Neler Yeni
Nefrelius

ASUS TUF 1660 Ti EVO *garantili-faturalı*

Tip
Satılık
Durumu
Kullanılmış
Tutar
3,500.00 TL
Süresi
Açıklama
Merhabalar.
Elimde 10 adet Asus TUF 1660ti Evo model 6GB bellekli ekran kartı mevcut. Kartlar garantili ancak malesef kutuları elimde yok faturası duruyor.
Merak edenler için ; Evet kartlar mining de kullanıldı fakat fatura tarihinden belli olacağı üzere kartlar 13/04/2022 de alındı yani daha tam olarak 3-4 ay çalışmadan mining bitti ve rig dağıtıldı.
Bugüne kadar bir umut beklense de mining için gelecek olmadığından kartlar sahibinden tarafımca satın alındı. (çok yakın bir arkadaşım olur kendisi.)
Kartların garantisi devam etmekte ve yaklaşık 24 ay daha süresi var. Sorgulatıldığın da garanti görünüyor.
Kendi orjinal biosları ile çalıştı hiçbir bios atma işlemi yapılmadı.(nvidia kartlar da modbios yok varsa da bu karta onu atmanın anlamı yok kaldı ki arkadaşımın öyle bir şey yapmadıgına %100 eminim.)
Fan vidalarında ki orjinal etikete kadar durmakta. Daha madenin kapısını aralayamadan mining bitti malesef...
Ağır derece de senelerce Mining görmüş ne olduğu belli olmayan kart fiyatları ile kıyaslayıp fiyat öldürüp belki alırım muamelesi yapacak olanlar iletişime geçmezse sevinirim.
Kartların temizliğinden hiçbir şüphem yok.
Kocaeli/GÖLCÜK yüzbaşılar da ikamet ediyorum ve evim müsait. Deneme yaparak almak isteyen istediği (furmark vb) testini yapabilir.
İletişim kolaylığı açısından telefon numaramı diğer kısmına ekledim. Beyaz eşya teknik servisin de çalışıyorum gün için de direkt aramak yerine whatsapp dan yazarsanız daha rahat iletişim kurabiliriz.

NOT: Kartların termal bakımı yapılsa iyi olur sonuçta belli bir süre mining de çalıştılar. Oyun testlerin de fazla bir ısınma görmedim ortalama 60-70 derecelerde geziyor (corsair spec delta kasa). Ancak furmark testin de 10-15dk sonra bazı kartlar 80 derece görebiliyor ve bu durumda fanlar tam hıza geçiyor. Sebebini öğrenmek amacıyla bir kartı açtım ve termal macun kaynaklı olduğuna emin oldum. Diğer kartların açılmamış olduğuna emin olunması için etiketleri ellemedim ki sökülmediği belli olsun. Alıcı eğer isterse bir video çekerek veya canlı yayın açarak termal bakımını da yapabilirim veya alıcı kendisi bakım yapması gerektiğini bilerek etiketi açılmamış ürünü alabilir.

Toplu alım harici indirim düşünmüyorum.Önce ödeme sonra ürün yollama şeklinde çalışıyorum bugüne kadar da şükür kimseyle bir problemimiz olmadı. Alacak olanlara şimdiden hayırlı olsun.
Referans soranlar olacaktır tabii ki.Malesef uzun yıllardır videoları ve konuları takip etsem de bu platform da daha yeni hesap açtım. Muadil bir platform da nickim ile arama yaparsanız görebilirsiniz.
Ekran Kartı Markası
Asus
GPU Bellek Kapasitesi
6 Gigabyte
Garanti Durumu
Distribütör garantili

Bilgiler

Kategori
Ekran Kartı
Yazar
Nefrelius
Oluşturuldu