Neler Yeni

0 Kasma, Düşük Pi̇ng Si̇stemde Geci̇kme?

osyy09

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
osman
Öncelikle selam güzel insanlar, bir derdim var bir derman bulamadım ama inanıyorumki bu forumda bana yardımcı olabilecek güzel insanlar var sorununa gelirsek sorunum ;
Bilgisayar topladım ve özelliklerinin gayet iyi ve yeterli olduğunu düşünüyorum özelliklerini ayrıca yazacağım ve sistemde oyunlar da falan daha hiç kasma donma problemi yaşamadım her şey çok hızlı internetim de Türknet Vdsl2+ 100 mbps valarantta 18-17 ms arası, pubg mobile 20ms civarları gibi iyi PİNG değerlerim var ve hiç İnternet ile sorun yaşamadım. Türknetten ayrıca memnunum tek bir sorun var, sanki fps oyunlarında valorant, pubg mobile ya wolfteam wolfteam en düşük bilgisayar çatır çutur oynar bu gibi oyunlarda rakiple çatışma esnasında sanki rakip bana vurmaya 1-2 saniye önce başlamış ta ben 1-2 saniye sonra bunu oyunda farkediyorum gibi birden canım azalıyor yani gecikme yiyorum mesela pubg de karşımda rakip var cover dayım coverdan çıkıp tekrar girdiğimde duvar arkasındayken hala hasar yiyorum bunun sebebi internetim mi bilgisayarım mı klavye mouse mi yoksa monitör mü cidden anlamıyorum artık ve soğuma noktasına geldim bana yardımcı olabilecek birileri varsa cidden minnettar kalırım bilgisayar özellikleri me gelecek olursak :

[ ] İşlemci: Ryzen 5 3600x 4.2 ghz 1. 25 volt Manuel oc pbo cbp kapalı
Cinebench r20 score : 3850

[ ] Ram:
Crucial Ballistix 8gb 3600 mhz cl16 modeli ( Manuel oc ile 3800 mhz fclk= 1900 cl=16 1.40 volt) Adata gecikme testi: 64.5 ns
[ ] Soğutma: Artict freezer 34 esports duo
[ ] Anakart :
Asus Rog Strix b450f gaming bios 4801 son sürüm agesa
[ ] Psu: Fsp 600 watt 80 meet plus
[ ] Kasa: Vento Vg05f
[ ] Ssd:
Adata SwordFish 500GB 1800MB-1200MB/S NVMe M.2 SSD
[ ] Ekran kartı : İnno3d Rtx 3060 twin x2 oc
[ ] Monitör: ASUS 24" VG248QG 0,5 Ms Full HD 165Hz FreeSync / G-SYNC HDMI DP Gaming Monitör
[ ] Klavye:INCA IKG-448 RAINBOW EFECT MEKANİK HİSLİ GAMING KLAVYE
[ ] Mouse:Gamepower Icarus Gamıng Rgb Mouse 10.000DP
[ ] İşletim sistemi: W10 ltsb ve w11 yüklü iki işletim sisteminde de aynısı oluyor.
[ ] Özellikler böyleyken yaşadığım şey normal mi yoksa nerede sorun bilen varsa yazsın lütfen?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,819
İsim
Doruk
Öncelikle selam güzel insanlar, bir derdim var bir derman bulamadım ama inanıyorumki bu forumda bana yardımcı olabilecek güzel insanlar var sorununa gelirsek sorunum ;
Bilgisayar topladım ve özelliklerinin gayet iyi ve yeterli olduğunu düşünüyorum özelliklerini ayrıca yazacağım ve sistemde oyunlar da falan daha hiç kasma donma problemi yaşamadım her şey çok hızlı internetim de Türknet Vdsl2+ 100 mbps valarantta 18-17 ms arası, PUBG mobile 20ms civarları gibi iyi PİNG değerlerim var ve hiç İnternet ile sorun yaşamadım. Türknetten ayrıca memnunum tek bir sorun var, sanki fps oyunlarında valorant, PUBG mobile ya wolfteam wolfteam en düşük bilgisayar çatır çutur oynar bu gibi oyunlarda rakiple çatışma esnasında sanki rakip bana vurmaya 1-2 saniye önce başlamış ta ben 1-2 saniye sonra bunu oyunda farkediyorum gibi birden canım azalıyor yani gecikme yiyorum mesela PUBG de karşımda rakip var cover dayım coverdan çıkıp tekrar girdiğimde duvar arkasındayken hala hasar yiyorum bunun sebebi internetim mi bilgisayarım mı klavye mouse mi yoksa monitör mü cidden anlamıyorum artık ve soğuma noktasına geldim bana yardımcı olabilecek birileri varsa cidden minnettar kalırım bilgisayar özellikleri me gelecek olursak :

[ ] Ram:
Crucial Ballistix 8gb 3600 mhz cl16 modeli ( Manuel oc ile 3800 mhz fclk= 1900 cl=16 1.40 volt) Adata gecikme testi: 64.5 ns
[ ] Anakart :
[ ] Ssd:
[ ] Monitör: ASUS 24" VG248QG 0,5 Ms Full HD 165Hz FreeSync / G-SYNC HDMI DP Gaming Monitör
[ ] İşletim sistemi: W10 ltsb ve w11 yüklü iki işletim sisteminde de aynısı oluyor.
[ ] Özellikler böyleyken yaşadığım şey normal mi yoksa nerede sorun bilen varsa yazsın lütfen?
Ayarlardan Monitör HZ'inin 165 Hz'e çektin mi?

