Neler Yeni

1 haftalık sistem 95 derece işlemci...

BabaYori

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Muhammed Özkan
Beyler bu konu hakkında konu açmıştım. prime95 testinde ve furmarkı ikisini birden acınınca işlemci 86 derecede takılı(2 gün önce yapmıştım)kalıyordu.(yarım saate) fakat
az öncede AIDA64 İLE TEST EDİYİM DEDİM. 95 derece current 49 min. 102 max dereceleri gördüm. (local disk ve gpu kapalıydı) sadece 10 dk test yaptım bundada ve degerler böyle. cidden inanılmaz. sistemim daha 1 haftalık kendim topladım. altta attıgım sslerde işlemcimin cpu z deki özelliklerine bakabilirsiniz. işlemci amd r5 2600 kim görse şaşırıyor bir şey demiyor. ne yapıcagımı şaşırdım. Fanı tam oturmamışım desem o zaman da vidalar denk gelmezdi diye düşünüyorum. Bir öneriniiz falan varmı? yardımcı olursanız çok çok iyi olur.
kasam gametech galaxy 3 fanlı 1 egzoz fanlı kasa gayet güzel dışa havada vuruyor.
ekran kartım gtx1650 super furmark testinde yarımsaate en fazla 69 derece oldu ve takılı kaldı 69 derecede.
bu işlemci neden böyle hiç anlamdım. Oyunlarda gta 5 en lowa çektim işlemciye yük binsin diye en fazla 72 derece oldu. lol ve valorant gibi oyunlarda işe 67-60 arasında takılıyordu.
size verebildigim kadar bilgi verdim. Almak istediginiz bilgi varsa söyleyin onlarıda söylerim. yeterki şu işlemcimin ısısını düzeltelim. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Ekler

• 111.PNG
    111.PNG
    19.7 KB · Hit: 132

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,142
İsim
Musa
Hazır olarak mı aldın sistemi? Eğer öyleyse belki macunu işlemciye eksik veya yanlış sürmüş olabilirler. Fani çıkartıp kontrol et bı. Onun dışında bir çözüm gelmiyor aklıma.

BabaYori

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Muhammed Özkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hazır olarak mı aldın sistemi? Eğer öyleyse belki macunu işlemciye eksik veya yanlış sürmüş olabilirler. Fani çıkartıp kontrol et bı. Onun dışında bir çözüm gelmiyor aklıma.
hayır parça parça alıp kendim topladım. fanı yinede bir kontrol ediyim macunun işlemcinin üstüne tam dagılması gerek dimi? eğer tam dagılmamışsa ne yapyıım ? siliymi ? yoksa bir parçayla etrafa mı yayım( elimde termalmacun falan bulunmuyor. stokfanın altında gelen macunu kullanmıştım)

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,142
İsim
Musa
hayır parça parça alıp kendim topladım. fanı yinede bir kontrol ediyim macunun işlemcinin üstüne tam dagılması gerek dimi? eğer tam dagılmamışsa ne yapyıım ? siliymi ? yoksa bir parçayla etrafa mı yayım( elimde termalmacun falan bulunmuyor. stokfanın altında gelen macunu kullanmıştım)
Macunun üstüne tam dağılması gerekli. Eğer dağılmamışsa etrafa yaymaya çalış.

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,142
İsim
Musa
bir zarar falan olmaz dimi birde kurumamıştır inşallah. 1 hafta oldu
Kuruduysa zaten yayamazsin :D onun haricinde bir zararı olmaz, ama macun azsa eğer ve yaydığında tabaka çok incelirse kötü olur.

BabaYori

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Muhammed Özkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kuruduysa zaten yayamazsin :D onun haricinde bir zararı olmaz, ama macun azsa eğer ve yaydığında tabaka çok incelirse kötü olur.
peki denicem teşşekür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde mesela oyunlarda ortalam dereceler 65 70 72 falan gördüm. Sence bu derecelerle oynamak bir sıkıntı yarattırmı ?

Son düzenleme:

rainbowgamer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
umut yiyen
peki denicem teşşekür ederim

Birde mesela oyunlarda ortalam dereceler 65 70 72 falan gördüm. Sence bu derecelerle oynamak bir sıkıntı yarattırmı ?
Ya o testlerde işlemcinin fırlaması normal oyunlarda o derece ise normal sen soğutma sistemlerini almaya başla

Sunstorm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
732
İsim
Murat-K
Stok fanın altındaki macunu yayamazsınız. O zaten olması gerektiği gibi sürülüdür!

Yasinn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,354
İsim
.
Bendede aynı işlemci var prime95 te 73 gördü en fazla ve oyunlarda dediğiniz seviyede değişiyor. En ağır oyun bf5 de 73 ü gördü oyunda değerleriniz normal

Sunstorm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
732
İsim
Murat-K
Ya o testlerde işlemcinin fırlaması normal oyunlarda o derece ise normal sen soğutma sistemlerini almaya başla
Aynı işlemciyi stok fanla kullanıp aida fpu testini de dahil ettiğimde en fazla 78 derece görmüştüm. 95-100 dereceler stok fan için bile aşırı yüksek! İşlemcide oc var mı voltaj nedir?

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,142
İsim
Musa

BabaYori

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Muhammed Özkan
Aynı işlemciyi stok fanla kullanıp aida fpu testini de dahil ettiğimde en fazla 78 derece görmüştüm. 95-100 dereceler stok fan için bile aşırı yüksek! İşlemcide oc var mı voltaj nedir?
Ss de gozukuyor 1.2v var. Kendim hic oc falan yapmadim.

Bendede aynı işlemci var prime95 te 73 gördü en fazla ve oyunlarda dediğiniz seviyede değişiyor. En ağır oyun bf5 de 73 ü gördü oyunda değerleriniz normal
Problem o iste neden full yukte bu kadar cıkıyor?

Adamlarin islemciside benle ayni en fazla testlerde 76 falan gordum diyolar?

Stok fanın altındaki macunu yayamazsınız. O zaten olması gerektiği gibi sürülüdür!
Iste surulu geldi ama belki montaj esnasinda ben bir yanlislik yapmisimdir tam yayipmamistir macun islemcinin ustune onu ayarlasan bir sìkıntı olurmu?

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,639
Üyeler
138,388
Son üye
semih22
Top Bottom