Neler Yeni

2. el alışverişde verilen TC no gibi bilgiler sıkıntı olur mu?

Yeni sistem almak istediğim için garantisi devam eden ekran kartsız 5600G APU sistemimi ederinden 4bin düşüğe sattım hemen gitmesi için. Bugün verdim. Alan kişi al-satçı, kesin daha yükseğe satacak sistemimi ama beni ilgilendirmiyor, merak ettiğim.
Bu adam bana güvendi ve sistemi denemeden aldı, elden verdim. Al sat yapacağı için sanırım, eve dönünce faturaların PDF'sini atmamı rica etti. Ben fatura çıktılarında adres, mail ve TC no kapatmıştım ama PDF'ler isteyince adam atmak zorunda kaldım. PDF'deki bu adres, mail, telefon ve özellikle TC no'dan dolayı bir sıkıntı olur mu? Muhtemelen adam bunları da sistemi başkasına satacağı için, başkasına verecek bilgileri.

Ürünlerde garanti sürecinde herhangi bir sorun olursa, sistemi kim alacaksa ürünü garantiye göndermek için beni arayabilir mi, ürünlerı aldığım satıcı belki illa faturada yazan kişiye verebiliriz der mi? Not: ürün sorunsuz temiz verdim, garanti sürecinde bir parçası arızalanırsa diye sordum.

Siz alışverişlerinizde bu bilgileri gizliyor musunuz?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,203
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Fatura vermek zorundasın zaten yoksa garantisiz olur ürün.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,203
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Zaten fatura çıktısı vermişdim, TC no falan sansürlemişdim sadece. PDF isteyince atmak zorunda kaldım. Bu kişisel bilgilerden sıkıntı olmaz değil mi?
Resmi evrak o üzerine sansür yapamazsın. O haliyle bir geçerliliği olmazdı zaten.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Resmi evrak o üzerine sansür yapamazsın. O haliyle bir geçerliliği olmazdı zaten.
Hocam ismini vermeyeyim reklam olmasın, bir forum daha var ve 3-4 konu okudum. Bu adres, TC no gibi bilgilerin bir önemi yokmuş, üzerine kağıt koyup kapatıp çıktısını alabilirsin, önemli olan faturada yazan 'fatura no' gibi bilgiler yeterliymiş yazmışlar.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,203
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Hocam ismini vermeyeyim reklam olmasın, bir forum daha var ve 3-4 konu okudum. Bu adres, TC no gibi bilgilerin bir önemi yokmuş, üzerine kağıt koyup kapatıp çıktısını alabilirsin, önemli olan faturada yazan 'fatura no' gibi bilgiler yeterliymiş yazmışlar.
Fatura resmi bir evraktır üzerinde kafana göre düzenleme yapamazsın demek istedim. Ayrıca servisten iade gibi durumlar çıkarsa faturada TC'si yazan kişiye yapılır para iadesi.

Top Bottom