranın yüzde 30 üstüne koyup güncellersin yanında da 1 sene aldığın keyif kar kalır.

Mert.k

80+ Bronze
Bence çok da güzel sistemini kurmuşsun kardeşim hiç 1 sene beklemeye uğraşma elindeki para ile ürün aldığın süre sorun yok bence al oyna keyfine bak zaten dolar yükselirse senin ürünlerinin de fiyatları yükselecek. Seneye maksimum sattığın paranın yüzde 30 üstüne koyup güncellersin yanında da 1 sene aldığın keyif kar kalır.
Aynen hocam sistmei satsam 7 k ya direkt alıcı bulur desem 11 k yapar eklediğim parayla ama o zaman yeni sistem almam o parayı kenara koyarsam harcama ihtimalim de var hazır sistem beklemeye vaktim de yok ondan en makul bana yükseltmek kalıyor zaten tüm parçaları sıfır almıştım garantisi çok azalan bir anakart oluyor işte

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Ha birde ben şunu unutmuşum sistemi satsam üstüne para koyamıyorum çünkü param yok 😅 yükseltme yapabilecek kadar bütçem olduğunu unutmuşum satsam sistmei üstüne max 1500 k koyabiliyirum

Eski parçaları
Ryzen 5 1600af
JamesDonkey sata ssd 480gb
Rx 6500xt
Bu üç parçayı yukselsticem eski parçaları satınca bana 3900 e patlamış oluyor bu güncelleme
iyi yapmışsın üstad aralarında aslında çok fark yok Eğer sana 4.000 TL'ye yakın bir fiyata patlamış ise olay %15 daha iyi desek oyunlara göre değişir tabi.
4.000 TL verip 80 fps 95 olacak ise gerek duymam ben şahşi fikrim.

Mert.k

80+ Bronze
iyi yapmışsın üstad aralarında aslında çok fark yok Eğer sana 4.000 TL'ye yakın bir fiyata patlamış ise olay %15 daha iyi desek oyunlara göre değişir tabi.
4.000 TL verip 80 fps 95 olacak ise gerek duymam ben şahşi fikrim.
Hocam benim sistemi satsam üstüne 4 k ekleme şansım yok eskiyi satarak 4 k koyabiliriyorum güncellemeye normalde max 3 k koyarım 7 k ya satsam 10 k yapar 10 kya dediğim özellikte pc toplayamam diyelim 8 e sattım 11 k ya sistemler genelde amd ekran kartlı oluyor ve kasa psu dandik oluyor her türlü avanajliyim ben birde ben sisteni satarsam geri almam yakın zamanda en az 7 ay civarı var 7 aya piyasa ne olur kim bilir

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Hocam benim sistemi satsam üstüne 4 k ekleme şansım yok eskiyi satarak 4 k koyabiliriyorum güncellemeye normalde max 3 k koyarım 7 k ya satsam 10 k yapar 10 kya dediğim özellikte pc toplayamam diyelim 8 e sattım 11 k ya sistemler genelde amd ekran kartlı oluyor ve kasa psu dandik oluyor her türlü avanajliyim ben birde ben sisteni satarsam geri almam yakın zamanda en az 7 ay civarı var 7 aya piyasa ne olur kim bilir
Amd ekran kartları cidden ucuz şuan fiyat performans olarak eğer ki zaten amd kartı düşünmüyor isen mantıklı şuan piyasaya hükmeden amd ekran kartıdır Dediğin fiyatlardan 6600 ekran kartlı sistem bile bulunuyor 11.000 TL filan ama amd istemiyorsan 2060 sistemler 11.000 TL bulunuyor filan içine sinen bir sistem yapmak mantıklı orası öyle tabi 7 ay sonra piyasanın ne olacağı belli değil. Bu gün 11.000 TL dediğimiz ürünler olacak belki de 20.000 TL

Mert.k

80+ Bronze
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,776
Üyeler
138,406
Son üye
tahakuzgun
Top Bottom