Neler Yeni

1660s bu fiyat ne hocam

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,380
İsim
Burak Doğan
sonuna kadar size katılıyorum

Sonuna kadar size katılıyorum bu kartları aldıkları fiyatlar aşırı ucuz hem toptan aldıkları hemde mining fiyatlarından almadıkları için. Bir şirket 8000tlye bu sistemi satabiliyorsa kârı olduğu için satar kimse kârı olmadan satmaz aradaki iki katlı fiyatı da cebe atıyorlar. Ellerindeki stok fiyatı bitmeden dolar zammını geçiren adamlara ne anlatacaksın ki. Avrupa'dan aşırı gerideyiz iş ahlakı konusunda
Dolar artıyor evet fiyatlar artar ama Türkiyede fiyatları 2x çarpıp artırıyorlar galiba

ÇiktaMuz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Ömer
Dolar artıyor evet fiyatlar artar ama Türkiyede fiyatları 2x çarpıp artırıyorlar galiba
Dolar artsa dahi eldeki stok bitmeden zam yapılmaz bu bir iş ahlakı kuralıdır. Amazon mesela dolar 3 liradan fazla arttı ama stok bitmediği için hala 9 TL fiyatından satıyordu çoğu ürünü. Bizim böyle şirketlere ihtiyacımız var işte yoksa özenip dururuz. Ki komik olan dediğin gibi dolardan da fazla zam yapılıyor 2 kat gibi :D

ddy34

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Mert
Dolar artsa dahi eldeki stok bitmeden zam yapılmaz bu bir iş ahlakı kuralıdır. Amazon mesela dolar 3 liradan fazla arttı ama stok bitmediği için hala 9 TL fiyatından satıyordu çoğu ürünü. Bizim böyle şirketlere ihtiyacımız var işte yoksa özenip dururuz. Ki komik olan dediğin gibi dolardan da fazla zam yapılıyor 2 kat gibi :D
Bugün gidip 200.000₺ ye araba alsan 5 ay sonra dolar 2 katına çıktı diye arabanın piyasası 400.000₺ olsa. Acil ihtiyaçtan aracını satmaya kalksan ben bu aracı 200 e aldım, şimdi ayıp olur diyerek 220 den mi satacaksın? 430 a koyar 400e satmaya çalışırsın ama burada gereksiz duyar yapıyorsun.

Adamın 3₺ ye 100 tane aldığı ürün 3 ay sonra 10₺ olduğunda hangi mantıkla, ben bunu 3₺ den aldım dur 4₺ ye satayım der? Cidden bunu bekliyor olman ayrı garip.

ÇiktaMuz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Ömer
Bugün gidip 200.000₺ ye araba alsan 5 ay sonra dolar 2 katına çıktı diye arabanın piyasası 400.000₺ olsa. Acil ihtiyaçtan aracını satmaya kalksan ben bu aracı 200 e aldım, şimdi ayıp olur diyerek 220 den mi satacaksın? 430 a koyar 400e satmaya çalışırsın ama burada gereksiz duyar yapıyorsun.

Adamın 3₺ ye 100 tane aldığı ürün 3 ay sonra 10₺ olduğunda hangi mantıkla, ben bunu 3₺ den aldım dur 4₺ ye satayım der? Cidden bunu bekliyor olman ayrı garip.
Sen bir şirketle bir bireyi bir tutuyorsun bu çok komik dostum yanlış anlama beni lütfen ama 2000 liraya aldığı ürünü zamlar işlemeden 10000e satıyorsa bir şirket bu iş ahlakına terstir. Benim veya senin satmanla aynı şey değil bu. Amazon gibi şirketler dediğime en doğru örnekler fiyat incelemelerini yapabilirsin oralarda.

ddy34

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Mert
Kanka sen ne anlatıyon site sahibi falan mısın 12GB vrama sahip miningde 1660s den iyi olan rtx 3060 lı sistemler o fiyata satılıyor diyorsun normal çok garip insanlarsınız ya yürüyün gidin Allah aşkına bu fiyat yükselmesi dolar ile alakalı değil ekran kartları hazır sistemlerde daha uyguna satılıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Al piyasa kralı 14k ya çift fanlı 1660s tuf kart normal değil 20k 🤣
Amerikada avrupada 1660super ortalama 600$ satış fiyatı. 600usd = 7.189,87₺
Birde bu 600 dolara kargo + gümrük dahil değil. İlk attığım gönderide ürünün 8.000₺ ye geldiğini belirtmiştim. Hiçbir piyasa sistem vs. bilgin yok dolarla alakalı değil diyorsun. Amerikada avrupada TL karşılığı 7.200₺ olan ürünü adam burada 8.000₺ ye satıyor. Şimdi söyler misin bana dolara bağlı olmayan saçma olan şikayet edilecek olan şey nedir?

