Neler Yeni

1 Haftalık Bilgisayarımı Az Önce Açtığımda Ekran Dahil Hiçbir Takılı Aygıtı Görmedi

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,146
İsim
Musa
Arkadaşlar az önce bilgisayarımı her zamanki gibi normal kasa tuşundan açtım. Lakin ekranda başlangıçta gözüken Asus yazısı gözüktükten sonra bir daha ekran gelmedi ve ardından klavye, mouse dahil takılı aygıtları çalıştırmadı. Daha sonra tekrar kasanın power tuşuna basılı tuttum ve PC yi kapattım. Sonra tekrar açtığımda düzeldi bu sefer ve sorunsuz açıldı. Bilgisayarım da yeni olduğu için böyle birşeyle karşılaşmak tedirgin etti beni. Acaba sorun neyden kaynaklanmış olabilir? Lütfen düşüncelerenizi, bilgilerinizi paylaşırmısınız? İçim rahat etsin istiyorum. Teşekkürler...

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,601
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Valla şu an Asus anakart kullananları vuran bir hata mı ne var ya. Dün de biri Asus anakartı olup sisteminin bayağı yavaş açıldığını söyledi, bugün de aynı şeyi ben yaşadım, şimdi de sen yaşamışsın. Ne oluyor cidden bilmiyorum :D.

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,146
İsim
Musa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla şu an Asus anakart kullananları vuran bir hata mı ne var ya. Dün de biri Asus anakartı olup sisteminin bayağı yavaş açıldığını söyledi, bugün de aynı şeyi ben yaşadım, şimdi de sen yaşamışsın. Ne oluyor cidden bilmiyorum :D.
Yaw hocam pc yeni olunca çok korkuttu beni, belkide önemsiz bir sorundur bilemiyorum ama baya tedirgin oldum. Neyden kaynaklanmış olabilir acaba :) Yakın zamanda güncellemede yapmadım anakarta

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,601
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Yaw hocam PC yeni olunca çok korkuttu beni, belkide önemsiz bir sorundur bilemiyorum ama baya tedirgin oldum. Neyden kaynaklanmış olabilir acaba :) Yakın zamanda güncellemede yapmadım anakarta
Bilmiyorum, aynısı bana da oldu ben de neden olduğunu bilmiyorum. Fişten çıkartıp gücünü kestim, PC'yi tekrar açtığımda sorunsuzdu her şey.

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,146
İsim
Musa
Bilmiyorum, aynısı bana da oldu ben de neden olduğunu bilmiyorum. Fişten çıkartıp gücünü kestim, PC'yi tekrar açtığımda sorunsuzdu her şey.
anladım hocam. Cevabını bulabilsek rahatlarız belki ama dediğin gibi nasıl anlicaz oda sıkıntı. İnşallah geçicidir bir daha yaşanmaz. Asus dedik kalite dedik bizi pişman etmesinde :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kitlenme olmuş. Memtest86'yı USB'ye yazıp RAM'ları bir test ettir.
dediğiniz şeyi nasıl yapıcam hocam? açıklarmısınız bilmiyorum da

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,601
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
anladım hocam. Cevabını bulabilsek rahatlarız belki ama dediğin gibi nasıl anlicaz oda sıkıntı. İnşallah geçicidir bir daha yaşanmaz. Asus dedik kalite dedik bizi pişman etmesinde :D
Sorunun kaynağı yok sanırsam, geçici olduğunu düşünüyorum. Eğer yine olursa gücünü fişten kesin, 5 dakika bekleyip tekrar açın sistemi, düzelmesi gerek, en azından bende bugün düzeldi.

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,146
İsim
Musa
Sorunun kaynağı yok sanırsam, geçici olduğunu düşünüyorum. Eğer yine olursa gücünü fişten kesin, 5 dakika bekleyip tekrar açın sistemi, düzelmesi gerek, en azından bende bugün düzeldi.
Yok zatn düzeldi, yazdığım gibi kapattım sonra tekrar çalıştırdığımda düzelmişti

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Hocam kitlenme olmuş ramden dolayı demiş arkadaş siz de yakın zamanda ramlere o.c yapmıştınız arada böyle şeyler olması ondan olabilir.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,601
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Hocam kitlenme olmuş ramden dolayı demiş arkadaş siz de yakın zamanda ramlere o.c yapmıştınız arada böyle şeyler olması ondan olabilir.
İyi de boot etmeden önce o ekranda kaldı diyor, benimki de o ekranda kaldı. RAM'lerden olacağını sanmıyorum, olsa bende olurdu, onda niye oluyor? O da mı RAM'lere overclock yapmış? :D

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,146
İsim
Musa
İyi de boot etmeden önce o ekranda kaldı diyor, benimki de o ekranda kaldı. RAM'lerden olacağını sanmıyorum, olsa bende olurdu, onda niye oluyor? O da mı RAM'lere overclock yapmış? :D
Hayır :D

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
XMP stabil olmamış olabilir ya da başka bir stabilite sorunu, çok narin donanım bu ramler :D

Top Bottom