Neler Yeni

Rehber 0-150 TL arası önerdiğim kablolu kulak içi kulaklıklar

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Giriş:
Rehber tamamen kişisel deneyimler ve araştırmalar sonucu oluşturulmuştur. Herkesin ses zevki ve beklentisi farklıdır, benim beğendiğim kulaklığı başkası beğenmeyebilir. Başkasının beğendiğini de ben beğenmeyebilirim. Kurların başını alıp gittiği bir dönemde cebimizdeki parayla en doğru ürünü alma çabamıza bir katkısı olması için hazırlanmıştır. Mümkün olduğunca kronik sorunlu, orijinalliğinden emin olmadığım ve ses sunumu olarak kimseye önermeyeceğim modeller elenmiştir.

Eğer konunun üzerinden uzun bir süre geçtiyse güncelliğini kaybetmiştir. Stoğu biten ya da zamlanan kulaklıklar olabilir. Aksine, koyduğum linklerden daha ucuza satan yerler de bulunabilir. Fiyat araştırmanızı yaparak alınız.

Birinci öncelik müziktir. Oyun performansı beklentisi olanların kafa üstü kulaklıklara bakmasının daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Bu kulaklıklarla oyun oynanmaz mı? Tabii ki oynanır. Ancak sürücü boyutlarının küçük olması ve 7.1 gibi teknolojilerin bulunmaması nedeniyle ses kasma konusunda yüksek beklentiniz olmamalı.

Kriterler:
1) Türkiye'den temin edilebilen (birçok arkadaş Aliexpress'le vs. uğraşmak ve uzun süre kargo beklemek istemiyor).
2) 150 TL'yi aşmayan.
3) 3,5 mm jaklı.
4) Bilindik, sektörde sıkça adı geçen markalar.

Tanımlar:
Tuning: Kulaklığın tonlaması. Kısaca ses mühendisinin yaptığı bass-mid-tiz ayarı denebilir.
IEM: In Ear Monitor. İzolasyonlu tip kulak içi kulaklıklar için kullanılan tabir.
Earbuds: Kulak içi olup kulak kanalına girmeyen, ucunda silikon bulunmayan, Apple EarPods tarzı kulaklıklar için kullanılan tabir.

ÖNERİLER (DÜŞÜK FİYATTAN YÜKSEK FİYATA DOĞRU)

Huawei AM115

Huawei AM115.jpg

~37 TL
Piyasada çakmaları yaygın. Güvenilir bir yerden alınmalı.
Kulak kanalına tam girmeyen (earbuds tipi) kulaklıklar tercih edenler değerlendirebilir.

Oppo MH135

Oppo MH135.jpg

~50 TL
Kulak kanalına tam girmeyen (earbuds tipi) kulaklıklar tercih edenler değerlendirebilir.
Tasarım ve konfor olarak Apple EarPods ile neredeyse aynıdır.

Samsung EHS64

Samsung EHS64.jpg

~50 TL
İncelemesi:

Xiaomi Piston Fresh Edition

Xiaomi Piston Fresh Edition.jpg

~55 TL
Piyasada orijinalinden daha çok çakması bulunan bir model. Güvenilir bir yerden alınmalı.
Dayanıklılığının iyi olmadığına dair çok fazla yorum var, titiz kullanılmalı.
Mikrofonu fiyatına göre başarılı.

General Mobile M100379

General Mobile.jpg

~55 TL
General Mobile'ın Dolby ile beraber geliştirdiği söylenen kulaklık.
Tek dezavantajı kutudan sadece bir boy kulak silikonları ile çıkması. Eğer onlar size uymazsa farklı bir silikon temin etmeniz gerek.

1More E1009 Piston Fit

1More Piston Fit.jpg

~60 TL
Tasarım olarak Xiaomi Piston Fresh Edition'la çok benzer, tuning olarak farklılıkları mevcut.

JBL C100SI

JBL C100SI.jpg

~65 TL
İncelemesi:

JBL T110

JBL T110.jpg

~80 TL
JBL C100SI ile karakter olarak çok benzer bir model. Kablosunun yassı oluşu ve jak girişinin açılı oluşu farklı.
Seste de ufak tefek farklılıklar var.

