Neler Yeni

1 UZUN 2 KISA BİP (GARİP ŞEYLER OLUYOR !!)

By_dgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Mehmet doğan
Pc açılırken 1 uzun 2 kısa bip sesi çıkartı ekran bir süre gelmedi sonradan geldi araştırınca ekran kartı arızası olduğunu gördüm. Hemen 3090 ventus ekran kartını çıkarıp 2. pc ye taktım ama orda böyle bir arıza vermedi ve sorunsuz açıldı. Anakart arızası olabilir düşüncesiyle 2.pc nin ekran kartını sorun veren pc ye taktım oda sorunsuz açıldı. Garip bir şekilde msi meg x570s Ace max anakartına 3090 ventus ekran kartını takınca açılışta 1 uzun 2 kısa bip yapıyor ve bazen açılıyor bazen açılmıyor !! Nasıl bir problem olabilir ?

Rymeka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Ahmet Tarık Kızıl
Pc açılırken 1 uzun 2 kısa bip sesi çıkartı ekran bir süre gelmedi sonradan geldi araştırınca ekran kartı arızası olduğunu gördüm. Hemen 3090 ventus ekran kartını çıkarıp 2. pc ye taktım ama orda böyle bir arıza vermedi ve sorunsuz açıldı. Anakart arızası olabilir düşüncesiyle 2.pc nin ekran kartını sorun veren pc ye taktım oda sorunsuz açıldı. Garip bir şekilde msi meg x570s Ace max anakartına 3090 ventus ekran kartını takınca açılışta 1 uzun 2 kısa bip yapıyor ve bazen açılıyor bazen açılmıyor !! Nasıl bir problem olabilir ?
garantisi varsa uğraşma gönder somut olmadığı için sorunu bulman çok zor eğer gönderceksen bir flash diskin içerisine sorunuun videosunu ekle öyle gönder

ConquerorXIV

80+ Gold
bellek ram hatası da olabilir

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,038
İsim
Muhammed emin efe
  • Birden fazla kısa bip sesi = Anakart arızası
  • Sürekli bip = Güç Kaynağı arızası
  • 1 Uzun bip = Bellek tazelemesinde hata
  • 1 Uzun 1 Kısa bip = Anakart veya Bios arızası
  • 1 Uzun 2 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (DIP switch)
  • 1 Uzun 3 Kısa bip = Ekran Kartı arızası
  • 2 Uzun 1 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (RAMDAC)
  • 2 Kısa bip = Bellek eşlik (parity) hatası
  • 3 Kısa bip = Belleğın ilk bölümünde (64K) hata
  • 4 Kısa bip = Timer hatası
  • 5 Kısa bip = İşlemci hatası
  • 6 Kısa bip = Klavye(işlemcisi) hatası
  • 7 Kısa bip = İşlemci hatası
  • 8 Kısa bip = Ekran Kartı belleği(okuma/yazma) hatası
  • 9 Kısa bip = Bios Rom hatası
  • 10 Kısa bip = CMOS(okuma/yazma) hatası
  • 11 Kısa bip = Tampon Bellek hatası
  • Psu veya anakart muhtemelen senin problem. Başka sistemde anakart ve psu dene.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
977,441
Üyeler
154,584
Son üye
huseyinkse
Top Bottom