Neler Yeni

125cc lik Motor Önerisi

K@dir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
KADİR-CEYLAN
Düşünücem ozmn kilometrenin bi önemi yok diyosan
Km nin önemi var japon motorlar veya alman motırlar için 38bin pek bişey değil ama çin motoru olunca işler değişebilir, mesela bazı japon motorlar var anahtar değmeden 100bin km gidiyor:)

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
En yenileri 2007 galiba tam emin değilim ama aç bi bak ama birde xt 125 r veya x ler var onlarda daha yenileri var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok alaka tabikide, km çok önemli!
Ben önemsiz diye bir cümle kurmadım dostum?
Bu motor için bu km çok değil mi cümlesine yanıt olarak KM motor mu ayırt ediyor dedim?
125 lik olması az kullanılacak anlamına gelmiyor.
7 yıllık bir motor 10k km beklemek saçma olur.

K@dir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
KADİR-CEYLAN
Bu motor için bu km çok değil mi cümlesine yanıt olarak KM motor mu ayırt ediyor dedim?
Bende var hocam 23 yıllık motor ve 26 bin km de

Ve evet Km motor ayırt ediyor

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Bende var hocam 23 yıllık motor ve 26 bin km de

Ve evet Km motor ayırt ediyor
23 yıllık ve 26km'de olan bir motor aktif olarak kullanılmamıştır, zaman zaman garajda yatmıştır dostum.

KM bu motor 125cc 50metreyi 20metre mi yapayım diyor ne kadar saçma bir açıklama dostum 😀

K@dir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
KADİR-CEYLAN
23 yıllık ve 26km'de olan bir motor aktif olarak kullanılmamıştır, zaman zaman garajda yatmıştır dostum.

KM bu motor 125cc 50metreyi 20metre mi yapayım diyor ne kadar saçma bir açıklama dostum 😀
Hayır yanlış anlamışsın, 7 yıllık motordan düşük km beklemek saçmalık demiştin sadece o teorinin yanlış olduğunu söylemek istedim

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Hayır yanlış anlamışsın, 7 yıllık motordan düşük km beklemek saçmalık demiştin sadece o teorinin yanlış olduğunu söylemek istedim
Aktif kullanılan bir motorda düşük KM beklemek doğru olmaz evet.
Eski model ve KM'si çok düşük motor isteniyorsa garaj motoru bulunması gerek o da zor. Ayrıca fiyatı uçuk olur genelde.
Yeni modellere de arkadaşın bütçesi yetmez.

CoNKeR

80+ Bronze
Şuan aklımda Pulsar Ns 125 var ama boyumun sıkıntı yaratmasından korkuyorum uzun boyluların rahatlıkla kullanabileceği bir motor önerebilirmisiniz
Boyum : 1.88
@CoNKeR bu konu hakkında bilgiliydin yanlış hatırlamıyosam
Merhaba, etiketlemişsin ama bana bildirim gelmedi, motosiklet konusunda dolanırken rastgele denk geldim, o yüzden kusura bakma.
Konu biraz gereksiz dağılmış değişik yönlere, toparlamak gerekirse, benim de tercihim, sıfır çin motoru olacağına, 7 senelik japon olsun şeklindedir. Ama burda Bajaj'ı tenzih etmek gerekiyor. Bajaj bütün çin motorlarının toplamından 10 kat daha kaliteli. Bir japon etmez ama yine de çok iyidir. Çünkü malum hindistan yolları da kötü, o şartlara dayanacak motorlar üretiyor Bajaj.
Sana sorum ise, sadece 125 cc motor mu alabiliyorsun? A1 ehliyetin var o yüzden mi 125cc?
Bunu neden soruyorum, çünkü bunca yıllık tecrübeme istinaden, bir motor en az 120, 130 km hızlara çıkabilmeli. Bir araç sollayacaksın, sola geçtiğinde, ya acaba geçebilecek miyim şüphesinde bıraktırmayacak motor seni. Tır arkandan sıkıştırdığında, uzayıp gidebileceksin, veya sıkışık trafikte aradan akıp gidebileceksin. Rahmetli AEA nın da dediği gibi, motor akan trafikten en az %10 daha hızlı gitmeli. 80-100 giden motorlar cidden bazen çok sıkıntı yaratabiliyor, önünde araba var geçmek istesen geçemiyorsun, arkandan tır sıkıştırıyor, vs vs gibi.