QKZ AK6

QKZ AK6.jpg

~80 TL
Özellikle bass sevenler değerlendirebilir.

Sony MDR-EX15AP

SONY MDR-EX15AP.jpg

~80 TL
Kabloları biraz ince, dikkatli kullanılmalı.

KZ EDX

KZ EDX.jpg

~120 TL
KZ'nin F/P segmentteki son gözdesi. Özellikle ses temizliği ve enstrüman ayrımı açısından başarılı. Alışkın olmayanlara başta tizleri biraz parlak gelebilir.
Aslında KZ'nin bu fiyatlara yakın EDR1, ED4, ED12 gibi tavsiye edebileceğim modelleri de vardı ama EDX'in gelişiyle biraz geri plana itildiler.
İncelemesi:

Apple EarPods

Apple EarPods.jpg

~140 TL
Rehberi hazırladığımda stokta kalmamıştı ama takip edin, 139 TL'den giriyor ve çok kısa sürede stok bitiyor. Satıcının Amazon.com.tr olduğunu kontrol ederek alın.
Mikrofon kalitesi olarak bu bütçede rakipsiz denebilir.

QKZ VK4

QKZ VK4.jpg

~150 TL
Yurt dışında kulaklık inceleme mecrasının önde gelenlerinden Crinacle'ın 50$ altı en iyi IEM olarak gösterdiği kulaklık.
Çok doğal bir tuning'i var. Fiyatının üzerinde bir müzik başarımı var. Ses ya da konfor olarak rahatsız edici bir yönü yok.

Kalite kontrol problemleri sıkça bildiriliyor. Bir taraftan daha az ses gelmesi, cızırtı vb. sorunlar çıkma ihtimaline karşı garantili ürün almakta fayda var.
EDİT: Artık hiç kimseye önermiyorum. Kronik sorunları sıklaşmaya başladı. Forumdan @ßeta nickli arkadaş aldı, birinde driver flex problemi çıktı. İade edip tekrar aldı, onda da dipses problemi çıktı.
EDİT2: Gizlice revize edilmiş. Uzak durun.
1638946747757.png

Samsung AKG EO-IG955

Samsung AKG.jpg

~150 TL
Samsung'un S8, S9 ve S10 serisi telefonlarının kutusundan çıkan AKG üretimli ve her anlamda fiyatının üzerinde çalan bir kulaklık.

Rehberin faydalı olması dileğiyle :peepokalp:

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,018
İsim
Diyarhan
Uygun fiyatlı olarak GM i öneririm başarılı bir ürün. 20tl ye almıştım kulak silikonu 1 boy büyük gelmese müq

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
En iyisi klasik iPhone kulaklığı. Hiçbiri yanına yaklaşamaz aşırı kalite farkı var.

Hermitus

80+ Bronze
Eline sağlık hocam güzel bir rehber olmuş.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,591
İsim
göksel yurtcan
Samsung EHS64
baya eski ama kaliteli kulaklık samsung tab note10.1 prodan çıkmıştı ses kaliitesi falan baya iyiydi ama şuan bilemem ve JBL T110 de kullandım ve hala kullanıyorum ama kabloları biraz sıkıntılı oluyor özen göstermek gerekiyor bendekinin kablosu kaptu yeni kulaklık kaynattım öyle kullanıyorum apple kulaklıkları kulağıma oturmuyor onun dışında ben olsam apple almam ergonomik falanda değiller

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Bu silikonsuz kulağa oturmayanları bedava verseler kullanmam çok kötü kulağı yara yapıyor resmen

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet
Samsung s8 de kullanılan AKG kulaklıklarından aldım ancak çakmasını. 25 veya 30tl'ye almıştım. Bassları gerçekten çok iyi ve müzik zevkini çok iyi yaşıyorsunuz bence. Kablo olarak da çakma olmasına rağmen ben başarılı olarak gördüm fiyatına göre. Ancak mikrofon konusunda sıkıntı çektim. Sesim bazen karşı tarafı cızırtılı bazen de normal şekilde gittiğini söyledi çevrem, bazen iyi çıkıyor mikrofonu aldığım da bazen kötü hala bu kulaklığı kullanıyorum (kırıldığında sürekli olarak yenisini aldım). Benim kulağıma gerçekten çok rahat bir şekilde giriyor yapısı sayesinde ve düşmüyor. Çakması bu kalitedeyse orijinalini gerçekten çok iyidir.

