Neler Yeni

Oyun oynarken monitör kapanıyor

akifemre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Akif Emre
Başlıkta da yazdığım gibi çoğu oyunda bu tür sorunlar yaşıyorum, oyunun ortasında monitör kapanıyor ve ekran kartı fanları son hız çalışmaya başlıyor kasadaki her şey çalışıyor ama monitöre görüntü gitmiyor. Kasanın güç tuşundan kapatıp açtığım zaman ise düzeliyor, ekran kartı, işlemci sıcaklığı normal, kasanın yan kasası açık ve karşısında klima var nedir bunun sebebi ? (Günde en az 3-4 kere yaşıyorum bu durumu)

Ekran Kartı: MSİ RX480 8GB

İşlemci: Ryzen 7 1700x

Ram:16

Ekler

• Ekran Görüntüsü (80).png
    Ekran Görüntüsü (80).png
    212.1 KB · Hit: 123

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....
Ekran kartı kendini kapatıyor olabilir.

Oyun oynarken tam olarak kapandığı sırada ısı derecesine bakabildiniz mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İsterseniz sisteme bir FURMARK testi yapın. O zaman ortaya çıkar problem. Ekran kartından mı olup olmadığı

Son düzenleme:

akifemre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Akif Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

İsterseniz sisteme bir FURMARK testi yapın. O zaman ortaya çıkar problem. Ekran kartından mı olup olmadığı
FURKMARK testine başlar başlamaz monitörden sinyal gitti :D

Aperius

80+
Başlıkta da yazdığım gibi çoğu oyunda bu tür sorunlar yaşıyorum, oyunun ortasında monitör kapanıyor ve ekran kartı fanları son hız çalışmaya başlıyor kasadaki her şey çalışıyor ama monitöre görüntü gitmiyor. Kasanın güç tuşundan kapatıp açtığım zaman ise düzeliyor, ekran kartı, işlemci sıcaklığı normal, kasanın yan kasası açık ve karşısında klima var nedir bunun sebebi ? (Günde en az 3-4 kere yaşıyorum bu durumu)

RAM:16
Çok iyimser hayaller kurarak soruyorum, monitör ve ekran kartı arasında dönüştürücü kullanıyor musun?

akifemre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Akif Emre
Çok iyimser hayaller kurarak soruyorum, monitör ve ekran kartı arasında dönüştürücü kullanıyor musun?
hayır

Ekran kartı ısınıp kendini kapatıyor. Servise gönderin direk.
2 yıldır kullanıyorum ekran kartını bunun yerine yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum, aklımda Gigabyte 1660 Super var

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....
hayır

2 yıldır kullanıyorum ekran kartını bunun yerine yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum, aklımda Gigabyte 1660 Super var

Ekran kartının istersen Termal macun değişimi yaptırıp kullanabilirsin bir süre daha.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4

RAM:16
Ekran kartın çok ısınıyordur görüntü gittikten sonra ekran kartın kendini soğutması gerektiği için son hız çalışıyordur çözüm olarak ekran kartı termal macunu yenileyebilirsin.

akifemre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Akif Emre
Ekran kartın çok ısınıyordur görüntü gittikten sonra ekran kartın kendini soğutması gerektiği için son hız çalışıyordur çözüm olarak ekran kartı termal macunu yenileyebilirsin.
Ekran kartının ısısı 65 dereceyi geçmiyor 65'te kendini kapatması normal mi ?

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Monitörde bir sıkıntı olmadığından emin misin?
Veya kullandığın kabloda?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,282
Üyeler
142,710
Son üye
Cy1er
Top Bottom