Benim tavsiyem, Bajaj NS200 alabiliyorsan (veya RS200) alman yönündedir.
Ama eğer sadece 125cc alabiliyorum diyorsan, Honda CBR125R alabilirsin. Bajaj NS 125, 22 bin- 23bin₺ edecek bir motor değil. Ayrıca titreşim de çok fazladır tahminimce.

AsilLord

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
ilker d.
Steam
_asillord_
İstanbul gibi lanet bir yerde yaşıyorsan eğer uzak dur motor falan alma git ona vereceğin parayı başka işine yarar bir şeyde kullan.Tamamiyle hayatını düşündüğüm için yazıyorum net...İstanbulda motor kullanılmaz.kullanılmaz.kullanılmaz.

CoNKeR

80+ Bronze
Km nin önemi var japon motorlar veya alman motırlar için 38bin pek bişey değil ama çin motoru olunca işler değişebilir, mesela bazı japon motorlar var anahtar değmeden 100bin km gidiyor:)
Yurtdışı forumları dolaşırsanız, 300bin km'lerde Honda CBF600, 400bin kmlerde CBF1000'leri çok görürsünüz(anahtar değmeden). Bizim insanımız az km takıntısı yüzünden bütün çakallar km'leri geri çektiriyorlar.

K@dir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
KADİR-CEYLAN
Yurtdışı forumları dolaşırsanız, 300bin km'lerde Honda CBF600, 400bin kmlerde CBF1000'leri çok görürsünüz(anahtar değmeden). Bizim insanımız az km takıntısı yüzünden bütün çakallar km'leri geri çektiriyorlar.
Malum Türkiye şartları motoru yurtdışındakilere göre daha fazla yıpratıyor,

Wabien

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Can İbar
Ktm duke 125 ve superlight 125i tavsiye ederim superlight uzun boylulara daha hoş duruyor naked ve racing motorlar uzun boylu olunca saplanmış gibi oluyor.

trenboloneren

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,117
İsim
Eren İlker Ağar
İlgilendiği Kategoriler
Fitness
Instagram
@eren__agar
Steam
1075812335
Discord
eren21601#7919
Reddit
eren21601
Merhaba, etiketlemişsin ama bana bildirim gelmedi, motosiklet konusunda dolanırken rastgele denk geldim, o yüzden kusura bakma.
Konu biraz gereksiz dağılmış değişik yönlere, toparlamak gerekirse, benim de tercihim, sıfır çin motoru olacağına, 7 senelik japon olsun şeklindedir. Ama burda Bajaj'ı tenzih etmek gerekiyor. Bajaj bütün çin motorlarının toplamından 10 kat daha kaliteli. Bir japon etmez ama yine de çok iyidir. Çünkü malum hindistan yolları da kötü, o şartlara dayanacak motorlar üretiyor Bajaj.
Sana sorum ise, sadece 125 cc motor mu alabiliyorsun? A1 ehliyetin var o yüzden mi 125cc?
Bunu neden soruyorum, çünkü bunca yıllık tecrübeme istinaden, bir motor en az 120, 130 km hızlara çıkabilmeli. Bir araç sollayacaksın, sola geçtiğinde, ya acaba geçebilecek miyim şüphesinde bıraktırmayacak motor seni. Tır arkandan sıkıştırdığında, uzayıp gidebileceksin, veya sıkışık trafikte aradan akıp gidebileceksin. Rahmetli AEA nın da dediği gibi, motor akan trafikten en az %10 daha hızlı gitmeli. 80-100 giden motorlar cidden bazen çok sıkıntı yaratabiliyor, önünde araba var geçmek istesen geçemiyorsun, arkandan tır sıkıştırıyor, vs vs gibi.

Benim tavsiyem, Bajaj NS200 alabiliyorsan (veya RS200) alman yönündedir.
Ama eğer sadece 125cc alabiliyorum diyorsan, Honda CBR125R alabilirsin. Bajaj NS 125, 22 bin- 23bin₺ edecek bir motor değil. Ayrıca titreşim de çok fazladır tahminimce.
A1 ehliyetim olduğu için 125cc diyorum bide benim bulunduğum şehir küçük 80 bin nüfus var kask hariç ekipman almam gerekli mi sence eldiven bot mont vb @CoNKeR

Top Bottom