Neler Yeni

Yardım 0 Sistemin oyun oynarken reset atması

Allesia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Aziz Çufaoğlu
Merhaba, 3 gün önce yeni bir sistem topladım baya bir ücret ödedim. Fakat bazı oyunlar çalıştığında 15 20 dakika sonra bilgisayar reset atıyor. Özellikle TeamViewer üzerinden birisi bağlı iken oyuna girdiğimde 1 dakika içerisinde sistem resetliyor kendisini. Testlere sokuyorum hiç bir problem göremiyorum. Bütün sistem güncel durumda, Anlayamıyorum neden reset attığını bu konuda bilgisi veya önerisi olan varsa yardımcı olursa memnun olurum Sistemim;

i9 9900k
msi rtx 2070 super gaming x trio
32 gb ram
corsair 750 80 plus bronz sertifikalı psu
msi z390 a-pro anakart
samsung evo 500 gb m.2 ssd + 1 tb hdd
xigmatek Aurora 240 sıvı soğutma

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
Merhaba, 3 gün önce yeni bir sistem topladım baya bir ücret ödedim. Fakat bazı oyunlar çalıştığında 15 20 dakika sonra bilgisayar reset atıyor. Özellikle TeamViewer üzerinden birisi bağlı iken oyuna girdiğimde 1 dakika içerisinde sistem resetliyor kendisini. Testlere sokuyorum hiç bir problem göremiyorum. Bütün sistem güncel durumda, Anlayamıyorum neden reset attığını bu konuda bilgisi veya önerisi olan varsa yardımcı olursa memnun olurum Sistemim;

i9 9900k
msi rtx 2070 super gaming x trio
32 gb ram
corsair 750 80 plus bronz sertifikalı PSU
msi z390 a-pro anakart
samsung evo 500 gb m.2 ssd + 1 tb HDD
xigmatek Aurora 240 sıvı soğutma
Sistemin sıcaklık değerleri nasıl?

Allesia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Aziz Çufaoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekran kartı otomatik zaten 60 derece üstüne çıkmadan fanlar çalışmıyor oyunda iken 50-55 arası alıyorum çok nadir 65'e çıkıyor.
işlemcininde ortalama sıcaklığı 35 ile 45 derece arasında oluyor oyunun içerisindeyken
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistemin sıcaklık değerleri nasıl?

normal video felan izlerken veya masaüstündeyken hiç bir problem yaratmıyor özellikle the crew 2 - cs go gibi oyunlarda atma yapıyor

Son düzenleme:

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
ekran kartı otomatik zaten 60 derece üstüne çıkmadan fanlar çalışmıyor oyunda iken 50-55 arası alıyorum çok nadir 65'e çıkıyor.
işlemcininde ortalama sıcaklığı 35 ile 45 derece arasında oluyor oyunun içerisindeyken

normal video felan izlerken veya masaüstündeyken hiç bir problem yaratmıyor özellikle the crew 2 - cs go gibi oyunlarda atma yapıyor
Mavi ekran aldınız mı hiç?

Allesia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Aziz Çufaoğlu
Mavi ekran aldınız mı hiç?

yok hiç mavi ekran almadım veya bilgisayar kendisini kapatmadı, sadece oyunda iken mesela, the crew 2'de oyundayken ortalama 10-15 dakika sonra hemen bilgisayar reset atıyor hiç bir hata raporu bile vermiyor

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
yok hiç mavi ekran almadım veya bilgisayar kendisini kapatmadı, sadece oyunda iken mesela, the crew 2'de oyundayken ortalama 10-15 dakika sonra hemen bilgisayar reset atıyor hiç bir hata raporu bile vermiyor
Sisemi topladıktan sonra hangi testleri yaptınız?

Parzival97

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
927
İsim
Ethem Karahan
Hocam aynı sorunu farklı bir sistemde bende yaşıyorum ve sadece 2 gündür mevcut. Bende de valorant ve discord açıkken yaptı 2 kez. Benzer sorunlar olabilir.

Windows sürümünüz nedir ?

Allesia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Aziz Çufaoğlu
Sisemi topladıktan sonra hangi testleri yaptınız?

