Neler Yeni

2. el masaüstü toplama

Knnmw

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,193
İsim
kaan-şahin
Oturduğum yerde çok ilan yok. İstanbul tarafına çekiyorum konumu hemen para istiyorlar. Bende güvenmiyorum. 😂
ben çanakkale deyim tanıdığımız biliyordu toplamayı
o topladı bende yardım ettim topladık elden almak en iyisi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Ahmet
ben çanakkale deyim tanıdığımız biliyordu toplamayı
o topladı bende yardım ettim topladık elden almak en iyisi.
Aynen öyle adamlar gözü para bürümüş parayı gönder ben yollarım diyor. Bende teşekkürler diyip geçiyorum. 😂

Derek Pappalardo

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,287
İsim
Derek
İlgilendiği Kategoriler
Bioshock, Mark of the Ninja
cokuzun sureli olmamalı mining kart %100 gucte kapatılmadan calısıyor zamanla zarar verir zaten

Pek de öyle olmuyor. Mining yapanlar kartı 300 mV falan UV edip frekanslarını kısıp kullanıyor ki fazla güç çekmesin ve uzun ömürlü olsun. Kartın gücü bir nebze azalıyor ama ısınması ve güç tüketimi de azaldığı için daha çok kar edebiliyorlar. Kartın çalıştığı odada da büyük ihtimalle klima bulunduğundan zarar görme riski en aza indirgeniyor.

Mesela RX 580 ile mining yapılıyorsa yapılan undervolt ve underclock sonrası kartın gücü RX 570'in bile gerisine düşüyor. Sabit 54 veya 59 derecede çalışması için yeterli gelmezse daha da düşürüyorlar. Fanların dönmemesi gerekiyor ki 10 tane ekran kartının fan sesi yüzünden mining yapanın başı şişmesin. Fanlar da ya 55 ya 60 derecede dönmeye başlayacak şekilde ayarlanıyor (gerek üreticiler gerek kullanıcı tarafından). 54 veya 59 derece yapmaya çalışmalarının sebebi o. Frekansı kısıldığı için tam yükte çalıştığı söylenemez. RX 580'e RX 570 hatta 1650 performansı alacak şekilde ayar yapılıyor, stok haliyle %70'te çalışıyor denebilir.

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
Pek de öyle olmuyor. Mining yapanlar kartı 300 mV falan UV edip frekanslarını kısıp kullanıyor ki fazla güç çekmesin ve uzun ömürlü olsun. Kartın gücü bir nebze azalıyor ama ısınması ve güç tüketimi de azaldığı için daha çok kar edebiliyorlar. Kartın çalıştığı odada da büyük ihtimalle klima bulunduğundan zarar görme riski en aza indirgeniyor.
kanka ama oradaki amacı mining suresinde surekli kart deiştirmeyi önlemek değil mi ? Yani uzun ömürlü olmasını isteme sebebi maliyetten kısmak istemek ilerde satarim ondan uzun ömürlü olsun geri planda bence

Derek Pappalardo

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,287
İsim
Derek
İlgilendiği Kategoriler
kanka ama oradaki amacı mining suresinde surekli kart deiştirmeyi önlemek değil mi ? Yani uzun ömürlü olmasını isteme sebebi maliyetten kısmak istemek ilerde satarim ondan uzun ömürlü olsun geri planda bence

Mining yapan adam para basmıyor ki :D
Onun da elindeki kartı uzun süre kullanması lazım.

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey

Bayk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Ozan YILMAN
Ben bi aralar aynı senin gibi 2. el ekran kartı arıyordum internete güvenemedim çıktım caddede geziyorum arkadaşın telefoncu dükkanında intel sistem buldum parça parça satılık rx580 8gb denk getirdim bence sende bi memleketini az dolaş tavsiyemdir :)

Derek Pappalardo

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,287
İsim
Derek
İlgilendiği Kategoriler
kanka para basıyor dememisim zaten öyle bir kelimem veya onu ima eden cümlem yok

Zaten şakasına yazmıştım ben onu.
Demek istediğim mining yapan adamın da onunla uzun süre (hatta belki 1 yıl) idare etmesi gerek. Sanıldığı kadar hor kullanamaz.

Top Bottom