Neler Yeni

2.5 inçlik hdd yi nasıl kasaya takabilirim?

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,253
İsim
Fatih
Kasam Xigmatek Cyclops. Laptopa ssd aldıktan sonra içindeki 500 gb hdd boşta kaldı bende her ne kadar yavaş olsada kasaya takayım dedim. İşte sata bağlantısını güç bağlantısını yaptım ama arka taraf o kadar kablo ile dolu ki nereye koyacağıma şaşırdım. 2 tane 2.5 inç ssd yuvası var oraya takayım dedim ters denedim düz denedim olmadı (ilk deneyimim donanım takma çıkarma konusunda epey acemiyim). Muhtemelen bir şeyi yanlış yaptım ve sinirlendim bıraktım öylece. Hdd şuan kasanın 3.5 inçlik hdd yuvasının üstünde bir yerde duruyor (sabitlemedim çift taraflı bant bulunca yapıştırırım). Şuan böyle durması iyi mi bilmiyorum fakat bu donanım takma çıkarma işlerinde aşırı acemi olduğumu anlamış oldum. Ben bunu kasanın arka plakasını kaldırdığımızdaki 2 tane ssd yuvasına takmak istiyorum ama bir türlü yapamadım nasıl takacam ben bunu?

Jackk_Sparrow

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,537
İsim
Mikail
İlgilendiği Kategoriler
Müzik, Para
Discord
Jackk_Sparrow#0001
Kasam Xigmatek Cyclops. Laptopa ssd aldıktan sonra içindeki 500 gb HDD boşta kaldı bende her ne kadar yavaş olsada kasaya takayım dedim. İşte sata bağlantısını güç bağlantısını yaptım ama arka taraf o kadar kablo ile dolu ki nereye koyacağıma şaşırdım. 2 tane 2.5 inç ssd yuvası var oraya takayım dedim ters denedim düz denedim olmadı (ilk deneyimim donanım takma çıkarma konusunda epey acemiyim). Muhtemelen bir şeyi yanlış yaptım ve sinirlendim bıraktım öylece. HDD şuan kasanın 3.5 inçlik HDD yuvasının üstünde bir yerde duruyor (sabitlemedim çift taraflı bant bulunca yapıştırırım). Şuan böyle durması iyi mi bilmiyorum fakat bu donanım takma çıkarma işlerinde aşırı acemi olduğumu anlamış oldum. Ben bunu kasanın arka plakasını kaldırdığımızdaki 2 tane ssd yuvasına takmak istiyorum ama bir türlü yapamadım nasıl takacam ben bunu?
Kızaklara sığmadı mı hdd?

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,253
İsim
Fatih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Takmak istediğim yer (mavi bölüm) şuan sabitli değil ve bulunduğu yer (kırmızı) @crazyreign reis bi el at be
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kızaklara sığmadı mı HDD?
sığıyor ama kızak değil ki bu böyle içine ittirip yapacağım biçimde değil vidalama yöntemi ile yapılıyor herhalde

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    114.1 KB · Hit: 86

Jackk_Sparrow

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,537
İsim
Mikail
İlgilendiği Kategoriler
Müzik, Para
Discord
Jackk_Sparrow#0001
Takmak istediğim yer (mavi bölüm) şuan sabitli değil ve bulunduğu yer (kırmızı) @crazyreign reis bi el at be

sığıyor ama kızak değil ki bu böyle içine ittirip yapacağım biçimde değil vidalama yöntemi ile yapılıyor herhalde
Kırmızı bölgedeki yerlere kızak denmiyor muydu neyse orda kızak göremedim boşluk var. Çoğu hdd zaten büyük gelir mavi olan bölgeye sığmaz. Benimki aşağı bölgede vidalı.

1597446966698.png

Mor olan bölgeye konuluyor ama sağlam olsun diye 2 tarafından vidalıyorsun çapraz.

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,253
İsim
Fatih
Kırmızı bölgedeki yerlere kızak denmiyor muydu neyse orda kızak göremedim boşluk var. Çoğu HDD zaten büyük gelir mavi olan bölgeye sığmaz. Benimki aşağı bölgede vidalı.
benim hdd 2.5 inç laptoptan çıkma bir hdd yani büyük olanlardan değil. 3.5 inç yerine küçük gelir zaten tamamen oturması için ssd yuvalarına takmaya çalışmıştım

Jackk_Sparrow

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,537
İsim
Mikail
İlgilendiği Kategoriler
Müzik, Para
Discord
Jackk_Sparrow#0001
benim HDD 2.5 inç laptoptan çıkma bir HDD yani büyük olanlardan değil. 3.5 inç yerine küçük gelir zaten tamamen oturması için ssd yuvalarına takmaya çalışmıştım
Özür dilerim şimdi anladım. HDD inçleri hakkında da bilgim yoktu. Yeni konu aç ya da işine yarar video bulmaya çalış. Sığıyorsa vidalanması lazım vida yerleri mi uyuşmuyor ki.

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,253
İsim
Fatih
Özür dilerim şimdi anladım. HDD inçleri hakkında da bilgim yoktu. Yeni konu aç ya da işine yarar video bulmaya çalış. Sığıyorsa vidalanması lazım vida yerleri mi uyuşmuyor ki.
yarın yeni konu açmam daha iyi olur gibi. Şuan zaten çoğu üye çevrimiçi değil. Yinede sağol

Top Bottom