UserBenchmarks: Game 104%, Desk 101%, Work 105%
CPU: Intel Core i9-9900K - 96.7%
GPU: Nvidia RTX 2070S (Super) - 106.6%
SSD: Samsung 970 Evo Plus NVMe PCIe M.2 500GB - 295.1%
HDD: Seagate Barracuda 1TB (2016) - 109.9%
RAM: Corsair CMW16GX4M2C3200C16 4x8GB - 69%
MBD: MSI Z390-A PRO (MS-7B98)

tekrardan detaylı bir şekilde işlem yaptırdım.

Hocam aynı sorunu farklı bir sistemde bende yaşıyorum ve sadece 2 gündür mevcut. Bende de valorant ve discord açıkken yaptı 2 kez. Benzer sorunlar olabilir.

Windows sürümünüz nedir ?

sistem toplandığında windows 10 pro yüklüydü,gündüz bir problem yoktu. 2. gece üst üste razer programını kurarken reset atmaya başladı. Sistemsel bir sıkıntı olabilir dedim ve windows 10 home kurdum. Driverlarını hepsini windows 10 dahil güncellemesini ve kurulum işlemlerini yaptım. Bir problem ile karşılaşmadım. Fakat bu gün işte gene oyun içerisinde reset atmaya başladı. ve razer uygulaması da yüklü değil.

Parzival97

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
927
İsim
Ethem Karahan
UserBenchmarks: Game 104%, Desk 101%, Work 105%
CPU: Intel Core i9-9900K - 96.7%
GPU: Nvidia RTX 2070S (Super) - 106.6%
SSD: Samsung 970 Evo Plus NVMe PCIe M.2 500GB - 295.1%
HDD: Seagate Barracuda 1TB (2016) - 109.9%
RAM: Corsair CMW16GX4M2C3200C16 4x8GB - 69%
MBD: MSI Z390-A PRO (MS-7B98)

tekrardan detaylı bir şekilde işlem yaptırdım.

sistem toplandığında windows 10 pro yüklüydü,gündüz bir problem yoktu. 2. gece üst üste razer programını kurarken reset atmaya başladı. Sistemsel bir sıkıntı olabilir dedim ve windows 10 home kurdum. Driverlarını hepsini windows 10 dahil güncellemesini ve kurulum işlemlerini yaptım. Bir problem ile karşılaşmadım. Fakat bu gün işte gene oyun içerisinde reset atmaya başladı. ve razer uygulaması da yüklü değil.
İlginç yani , benim sistemde de sizinki gibi sadece belli programda yapıyor galiba. Siz yeniden format da atmışsınız. Ben sıkıntı çıkaran oyunu tekrar yüklüyorum şuan, belki onda bir problem vardır diye.
Bence sizde o oyunu veya programı yükleyip yeniden deneyin.

Allesia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Aziz Çufaoğlu
İlginç yani , benim sistemde de sizinki gibi sadece belli programda yapıyor galiba. Siz yeniden format da atmışsınız. Ben sıkıntı çıkaran oyunu tekrar yüklüyorum şuan, belki onda bir problem vardır diye.
Bence sizde o oyunu veya programı yükleyip yeniden deneyin.

tekrar oyunu kurma işlemi yapacağım. olumlu veya olumsuz yanıt veririm. sizde verirseniz tekrar yüklemeden sonra bir bilgi paylaşımında bulunalım. en kötü donanımsal olarak kontrol edeceğim,bakalım sorun nere olacak. bilgi bekliyorum sizden

Parzival97

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
927
İsim
Ethem Karahan
tekrar oyunu kurma işlemi yapacağım. olumlu veya olumsuz yanıt veririm. sizde verirseniz tekrar yüklemeden sonra bir bilgi paylaşımında bulunalım. en kötü donanımsal olarak kontrol edeceğim,bakalım sorun nere olacak. bilgi bekliyorum sizden
Tamamdır hocam. Benim az kaldı bu geceye kadar test yaparım kapanacak mı diye. Haber veririm size.
İnşallah oyun kaynaklı bir sorundur, diğer türlüsü kötü çünkü.

Allesia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Aziz Çufaoğlu
Tamamdır hocam. Benim az kaldı bu geceye kadar test yaparım kapanacak mı diye. Haber veririm size.
İnşallah oyun kaynaklı bir sorundur, diğer türlüsü kötü çünkü.

donanımsal olarak evet sıkıntılı bir durum olur ama daha cihazı toplayalı 3. gün ve donanımsal bir sorunsa gerçekten dükkanı başlarına geçirebilirim :D

samet4747

80+ Platinum
aynısı banada olmuştu ekran kartının güç kablosunu yanlış takmıştım

Top Bottom