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,968
İsim
Taha Efe
Giriş:
Rehber tamamen kişisel deneyimler ve araştırmalar sonucu oluşturulmuştur. Herkesin ses zevki ve beklentisi farklıdır, benim beğendiğim kulaklığı başkası beğenmeyebilir. Başkasının beğendiğini de ben beğenmeyebilirim. Kurların başını alıp gittiği bir dönemde cebimizdeki parayla en doğru ürünü alma çabamıza bir katkısı olması için hazırlanmıştır. Mümkün olduğunca kronik sorunlu, orijinalliğinden emin olmadığım ve ses sunumu olarak kimseye önermeyeceğim modeller elenmiştir.

Eğer konunun üzerinden uzun bir süre geçtiyse güncelliğini kaybetmiştir. Stoğu biten ya da zamlanan kulaklıklar olabilir. Aksine, koyduğum linklerden daha ucuza satan yerler de bulunabilir. Fiyat araştırmanızı yaparak alınız.

Birinci öncelik müziktir. Oyun performansı beklentisi olanların kafa üstü kulaklıklara bakmasının daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Bu kulaklıklarla oyun oynanmaz mı? Tabii ki oynanır. Ancak sürücü boyutlarının küçük olması ve 7.1 gibi teknolojilerin bulunmaması nedeniyle ses kasma konusunda yüksek beklentiniz olmamalı.

Kriterler:
1) Türkiye'den temin edilebilen (birçok arkadaş Aliexpress'le vs. uğraşmak ve uzun süre kargo beklemek istemiyor).
2) 150 TL'yi aşmayan.
3) 3,5 mm jaklı.

Tanımlar:
Tuning: Kulaklığın tonlaması. Kısaca ses mühendisinin yaptığı bass-mid-tiz ayarı denebilir.
IEM: In Ear Monitor. İzolasyonlu tip kulak içi kulaklıklar için kullanılan tabir.
Earbuds: Kulak içi olup kulak kanalına girmeyen, ucunda silikon bulunmayan, Apple EarPods tarzı kulaklıklar için kullanılan tabir.

Huawei AM115

Alıntıyı görüntüle

~37 TL

Oppo MH135

Alıntıyı görüntüle

~50 TL

Samsung EHS64

Alıntıyı görüntüle

~50 TL
İncelemesi:

Alıntıyı görüntüle

~55 TL
Piyasada orijinalinden daha çok çakması bulunan bir model. Güvenilir bir yerden alınmalı.

General Mobile M100379

Alıntıyı görüntüle

~55 TL
Tek dezavantajı kutudan sadece bir boy kulak silikonları ile çıkması. Eğer onlar size uymazsa farklı bir silikon temin etmeniz gerek.

1More E1009 Piston Fit

Alıntıyı görüntüle

~60 TL
Tasarım olarak Xiaomi Piston Fresh Edition'la çok benzer, tuning olarak farklılıkları mevcut.

JBL C100SI

Alıntıyı görüntüle

~65 TL
İncelemesi:

JBL T110

Alıntıyı görüntüle

~80 TL
JBL C100SI ile karakter olarak çok benzer bir model. Kablosunun yassı oluşu ve jak girişinin açılı oluşu farklı.

QKZ AK6

Alıntıyı görüntüle

~80 TL

Sony MDR-EX15AP

Alıntıyı görüntüle

~80 TL

KZ EDX

Alıntıyı görüntüle

~120 TL
KZ'nin F/P segmentteki son gözdesi. Özellikle ses temizliği ve enstrüman ayrımı açısından başarılı. Alışkın olmayanlara başta tizleri biraz parlak gelebilir.
Aslında KZ'nin bu fiyatlara yakın EDR1, ED4, ED12 gibi tavsiye edebileceğim modelleri de vardı ama EDX'in gelişiyle biraz geri plana itildiler.
İncelemesi:

Apple EarPods

Alıntıyı görüntüle

~140 TL
Rehberi hazırladığımda stokta kalmamıştı ama takip edin, 139 TL'den giriyor ve çok kısa sürede stok bitiyor. Satıcının Amazon.com.tr olduğunu kontrol ederek alın.

