Neler Yeni

Çözüldü✓ 16-25k arası sistem tavsiyesi

ox_gen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hüseyin
Bütçe
18000
Güçlü bir işlemci istiyorum. Ekran kartı şimdilik olmasa da olur. Apu bir sistem de işimi görür. Bilmiyorum belki yanlış düşünüyorumdur. Bence ekran kartını 2-3 ay sonra almak o kadar da yanlış değil.

DDR5 bir wifi model ana kart tercih etmek isterim. Bunun dışında ram için de ileri dönük bir şeyler istiyorum. Yani bugün 8×8 olsada yarın 8×8×8×8 yada 16×16 ya yükseltmek isteyebilirim.

Demek istediğim yenileyebileceğim bir şeyler arıyorum. Ayrıca bir bilgisayar masası yaptırmak istiyorum. Bu istekler için fiyat az mı? Yoksa bir iki ay daha mı çalışmak lazım.

ensareiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
711
İsim
Ensar Polat
Güçlü bir işlemci istiyorum. Ekran kartı şimdilik olmasa da olur. Apu bir sistem de işimi görür. Bilmiyorum belki yanlış düşünüyorumdur. Bence ekran kartını 2-3 ay sonra almak o kadar da yanlış değil.

DDR5 bir wifi model ana kart tercih etmek isterim. Bunun dışında ram için de ileri dönük bir şeyler istiyorum. Yani bugün 8×8 olsada yarın 8×8×8×8 yada 16×16 ya yükseltmek isteyebilirim.

Demek istediğim yenileyebileceğim bir şeyler arıyorum. Ayrıca bir bilgisayar masası yaptırmak istiyorum. Bu istekler için fiyat az mı? Yoksa bir iki ay daha mı çalışmak lazım.
2-3 ay sonra 4060 20k

ByDolph

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
Yunus Kocabay
Sunset 4060

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,460
İsim
Emir
İstekleri geçtim iki ay daha çalışmak mı lazım?Detayı beni şüphelndirdi.Normal bir işte çalışıyorsan asgari alıyorsundur sanırım stajdasın değil mi?

ox_gen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hüseyin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İstekleri geçtim iki ay daha çalışmak mı lazım?Detayı beni şüphelndirdi.Normal bir işte çalışıyorsan asgari alıyorsundur sanırım stajdasın değil mi?
Asgarî ücret diyebiliriz. Fakat birikmiş param var.

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,460
İsim
Emir
Asgarî ücret diyebiliriz. Fakat birikmiş param var.
Çalıştığın yer asgarinin altında veriyorsa çık.Asgari altı vermek yasak.Dava açsan uğraşırsın fakat haklı çıkınca bedavadan para alırsın

ox_gen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hüseyin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Böyle terimlere yabancıyım. Daha net bir şey söylerseniz daha çok yardımcı olursunuz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çalıştığın yer asgarinin altında veriyorsa çık.Asgari altı vermek yasak.Dava açsan uğraşırsın fakat haklı çıkınca bedavadan para alırsın
Aldığım ücrete göre çalışıyorum. İş yeri sahibi de tanıdık. Ağır bir iş de değil.

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,460
İsim
Emir
Böyle bir kasa alablrsn https://www.gamegaraj.com/urun/dark-5a-rx-rtx/
1710778581636.png
ileride aynı cl ve frekans değerine sahip ramden alırsan ikili daha verimli çalışırlar

ox_gen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hüseyin
Böyle bir kasa alablrsn https://www.gamegaraj.com/urun/dark-5a-rx-rtx/Alıntıyı görüntüleileride aynı cl ve frekans değerine sahip ramden alırsan ikili daha verimli çalışırlar
Teşekkürler, klavye ve mouse a ihtiyacım yok. Fakat bir monitöre ihtiyacım var. Şimdilik idare etse de yeter. Üst seviye bir şeye gerek yok. İleride yan monitör olarak kullanabileceğim temel bir öneriniz var mı?

Ayrıca Ekran kartı olarak RX7600 daha iyi bir tercih olmaz mı? Nedenini tam bilmiyorum fakat AMD'yi daha çok seviyorum. Hem CPU olarak hem GPU olarak.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,010
Üyeler
156,421
Son üye
kultiginl
Top Bottom