Neler Yeni

Rehber 0-150 TL arası önerdiğim kablolu kulak içi kulaklıklar

Yakup.

80+ Gold
En İyi Cevap
10
~150 TL
Piyasada çakmaları yaygın. Güvenilir bir yerden alınmalı.
Samsung'un S8, S9 ve S10 serisi telefonlarının kutusundan çıkan AKG üretimli ve her anlamda fiyatının üzerinde çalan bir kulaklık.
Eline sağlık, bu kulaklığı bende kullanıyordum. Telefon kutusunun içinden çıkmıştı, alınabilir.

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
KZ VARSA O LİSTE GÜZELDİR.
Ama KZ ED12'nin olması gerekiyordu, fiyatına göre de en iyi KZ kulaklık.

Erdem Salih Taşcı

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,499
İsim
Erdem Salih Taşcı
Hocam 150 lira civarına bir kulakiçi kulaklık almayı düşünüyorum. Aklımda VK4, EDX ya da bütçe arttırılırsa (arttırmakta çok bir problemim yok) ZSN Pro / X var aklımda. Rock ağırlıklı müzikler dinlerim ve okuduğum kadarıyla bazı kişilerde KZ kulaklıklarda sanırsam frekans aralığından dolayı dip ses tarzı ses problemleri çıkmış. Kulaklığı ağırlıklı olarak telefonumda kullanacağım açıkcası müziklerde olmasa bile ben böyle bir sorunumun olmasını istemem. Sizce hangi kulaklığı almalıyım?

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Hocam 150 lira civarına bir kulakiçi kulaklık almayı düşünüyorum. Aklımda VK4, EDX ya da bütçe arttırılırsa (arttırmakta çok bir problemim yok) ZSN Pro / X var aklımda. Rock ağırlıklı müzikler dinlerim ve okuduğum kadarıyla bazı kişilerde KZ kulaklıklarda sanırsam frekans aralığından dolayı dip ses tarzı ses problemleri çıkmış. Kulaklığı ağırlıklı olarak telefonumda kullanacağım açıkcası müziklerde olmasa bile ben böyle bir sorunumun olmasını istemem. Sizce hangi kulaklığı almalıyım?
Paran varsa ZSN PRO X l diyeceğim fakat stokları tükendi.
Fiyatına göre baya iyi bir kulaklık olan ve aynı zamanda kullandığım ED12 modelini öneririm sana.

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
KZ VARSA O LİSTE GÜZELDİR.
Ama KZ ED12'nin olması gerekiyordu, fiyatına göre de en iyi KZ kulaklık.
Kesinlikle KZ ED12 de güzel kulaklık ama KZ'nin biraz daha ilk jenerasyon ürünlerinden, biraz tiz kontrolsüzlüğü fark etmiştim. Yeni jenerasyonda EDX gelince biraz pabucu dama atılır gibi oldu, fiyatı da aynı olunca eklemedim. Haricen düşününce güzel kulaklık dediğiniz gibi👍

Ben QKZ VK4 tercih ederdim. ZSN Pro ve Pro X biraz daha V-shaped karakterde, tizleri zaman zaman parlama eğilimi gösteren kulaklıklar. Bendeki KZ ZS5'e benziyor. Rock müzikteki zillerde bu ses profilini pek beğenmiyorum. Elektronik müzikte çok iyi gidiyor ama rock-metal'de biraz fazla haşin kaçıyor.

Dip ses problemi nadiren de olsa çıkabiliyor. KZ'ler hassasiyeti genelde yüksek olan IEM'ler. Biraz akım gürültüsünden çabuk etkileniyor. Benim ZS5 de laptop prize bağlıyken ve şarkı çalmazken çok zor duyulan bir uğultu şeklinde dip ses yapıyor, prizden ayırınca kesiliyor. Telefonda böyle bir durum yok, sizin de bu sorunu yaşayacağınızı sanmam.

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
QKZ VK4

Alıntıyı görüntüle

~150 TL
Yurt dışında kulaklık inceleme mecrasının önde gelenlerinden Crinacle'ın 50$ altı en iyi IEM olarak gösterdiği kulaklık.
Çok doğal bir tuning'i var. Fiyatının üzerinde bir müzik başarımı var. Ses ya da konfor olarak rahatsız edici bir yönü yok.

Kalite kontrol problemleri sıkça bildiriliyor. Bir taraftan daha az ses gelmesi, cızırtı vb. sorunlar çıkma ihtimaline karşı garantili ürün almakta fayda var.
EDİT: Artık hiç kimseye önermiyorum. Kronik sorunları sıklaşmaya başladı. Forumdan bir arkadaş aldı, birinde driver flex problemi çıktı. İade edip tekrar aldı, onda da dipses problemi çıktı.
Güncelleme:
QKZ VK4'ü artık hiç kimseye önermiyorum. Bilerek rehberden silmeyip bu şekilde editledim ki neden önermediğim anlaşılsın.

Top Bottom