QKZ VK4

Alıntıyı görüntüle

~150 TL
Yurt dışında kulaklık inceleme mecrasının önde gelenlerinden Crinacle'ın 50$ altı en iyi IEM olarak gösterdiği kulaklık.
Çok doğal bir tuning'i var. Fiyatının üzerinde bir müzik başarımı var. Ses ya da konfor olarak rahatsız edici bir yönü yok.

Samsung AKG EO-IG955

Alıntıyı görüntüle

~150 TL
Samsung'un S8, S9 ve S10 serisi telefonlarının kutusundan çıkan AKG üretimli ve her anlamda fiyatının üzerinde çalan bir kulaklık.

Jbl T110 Aldım (90TLye ama 80 civarı var) ilk izlenimim mennumum güzel kuvvetli bir bass veriyor mikrafonuda cok iyi az bir cızırtı var ama seside temiz veriyor. Tek eksisi Kulaklık silikonları cıkartıken illAllah ettiriyor cok zor cıkıp takma. (Belkide ben beceremedim.)

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
TRN MT 1 nerde kankam :')
miisss gibi kulaklık. Sen önerdin hatta.

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
TRN MT 1 nerde kankam :')
miisss gibi kulaklık. Sen önerdin hatta.
O unutulur mu kankam :)
TR’den temin edilebilenleri koydum (kriterlerde 1. maddede). Aliexpress dahil olsa kesinlikle olurdu MT1.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Jbl T110 Aldım (90TLye ama 80 civarı var) ilk izlenimim mennumum güzel kuvvetli bir bass veriyor mikrafonuda cok iyi az bir cızırtı var ama seside temiz veriyor. Tek eksisi Kulaklık silikonları cıkartıken illAllah ettiriyor cok zor cıkıp takma. (Belkide ben beceremedim.)
C100SI’ınkiler de zor çıkıyordu, ben de sıkıntı yaşıyordum. Bence sizle ilgisi yok, silikonun oturduğu çentiği kalın yapmışlar (muhtemelen düşüp kaybolmasın diye).

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
O unutulur mu kankam :)
TR’den temin edilebilenleri koydum (kriterlerde 1. maddede). Aliexpress dahil olsa kesinlikle olurdu MT1.
Mesaj otomatik birleştirildi:

C100SI’ınkiler de zor çıkıyordu, ben de sıkıntı yaşıyordum. Bence sizle ilgisi yok, silikonun oturduğu çentiği kalın yapmışlar (muhtemelen düşüp kaybolmasın diye).
Anladım ya geç gördüm onu. Yine de çok iyi rehber 🤝🤝

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,251
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Giriş:

Kriterler:
2) 150 TL'yi aşmayan.
3) 3,5 mm jaklı.

Tanımlar:

Huawei AM115

Alıntıyı görüntüle

~37 TL

Oppo MH135

Alıntıyı görüntüle

~50 TL

Samsung EHS64

Alıntıyı görüntüle

~50 TL
İncelemesi:

Alıntıyı görüntüle

~55 TL

General Mobile M100379

Alıntıyı görüntüle

~55 TL

1More E1009 Piston Fit

Alıntıyı görüntüle

~60 TL

JBL C100SI

Alıntıyı görüntüle

~65 TL
İncelemesi:

JBL T110

Alıntıyı görüntüle

~80 TL

QKZ AK6

Alıntıyı görüntüle

~80 TL

Sony MDR-EX15AP

Alıntıyı görüntüle

~80 TL

KZ EDX

Alıntıyı görüntüle

~120 TL
İncelemesi:

Apple EarPods

Alıntıyı görüntüle

~140 TL

QKZ VK4

Alıntıyı görüntüle

~150 TL

Samsung AKG EO-IG955

Alıntıyı görüntüle

~150 TL

Eline emeğine sağlık. Şu EDX'lere hastayım ya 🤩

Top Bottom