Neler Yeni

2. EL BİLGİSAYAR VEYA DONANIM ALIRKEN HANGİ TESTLER YAPILMALI?

Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
furkan türk
Letgo'dan kasa alıcam fakat bildiginiz uzere mining olayları veya güven meseleleri var dikkat edilmesi gereken durumlar nedir? Hangi testler yapilmali ozellikle mining kontrolu adina?

gbaleft

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Ekran kartı adına konuşmak gerekirse Furmark, Superposition ve Firestrike testleri uygundur.

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Mining kartını alıp sonra da evindeki bilgisayara takan kişiden gider satın alırsın, evde kullandı sanırsın ama mining için başka bir platformu varsa mining kartı da alabilirsin. Yani işin özeti bilmek gerçekten zor. Donanım geçmişinin görüntülenebilmesi mümkünse belki bilinebilir. Servisler bunu yapabiliyor bildiğim kadarıyla, yani almadan ekran kartını servise göndertip servis raporu isteyebilirsin ama böyle bir satıcı bulmak herhalde çok zordur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartı adına konuşmak gerekirse Furmark, Superposition ve Firestrike testleri uygundur.
Mining yapılsa bile bir kart, yine de iyi sonuçlar verebilir testlerde. Tabii mining sırasında hasar almadıysa. Bildiğim kadarıyla böyle, yanlış mı biliyorum?

gbaleft

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Mining kartını alıp sonra da evindeki bilgisayara takan kişiden gider satın alırsın, evde kullandı sanırsın ama mining için başka bir platformu varsa mining kartı da alabilirsin. Yani işin özeti bilmek gerçekten zor. Donanım geçmişinin görüntülenebilmesi mümkünse belki bilinebilir. Servisler bunu yapabiliyor bildiğim kadarıyla, yani almadan ekran kartını servise göndertip servis raporu isteyebilirsin ama böyle bir satıcı bulmak herhalde çok zordur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mining yapılsa bile bir kart, yine de iyi sonuçlar verebilir testlerde. Tabii mining sırasında hasar almadıysa. Bildiğim kadarıyla böyle, yanlış mı biliyorum?
Mining yapılan kart kendini belli eder, inanın bana.:D

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Mining yapılan kart kendini belli eder, inanın bana.:D
Ah o belirtileri bilsem ben de 2. el kart almayı düşünebilirim. Şu an kartımı satıyorum müşteri bulursam, ama bir de 3060 ti satıcısı buldum, mining yapmış mıdır bilemiyorum işte.

Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
furkan türk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ah o belirtileri bilsem ben de 2. el kart almayı düşünebilirim. Şu an kartımı satıyorum müşteri bulursam, ama bir de 3060 ti satıcısı buldum, mining yapmış mıdır bilemiyorum işte.
Yani testlerde neye bakicaz tam olarak dikkat etmemiz gereken ne olucak bunlarin bilgiside lazim tabi. @cagan_32 söylersen seviniriz belli ediyor kendini derken neyi kastettin

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Kendi puanlarından anlaşılıyor, sıcaklık değeri falan da yüksek olabliyor.
Benim bildiğim tek şey PCB'si görünüyorsa, yanmış gibi izler oluşup oluşmadığına bakmak gerek (soğutucu bloğu çıkarmadan anlamak zorlaşır). OC yapıp da yüksek sıcaklıkta kullanılıyor mining yapanlar. Bunun haricinde testlerde kendini belli etmeyeni de var diye biliyorum. En garantisi servis raporu oluyor, ne yapıldığını geçmişini görebiliyorlar.
Dediğiniz gibi testlerde kendini zaten belli ediyorsa hepten uzak durmak lazım.

Top Bottom