Neler Yeni

1992 R9 spring rölesinden ses geliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Burak Enes BAHÇE
92 model R9 spring aracım var. Sonradan takma sis farı var kendim taktım dün yatsıdan sonra dağa çıkayım dedim arkadaşlarla acayip derecede sis vardı ve sis farlarımın ampullerinin teki patlamış teki de yanıp yanıp sönüyordu. Bugün gittim orijinal ampul alıp taktım fakat düğme ile birkaç sefer aç kapa yapınca röleden cızırtı sesi gelmeye başladı ve düğme çalışmadı. Neden olabilir röle mi yandı?
(Not: Patlayan ampuller LED bugün taktığım ampuller narva marka H3 ampul)

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Muhtemelen röle yanmış. Pahalı bir şey değil zaten. Lambaları takarken kısa devre olup olmadığını kontrol etmiş miydiniz?

krammer

80+ Bronze
92 model R9 spring aracım var. Sonradan takma sis farı var kendim taktım dün yatsıdan sonra dağa çıkayım dedim arkadaşlarla acayip derecede sis vardı ve sis farlarımın ampullerinin teki patlamış teki de yanıp yanıp sönüyordu. Bugün gittim orijinal ampul alıp taktım fakat düğme ile birkaç sefer aç kapa yapınca röleden cızırtı sesi gelmeye başladı ve düğme çalışmadı. Neden olabilir röle mi yandı?
(Not: Patlayan ampuller LED bugün taktığım ampuller narva marka H3 ampul)
Tesisat kaldırmamış olabilir. Sis için bağlantıyı nereden aldın ?
- Yani ayrı bir tesisat mı çektin yoksa farlardan mı aldın parktan mı aldın nereden aldın ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Burak Enes BAHÇE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Muhtemelen röle yanmış. Pahalı bir şey değil zaten. Lambaları takarken kısa devre olup olmadığını kontrol etmiş miydiniz?
yok gayet sorunsuz yanıyodu bikaç defa aç kapa yapınca röleden cızırtı gelmeye başladı yanmadı lambalar gösterge panelindede sis lambası sembolu yanıyodu oda yanmadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tesisat kaldırmamış olabilir. Sis için bağlantıyı nereden aldın ?
- Yani ayrı bir tesisat mı çektin yoksa farlardan mı aldın parktan mı aldın nereden aldın ?
ayrı tesisat aldım kaldırmama gibi bi imkanı yok 3 yıl önce bağladım sorunsuz kullandım daha yeni oldu

krammer

80+ Bronze
yok gayet sorunsuz yanıyodu bikaç defa aç kapa yapınca röleden cızırtı gelmeye başladı yanmadı lambalar gösterge panelindede sis lambası sembolu yanıyodu oda yanmadı

ayrı tesisat aldım kaldırmama gibi bi imkanı yok 3 yıl önce bağladım sorunsuz kullandım daha yeni oldu
Babam oto elektrikçi az çok hakimim ve genelde de eski arabalara bakarız R9 Tofaş Toros tarzı. Ayrı tesisat çektiysen kaldırmama imkanı yok. Zaten led ampüller çok bir elektrik çekmiyor. Ama Far rolesi değilse mini role takılıysa onlar biraz kolay bozulabiliyor ondan olabilir. Narva da güzel bir marka zaten. Sis ampulu H3 diye geçer o da doğru. Peki H3 taktıktan sonra mı cızırtı geldi LED varken mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Burak Enes BAHÇE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Babam oto elektrikçi az çok hakimim ve genelde de eski arabalara bakarız R9 Tofaş Toros tarzı. Ayrı tesisat çektiysen kaldırmama imkanı yok. Zaten led ampüller çok bir elektrik çekmiyor. Ama Far rolesi değilse mini role takılıysa onlar biraz kolay bozulabiliyor ondan olabilir. Narva da güzel bir marka zaten. Sis ampulu H3 diye geçer o da doğru. Peki H3 taktıktan sonra mı cızırtı geldi LED varken mi ?
yeni aldığım narva sisler

yeni aldığım narva sisler
aralıksız sürekli aç kapa yaptım sonra cızırtı geldi yanmadı :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,155
Üyeler
156,440
Son üye