Neler Yeni

144 hz ve 60 hz çift monitör kullanmak.

Yeet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yiğit
Yeni 1 hafta oldu 144 hz 1 ms monitör aldım ve bununla oynuyordum. Arkadaşım geçen gün dedi ki 60 hz ve 144 hz çift kullanamazsın uyuşmaz ana monitörün 144 gösterse bile mouseyi diğer monitöre götürdüğünde ana monitör de 60 a ayarlar ne kadar 144 de olsa bile. Bende araştırdım fakat bir kesin cevap bulamadım bazıları demiş input lag sorunu yaratıyor bazıları demiş 60 hz düşüyor. Yani bu monitörleri kullansam ana monitörümden 144hz verim alamaz mıyım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni 1 hafta oldu 144 hz 1 ms monitör aldım ve bununla oynuyordum. Arkadaşım geçen gün dedi ki 60 hz ve 144 hz çift kullanamazsın uyuşmaz ana monitörün 144 gösterse bile mouseyi diğer monitöre götürdüğünde ana monitör de 60 a ayarlar ne kadar 144 de olsa bile. Bende araştırdım fakat bir kesin cevap bulamadım bazıları demiş input lag sorunu yaratıyor bazıları demiş 60 hz düşüyor. Yani bu monitörleri kullansam ana monitörümden 144hz verim alamaz mıyım?
+

Son düzenleme:

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,913
İsim
Hasan
Ekran kartından 2 ayrı çıkıştan görüntüyü alacaksan hiç bir sorun olmaz.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,913
İsim
Hasan
Windows son güncellemeleriyle düzeltildi diye biliyorum. 2 monitörde de ufo testi açıp deneyebilirsin.

Defnx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ahmet Ali Acar
Sistemin iyi ise hiçbir sorun olmaz ama kötü ise input lag drop vs olabilir

Yeet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistemin iyi ise hiçbir sorun olmaz ama kötü ise input lag drop vs olabilir
rx 570 4 gb ve ryzen 3 2200g(ilk önce apu kullandım sonradan ekran kartı aldım) var. Mesela valorant oynarken 144 fps sabit alamıyorum 130 136 dolaşıyor. Darboğaz yapıyor olabilirmi?

kyagizzz

80+ Bronze
Windows son güncellemeleriyle düzeltildi diye biliyorum. 2 monitörde de ufo testi açıp deneyebilirsin.
Hocam bende ayni soruyu soracaktim tam. Monster kullaniyorum ve 144hz paneli var. Arkasindaki hdmi ı hdmi to vga ile donusturup vga li monitörü yazilim calisirken ders izlemek icin kullanabilirmiyim. Oyun oynarken de dc yr vs baksam fps dusururmu. Bataryayi sisirdigine dair seyler duydum.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,913
İsim
Hasan
rx 570 4 gb ve ryzen 3 2200g(ilk önce apu kullandım sonradan ekran kartı aldım) var. Mesela valorant oynarken 144 fps sabit alamıyorum 130 136 dolaşıyor. Darboğaz yapıyor olabilirmi?
Msı afterburner ile oyun içi değerleribi paylaşmadan bilemeyiz ama mantıken +144 alabilmen lazım. Oyun ayarların yanlıştır belki. Tek 8 gb ramin varsa o da etkiler.

Hocam bende ayni soruyu soracaktim tam. Monster kullaniyorum ve 144hz paneli var. Arkasindaki hdmi ı hdmi to vga ile donusturup vga li monitörü yazilim calisirken ders izlemek icin kullanabilirmiyim. Oyun oynarken de dc yr vs baksam fps dusururmu. Bataryayi sisirdigine dair seyler duydum.
Denemeden bilemeyiz sanırım. Laptop mekanizması biraz farklı çalışıyor ama batarya şişme vs konuyla alakası yok.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,601
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
"144 Hz monitör ve 60 Hz monitör uyuşmaz." diye bir şey kesinlikle yok.
Input lag teorik olarak görüntü çıkışlarından daha fazla görüntü alındığı için artıyor olmalı ancak bu oyun performansını etkileyecek veyahut cidden hissettirecek kadar artmamalı. İçin rahat olsun, keyfine göre kullanabilirsin.

Obsession

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Ozi
hiçbir problem olmaz hissetmezsin bile

+

Yeet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yiğit
Msı afterburner ile oyun içi değerleribi paylaşmadan bilemeyiz ama mantıken +144 alabilmen lazım. Oyun ayarların yanlıştır belki. Tek 8 gb ramin varsa o da etkiler.

Denemeden bilemeyiz sanırım. Laptop mekanizması biraz farklı çalışıyor ama batarya şişme vs konuyla alakası yok.
Bu akşam müsait olduğumda msı afterburner ile paylaşım yapacağım. 16 GB ramim var ikiside 3000 mhz uyumlu fakat 160 fps E çıkıp 130lara geri düşüyor. Bunu ancak video şeklinde gösterebilirim discorddan ekleyebilirsin daha detaylı konuşabiliriz. Yeet#3232

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
alparslan doğan
Evet aoc 27inc 165 hz in yanina 22inc 60hz kuaniom iki ekranin görüntü çıkışı farkli olucak ve 1 ci ana ekran aoc hic sorun yok fps farki yok

Top Bottom