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,380
İsim
Burak Doğan

Kanka sen şu 20k 1660s sistemi savunan eleman değil misin araba değil konu hazır sistem

ÇiktaMuz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Ömer
Amerikada avrupada 1660super ortalama 600$ satış fiyatı. 600usd = 7.189,87₺
Birde bu 600 dolara kargo + gümrük dahil değil. İlk attığım gönderide ürünün 8.000₺ ye geldiğini belirtmiştim. Hiçbir piyasa sistem vs. bilgin yok dolarla alakalı değil diyorsun. Amerikada avrupada TL karşılığı 7.200₺ olan ürünü adam burada 8.000₺ ye satıyor. Şimdi söyler misin bana dolara bağlı olmayan saçma olan şikayet edilecek olan şey nedir?
8000tl piyasa satış fiyatı hocam tedarikçi o fiyata almıyor kskgkskgkek şaka mı yapıyorsun yoksa vergi dahil satış fiyatından aldıklarını mı düşünüyorsun

ddy34

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Mert
Sen bir şirketle bir bireyi bir tutuyorsun bu çok komik dostum yanlış anlama beni lütfen ama 2000 liraya aldığı ürünü zamlar işlemeden 10000e satıyorsa bir şirket bu iş ahlakına terstir. Benim veya senin satmanla aynı şey değil bu. Amazon gibi şirketler dediğime en doğru örnekler fiyat incelemelerini yapabilirsin oralarda.
Ne demek aynı şey değil? Şirketin ahlakı varda senin benim yok mu? Sen 2 ye aldığın ürünü piyasa artınca geri 2 civarına satmayıp piyasasına satıyorsan bu adamda mevcut piyasa fiyatına satar.

ÇiktaMuz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Ömer
Dolar Kuru dünyanın hiçbir yerinde anlık piyasaya işlemez zaten işlese enflasyon anlık işler ve bir gün sonra marketlerde fiyatlarda uçurum görürdün. Coca cola hala doların 8 olduğu zamanlardan kalan fiyatlarda :) hocam bak hala bireylerle şirketleri bir tutuyorsun. Bu şirketler 1660 super dahil sistemi YouTuber anlaşmasıyla 8-9 bine satıyorsa o kartın onlara maliyeti maksimum 3 bindir bu da onları biz tüketicilerden ayıran nokta zaten

ddy34

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Mert
8000tl piyasa satış fiyatı hocam tedarikçi o fiyata almıyor kskgkskgkek şaka mı yapıyorsun yoksa vergi dahil satış fiyatından aldıklarını mı düşünüyorsun
Avrupa piyasa tekil satış fiyatı 7.200₺ ise bu adamlar bunu toplu aldığı için 6.000₺ den alıyorlar diyelim. Kargo gümrük vs. yine devlet destekli tanesi 6.100₺ ye falan geliyordur. Bu adam bundan 300₺ mi kar edecek? Tedarikçinin o fiyata almadığını senden iyi biliyorum. Hatta genel olarak okuduklarıma ve yazdıklarına bakarak çoğu şeyi senden iyi biliyorum.

Şuan piyasada her yerde 1660 super kaçtan satılıyor? Min. 10K
Bu sistemi alarak kartı 8K ya alabiliyorsun? He bana eşim dostum sorsa bu sistemi alayım mı sence diye. Bence alma o fiyat ona verilmez derim. Bu ayrı bir konudur ürünün fiyatlandırması farklı bir konudur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dolar Kuru dünyanın hiçbir yerinde anlık piyasaya işlemez zaten işlese enflasyon anlık işler ve bir gün sonra marketlerde fiyatlarda uçurum görürdün. Coca cola hala doların 8 olduğu zamanlardan kalan fiyatlarda :) hocam bak hala bireylerle şirketleri bir tutuyorsun. Bu şirketler 1660 super dahil sistemi YouTuber anlaşmasıyla 8-9 bine satıyorsa o kartın onlara maliyeti maksimum 3 bindir bu da onları biz tüketicilerden ayıran nokta zaten
Ya hocam bende diyorum ki bu yerler işletme. TİCARİ İŞLETME. Adamın cirosu karı marjı var. 2 ye 10000 tane aldığı ürün 5 olursa adam buna sevinir. Sevinmesi de gerekir zaten. Piyasa değeri 5₺ olan şeyi ben 2₺ den aldım der. Şirket karlılığını arttırır. Gurur yapıp namus bekçiliği ahlak bekçiliği yapıp bu fiyattan olmaz ya ayıp diyip 2.5 a satmasını beklemek doğru değil.

ÇiktaMuz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Ömer
Avrupa piyasa tekil satış fiyatı 7.200₺ ise bu adamlar bunu toplu aldığı için 6.000₺ den alıyorlar diyelim. Kargo gümrük vs. yine devlet destekli tanesi 6.100₺ ye falan geliyordur. Bu adam bundan 300₺ mi kar edecek? Tedarikçinin o fiyata almadığını senden iyi biliyorum. Hatta genel olarak okuduklarıma ve yazdıklarına bakarak çoğu şeyi senden iyi biliyorum.

Bu sistemi alarak kartı 8K ya alabiliyorsun? He bana eşim dostum sorsa bu sistemi alayım mı sence diye. Bence alma o fiyat ona verilmez derim. Bu ayrı bir konudur ürünün fiyatlandırması farklı bir konudur.
O kartı 6.100 den aldıklarını sanıyorsan ve piyasayı bizden iyi bildiğini iddia ediyorsan lafım yok hocam senin dediğin gibi olsun özür dilerim bizim şirketlerden iyi günler diliyorum

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,380
İsim
Burak Doğan
Ne demek aynı şey değil? Şirketin ahlakı varda senin benim yok mu? Sen 2 ye aldığın ürünü piyasa artınca geri 2 civarına satmayıp piyasasına satıyorsan bu adamda mevcut piyasa fiyatına satar.

Rtx 3060 sıfır fiyatında 17k ya satılıyor hazır sistemle 20kya bu da demek oluyor ki adamlara bu kartlar ucuza geliyor, mining olayı yüzünden kartlar tekil olarak pahalı tek dolar sebep değil ama 20kya bu sistemi satmak Bi nevi dolandırıcılık

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,279
Üyeler
140,165
Son üye
play_store_kodu_satılır
Top Bottom