Neler Yeni

0 Sistem Topladım Ama Ekran, Klavye , Mouse Görüntü Gelmiyor

marktues

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mark Tues
0 bilgisayar topladım parçalar şu şekilde
240ml master cooler ml240 sıvı soğutma
R7 5800x3d işlemci
asus tuf b450 plus 2
kingston furry beast 2x8 16 gb 3600 mhz cl17 ram
zalman 700w psu
zotac 3060 ti
ekran kartı çift fanlı

sistemi alalı 4 gün olmadı, işlemcinin ınısıp ısınmadığını kontrol ettim işlemci ısınıyor sorun yok
ramların anakartın rgbleri yanıyor ekran krtının fanları dönüyor asusun sitesinden son bios updateyi flashback ile yaptım sorun yok
ama ekrana hiç bir şekilde görüntü alamıyorum hdmı kablosunu da ekran kartına taktım, ekran kartını çıkarıp anakarttan görüntü almaya da çalıştım olmadı ramlarım uyumsuz olabilirmi ?

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,191
İsim
yunus günaydın
hdmi kablosunu kontrol et, olmadı farklı kabloyla dene dp'tan falan. 5800x3d'de dahili bir gpu yok zaten anakarttan görüntü alamazsın. İşlemci soğutucu montajını iyi yaptığından emin ol.

marktues

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mark Tues
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hdmi kablosunu kontrol et, olmadı farklı kabloyla dene dp'tan falan. 5800x3d'de dahili bir gpu yok zaten anakarttan görüntü alamazsın. İşlemci soğutucu montajını iyi yaptığından emin ol.
dp ve hdmi ile görüntü alamya çalıştım sıvı sığutma pompasına dokunduğum da titriyor çalışıyor yani ama klavye mouse ve ekrana görüntü gelmıyor

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,191
İsim
yunus günaydın
dp ve hdmi ile görüntü alamya çalıştım sıvı sığutma pompasına dokunduğum da titriyor çalışıyor yani ama klavye mouse ve ekrana görüntü gelmıyor
Titriyor olması doğru montaj yapıldığını anlamına gelmiyor hocam. Kaç kere hava soğutmaları fan dönmesine rağmen tam takmadığım için görüntü alamadım. Kabloları vs kontrol ettin mi?

marktues

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mark Tues
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Titriyor olması doğru montaj yapıldığını anlamına gelmiyor hocam. Kaç kere hava soğutmaları fan dönmesine rağmen tam takmadığım için görüntü alamadım. Kabloları vs kontrol ettin mi?
hocam pump yazanı aıo pump a taktım fanları da cpu fan a taktım

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,215
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
CPU FAN gibi şeyler takılı değilse ilk açılışta uyarır zaten. Anakarttan görüntü alamaman zaten normal dahili GPU yok. Fakat şunu da belirteyim BIOS Flashback bazen güncellemeyi tamamlayamıyor, yani güncelleme olmayabiliyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,445
Üyeler
156,490
Son üye
ugurbaysal
Top Bottom