Neler Yeni

10-18k arası laptop önerisi

emrxaydin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Emre AYDIN
Bütçe
18000
Merhaba, mühendislik son sınıf öğrencisiyim. Evimde halihazırda kullandığım bir masaüstü bilgisayarım var. Oyun haricinde çalışmak için yanımda gittiğim yere götürebileceğim, ekranı kaliteli, iş/mobil dizüstü bilgisayar arıyorum. Fakat çok seçenek var kararsız kaldım. Ekran olarak 60 Hertz'den kurtulmak istiyorum. Minimum 90 ya da 120 Hertz bir dizüstü bilgisayar, RAM 8-16 önemli değil yükseltmeyi kendim yapabilirim. Klavyesinde ışık olursa güzel olur. Önerilerinize açığım şimdiden yardımcı olabilecek arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Alternatiflerim bunlar;

Ekran kartsızlar;

Bu fiyata ekran kartsız alma 1650 de olsa idare eder derseniz;

Taksitle zorlanırsa alınabilecekler;

Dark Days

80+ Bronze

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,300
İsim
bilo
Discord
b1l0
evde masaüstü varsa ve oyun vs işleri için yetiyorsa bence yanında taşıma kolaylığı açısından ve şarjının uzun gitmesi avantajından dolayı apu bi bilgisayar almanı öneririm. Ryzenler genelde daha az güç tükettiği için şarjı daha çok oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

şu ikisi ufak tefek işlerinizi görür bence
mac istemiyorsunuz sanırım?

hocam bu arada hz ve klavye ışığı mesajınızda görmemişim sanırım siz oyun bilgisayarı almak durumundasınız :D

Son düzenleme:

emrxaydin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Emre AYDIN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
evde masaüstü varsa ve oyun vs işleri için yetiyorsa bence yanında taşıma kolaylığı açısından ve şarjının uzun gitmesi avantajından dolayı apu bi bilgisayar almanı öneririm. Ryzenler genelde daha az güç tükettiği için şarjı daha çok oluyor

şu ikisi ufak tefek işlerinizi görür bence
mac istemiyorsunuz sanırım?

hocam bu arada hz ve klavye ışığı mesajınızda görmemişim sanırım siz oyun bilgisayarı almak durumundasınız :D
Mac olabilir fakat 8gb ramin bana yeteceğini düşünmüyorum. 8gblik modeli 18k gibi bir fiyat iken 16gb seçtiğimde 24-25k civarlarında olduğu için elemek zorunda kaldım. Klavyesinde ışık bulunduran çok klavye var fakat ya renk uzayları çok dar %45 ntsc gibi ya da ekranları tn falan. Hz olarak evet harici bir ekran kartı bulunduran model almam gerekiyor sanırım o durumda da şarjdan kısmak gerek. Galiba 60hz üzerinden devam edeceğim.

Harici gpu istiyorsanız ekran süresinden kısmanız gerekecek ki bence masaüstü pc varken gerek yok.
Bu modele bakabilirsiniz. AMD nin dahili gpuları da gayet başarılı gerektiği durumlarda sizi kurtarabilllir
Teşekkürler.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,300
İsim
bilo
Discord
b1l0
Mac olabilir fakat 8gb ramin bana yeteceğini düşünmüyorum. 8gblik modeli 18k gibi bir fiyat iken 16gb seçtiğimde 24-25k civarlarında olduğu için elemek zorunda kaldım. Klavyesinde ışık bulunduran çok klavye var fakat ya renk uzayları çok dar %45 ntsc gibi ya da ekranları tn falan. Hz olarak evet harici bir ekran kartı bulunduran model almam gerekiyor sanırım o durumda da şarjdan kısmak gerek. Galiba 60hz üzerinden devam edeceğim.

Teşekkürler.
hocam macin rami 8 ama işletim sistemi falan farklı yani öyle de düşün bence 8 ram sana yetebilir yapcağın işe göre bi araştırmanı öneririm

emrxaydin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Emre AYDIN
hocam macin rami 8 ama işletim sistemi falan farklı yani öyle de düşün bence 8 ram sana yetebilir yapcağın işe göre bi araştırmanı öneririm
amazonda falan birkaç yorum okudum. safari haricinde chrome kullanırken kastığını söylemişler.

coldplay

80+ Bronze

emrxaydin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Emre AYDIN
birden fazla sekmeyle çalışıyorum sürekli en az 4-5 sekme açık oluyor tarayıcımda. arka planda db, veri alışverişi gibi işlemler aktif sürekli

bu iki modele ek olarak bununla karşılaştırıldığında marka olarak hangisi öne çıkar sizce?

coldplay

80+ Bronze
Pil olarak ve 6600h işlemcisi ile victus ve ddr5 4800mhz rame sahip 3050ti da katkı sağlar nitroda da 3050ti var ama diğer katkıları nitroya göre daha iyi. işlemci gücü olarak lenovo 12500h daha iyi ama ekranı iyi değilse sadece işlemcisi daha iyi. nitro yerine victus tercih edilmesi daha mantıklı.

emrxaydin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Emre AYDIN
Pil olarak ve 6600h işlemcisi ile victus ve ddr5 4800mhz rame sahip 3050ti da katkı sağlar nitroda da 3050ti var ama diğer katkıları nitroya göre daha iyi. işlemci gücü olarak lenovo 12500h daha iyi ama ekranı iyi değilse sadece işlemcisi daha iyi. nitro yerine victus tercih edilmesi daha mantıklı.
evet lenovonun %45 ntsc olması hayal kırıklığı. victus bu durumda üçü arasında zafer sahibi diyebiliriz. teşekkürler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,955
Üyeler
142,058
Son üye
x4katsuk1
Top Bottom