Neler Yeni

15-25 K Arası Hazır Sistem arıyorum.

metower21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Muhammed Can Özakdağ
Arkadaşlar merhaba öncelikle. 15-25 K arası hazır sistem arıyorum.
Canlı yayın ile birlikte aynı anda oyun oynayacağım bir sistem arıyorum fps konusunda verimli bir sistem lazım genel olarak FPS oyunlar oynayacağım.
Bu arada Monitör olarak;

GameBooster GB-2428FF 23.8" 280Hz 1ms aldım. Monitör ile entegre olarak güzel çalışabilecek sistem arıyorum bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim takriben minimum Ryzen 5 5600-5600X civarı sistem düşünüyorum.

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,886
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
15-25 yazsan bile 20 bin küsur önerisi çok gelecek bende bu bağlamda öneri de bulunacağım bilgin olsun 🙂

metower21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Muhammed Can Özakdağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
15-25 yazsan bile 20 bin küsur önerisi çok gelecek bende bu bağlamda öneri de bulunacağım bilgin olsun 🙂
Önerilerini seve seve dinlemek isterim akıl akıldan üstündür epey zamandır uzaktım PC piyasasına yakalayamadım bir türlü bir kaç gündür bakıyorum ama çok seçenek olması kafamı çok karıştırıyor... Mesela 6750xt rog strix ile 5600 un bir kombosu var di incehesapta o sistem için düşüncelerin nedir? Mantıs sistemi olması gerek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçem kılı kılına tutuyor bu sistem için 3080 sanıyorum ki epey kaliteli bir kart malum Asus un malı olması da cabası... Bu sistem ile ortalama yayın ve oyun performansı beni tatmin eder mi sizce peki?

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,886
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Önerilerini seve seve dinlemek isterim akıl akıldan üstündür epey zamandır uzaktım PC piyasasına yakalayamadım bir türlü bir kaç gündür bakıyorum ama çok seçenek olması kafamı çok karıştırıyor... Mesela 6750xt rog strix ile 5600 un bir kombosu var di incehesapta o sistem için düşüncelerin nedir? Mantıs sistemi olması gerek

Bütçem kılı kılına tutuyor bu sistem için 3080 sanıyorum ki epey kaliteli bir kart malum Asus un malı olması da cabası... Bu sistem ile ortalama yayın ve oyun performansı beni tatmin eder mi sizce peki?
Yayın edit kurgu vs yapacaksan nvdia daha iyi olacaktır

whisper snow

80+ Silver

Hangi cozunurlukte yayin yapmayi planliyorsunuz? 1080p ise gayet tatmin eder sizi.

OnurKeles

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,335
İsim
Onur Keleş

3070Ti veya 3080 sistemlere bak. 5600 ile 3080, 1080p'de biraz darboğaz yapabilir fakat 3070Ti almaktan iyidir bence.

metower21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Muhammed Can Özakdağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangi cozunurlukte yayin yapmayi planliyorsunuz? 1080p ise gayet tatmin eder sizi.
Peki son sorum şu bu sistem fiyatı sizce uygun mu almaya değer mi tabiri caiz ise opulmeden almış oluyor muyuz :)

whisper snow

80+ Silver
Peki son sorum şu bu sistem fiyatı sizce uygun mu almaya değer mi tabiri caiz ise opulmeden almış oluyor muyuz :)
Normal hocam ne uygun ne pahali. Ulkemizin durumu malum fiyatlar ortada o yuzden her turlu opuluyoruz :)

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,886
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
https://www.gaming.gen.tr/urun/2393...0gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ arkadaşın önerdiği sistem bu bunun hakkında düşüncen nedir ayrıca monitörümden de tam verim alabilir miyim bu kasa ile?
Anakart b550 m a wifi işlemciyi 5700x yapıp işlemci soğutucusu olarak cm hyper 212 yapıp bu sisteme de bakabilirsin zira senin için işlemci de önemli diye düşünüyorum yayın kurgu edit yazılım vs de kullanmak istersen tabii ki

metower21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Muhammed Can Özakdağ
Normal hocam ne uygun ne pahali. Ulkemizin durumu malum fiyatlar ortada o yuzden her turlu opuluyoruz :)
O da doğru geçen hafta 4500 e aldığım monitör bugün 5500 olmuş

Anakart b550 m a wifi işlemciyi 5700x yapıp işlemci soğutucusu olarak cm hyper 212 yapıp bu sisteme de bakabilirsin zira senin için işlemci de önemli diye düşünüyorum yayın kurgu edit yazılım vs de kullanmak istersen tabii ki

Bu onerinde ki konfigürasyon 3080 li hazır sistemden daha cazip gibi geldi işin aslı, peki ya çok ufak bir farklı sıvı soğutucu almak daha mantıklı değil mi bahsettiğin soğutucu yerine? Cooler master ml120L modeli de var 200 küsur bir farka tekabül ediyor önerdiğin soğutucudan pek aşina değilim ilk soğutucu deneyimim olacak işin aslı. Hep stok fanlı sistemler kullandım çünkü

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,886
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
O da doğru geçen hafta 4500 e aldığım monitör bugün 5500 olmuş

Bu onerinde ki konfigürasyon 3080 li hazır sistemden daha cazip gibi geldi işin aslı, peki ya çok ufak bir farklı sıvı soğutucu almak daha mantıklı değil mi bahsettiğin soğutucu yerine? Cooler master ml120L modeli de var 200 küsur bir farka tekabül ediyor önerdiğin soğutucudan pek aşina değilim ilk soğutucu deneyimim olacak işin aslı. Hep stok fanlı sistemler kullandım çünkü
Ha 120 lik sıvı soğutma almışsın he hava soğutma sıvı soğutma alacaksanız 240 dan aşağısina bence gerek yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,423
Üyeler
150,475
Son üye
meryemkaya84
Top Bottom