osyy09

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
osman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ayarlardan Monitör HZ'inin 165 Hz'e çektin mi?
Evet hem Windows hem nvidia programı üzerinden 165 hz çektim gysnc açınca 165 fps kalıyor oyunlar ama sorun hala aynı gsync kapayınca da fps artıyor ama sorun aynı acaba direk işlemci ile alakalı bir durum mu acaba diye düşünmüyorum değil intel de olmuyor sanki böyle bişey.

Ultracı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Rıfat Avcı
Kartınız Nvidia mesela Valorantta görüntü ayarlarından en altta Nvidia Reflex özelliği var onu Açık + Takviye yapmayı dener misiniz?

Bilgisayar topladım ve özelliklerinin gayet iyi ve yeterli olduğunu düşünüyorum özelliklerini ayrıca yazacağım ve sistemde oyunlar da falan daha hiç kasma donma problemi yaşamadım her şey çok hızlı internetim de Türknet Vdsl2+ 100 mbps valarantta 18-17 ms arası, PUBG mobile 20ms civarları gibi iyi PİNG değerlerim var ve hiç İnternet ile sorun yaşamadım. Türknetten ayrıca memnunum tek bir sorun var, sanki fps oyunlarında valorant, PUBG mobile ya wolfteam wolfteam en düşük bilgisayar çatır çutur oynar bu gibi oyunlarda rakiple çatışma esnasında sanki rakip bana vurmaya 1-2 saniye önce başlamış ta ben 1-2 saniye sonra bunu oyunda farkediyorum gibi birden canım azalıyor yani gecikme yiyorum mesela PUBG de karşımda rakip var cover dayım coverdan çıkıp tekrar girdiğimde duvar arkasındayken hala hasar yiyorum bunun sebebi internetim mi bilgisayarım mı klavye mouse mi yoksa monitör mü cidden anlamıyorum artık ve soğuma noktasına geldim bana yardımcı olabilecek birileri varsa cidden minnettar kalırım bilgisayar özellikleri me gelecek olursak :

[ ] Ram:
[ ] Anakart :
[ ] Ssd:
Sorun oyunla alakalı hocam bi gecikme diyorlar ona adını unuttum son güncellemede pubg mobilde daha cok olmaya başladı o sorun

osyy09

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
osman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kartınız Nvidia mesela Valorantta görüntü ayarlarından en altta Nvidia Reflex özelliği var onu Açık + Takviye yapmayı dener misiniz?
Açıkta da denedim aynı maalesef takviyede de aynı 🤔

Ultracı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Rıfat Avcı
Açıkta da denedim aynı maalesef takviyede de aynı 🤔
Görüntü ayarlarına gelip niteliklerden gecikme değerlerini metin olarak gösterip hangi değerlerde olduğunu söyler misiniz?

osyy09

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
osman
Sorun oyunla alakalı hocam bi gecikme diyorlar ona adını unuttum son güncellemede PUBG mobilde daha cok olmaya başladı o sorun
Hiç duymadım daha önce ama saçma olur sanki ozaman oyuncular yüksek hızlı düşük ms li ekipman almalarının anlamı ne kadar mantıklı olabilir ki ozaman
Mesaj otomatik birleştirildi:

Görüntü ayarlarına gelip niteliklerden gecikme değerlerini metin olarak gösterip hangi değerlerde olduğunu söyler misiniz?
Hocam şu an işyerindeyim gidince resim atayım ama ekran kartı işleme gecikmesi mi ne 3 - 4 ms arası gidip geliyordu sanırım

Hiç duymadım daha önce ama saçma olur sanki ozaman oyuncular yüksek hızlı düşük ms li ekipman almalarının anlamı ne kadar mantıklı olabilir ki ozaman
her şey düşük ms'li ekipmanla bitmiyorki :) keşke öyle olsa fakat oyundaki sorunlarda var bu dediğim gecikmenin başka bir adı vardı unuttum birçok oyunda mevcut neredeyse o bende senin yaşadığın sorunu yaşıyorum RTX 2060'li sistemim olmasina rağmen

osyy09

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
osman
Ama sanki bu olay İnternet cafede girdiğimde farkettim intel li sistemde daha az oluyor gibi geldi bana bu arada fan boy değilim ilk bilgisayarım AMD bu bilgisayar yani yanlış anlaşılmasın 😂

Son düzenleme:

Ultracı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Rıfat Avcı
Ama sanki bu olay İnternet cafede girip intel li sistemde daha az oluyor gibi geldi bana bu arada fan oy değilim ilk bilgisayarım AMD bu bilgisayar yani yanlış anlaşılmasın 😂
Yani ben rekabetçi oyunlarda AMD İşlemci Nvidia GPU Kombinasyonu daha iyi diye biliyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,472
Üyeler
156,498
Son üye
SelCrysta59
Top Bottom