Neler Yeni

1 Aylık Kullanım Sonucu Sistem Değerlendirmesi

White_Recon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Hasan
Öncelikle Game Garaj’dan özelleştirerek aldığım Aquarius 5AN Hakkındaki Düşüncelerim ve Değerlendirmelerim:
Game Garaj kargomu çok hızlı gönderdi, sistem 2 günde elime ulaştı. Aquarius 5AN ve Game Garaj’dan çok memnunum. Sistemi Ryzen 5 1600 AF - Biostar B450MH - Inno3D GTX 1660 Süper - 16GB (2x8) RAM - 480GB SSD şeklinde aldım ve her şeyinden çok memnunum. Daha hiç takılma ve benzeri sorunlarla karşılaşmadım. Forumdan bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Bilgisayarlar ve donanımları hakkında hiçbir şey bilmezken, bu forum sayesinde çok şey öğrendim.

n11’den aldığım AOC 24G2U Monitör Hakkında Düşüncelerim ve Değerlendirmelerim:
n11’deki Tekramarket’ten 1749 TL’ye 6 taksitle satın aldığım AOC 24G2U da 2 günde elime ulaştı. Kargo ve satıcı çok hızlı iş yaptılar, çok şükür bir sıkıntısı da çıkmadı. Aldım, geldiği gibi kullanmaya başladım, asla yabancılık çekmedim. Monitör görüntüsü, kullanımı ve özellikleriyle beni kendisine aşık etti, çok çok memnunum. Bundan daha düşük bir monitör almış olsaydım eminim ki hep bir şeylerin eksikliğini çekecektim. Böyle sistemler için monitörler çok önemli parçalardır dostlar, kesinlikle monitör alırken (durumunuz el verdiğince) bütçenizi ve özellik isteklerinizi düşük tutmamaya çalışın. 24G2U’dan da aynı Aquarius 5AN gibi çok çok memnunum. Almak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim.

n11’den 207 TL’ye aldığım Frisby G8520QM Blue Switch Mekanik Klavye Hakkındaki Düşüncelerim ve Değerlendirmelerim:
Klavye konusunda da diğerlerinde olduğu gibi çok araştırma yaptım. Blue switch klavye seslerini çok seven biri olarak tercihimi Blue switch klavyelerden yana kullanacaktım ve öyle de oldu. Bu klavyeyi tercih etme sebebim mekanik klavyeler arasındaki en uygun fiyata sahip olmasıydı. Klavye beklediğimden çok daha iyi çıktı ve bundan da çok memnunum. Uygun fiyatlı ve F/P mekanik klavye arıyorsanız tavsiye ederim, rahatlıkla alabilirsiniz.

n11’den 136,50 TL’ye aldığım Gamepower Ursa Hakkındaki Düşüncelerim ve Değerlendirmelerim:
Eğer mouse arıyorsanız ve özellikleri de sizin isteklerinizi karşılıyorsa aramayı durdurun, hemen alın. Aldığım andan itibaren elim o kadar rahat alıştı ki... Düşünmeden alabilirsiniz dostlar, şiddetle tavsiyemdir.

Vatan’dan 105 TL’ye aldığım Logitech S120 1+1 Hoparlör Hakkındaki Düşüncelerim ve Değerlendirmelerim:
Kompakt ve yormayan bir hoparlör aradığım için bunu tercih ettim. İş görebilecek bir hoparlör bence. Ama bassları gerçekten hissetmek istiyorsanız isteklerinizi karşılamaz, subwooferlı bir sistem bakmanızı tavsiye ederim. Ama monitörümün yanında tatlış tatlış dursun, normal bir şekilde tiz ve bass versin yeter derseniz tavsiye ederim.

Son olarak Eskişehir Merkez’den 140x70 ölçülerinde bir masa aldım ve bence bilgisayarlar için en güzel masa boyutu 140x70’tir.

Sistemin Ultra ayarlardaki ortalama FPS değerlerini de şöyle bırakıyorum:
GTA 5: 90-120 arası
CSGO: 180-320 arası
LoL: 150-200 arası
Witcher 3: 60 (En Yüksek Ayarlar. Ekran kartıma fazla yük binmesini istemediğim için böyle kullanıyorum ama Ultrada da 50-60 arası ve akıcı oynanıyor.)

Sürç-i Lisan eylediysem affola. :) Okuduğunuz için teşekkür ederim, umarım yararlı bir yazı olmuştur.
E0D48FBE-5D98-4211-920F-F391D0AF0CAD.jpeg
8B2CF413-4CD9-4E04-8ACE-88A345480901.jpeg

Son düzenleme:

White_Recon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Hasan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam monitör + Bilgisayar tam olarak ama tam istediğim şey.Daha fazlasıdna gözük yok.Bende para olsaydı aynı 2liden alırdım. İnceleme güzel olmuş
Cidden ortalama bir bütçeyle toplanabilecek en iyi sistemlerden biri bu sistem diye düşünüyorum. Umarım daha güzellerine kavuşursunuz. :) Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Hocam monitörü biraz pahalı almışsınız.

White_Recon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Hasan
Hocam monitörü biraz pahalı almışsınız.
İtopya’ya güvenmediğim için 200₺ fazla verdim sadece ama 6 taksit yaptım, ödeme imkanım daha rahat oldu. İtopya’da da bu fiyatlara geliyordu 6 taksit. Bir de o dönem çok fazla sattılar, kargoya güvenmedim esasen.

White_Recon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Hasan
Top Bottom