Neler Yeni

2 Monitor kullanımı hakkında bir soru

Haunted

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Oktay Baykal
Merhabalar, elimde eski bir masaüstü bilgisayar var ve eski olduğu için yakında yenisini almayı düşünüyorum. Malum kasa eski olduğu için monitörde eski kalıyor.
Yeni alacağım sistem için paranın tamamını kasaya yatırmak yerine biraz ayırıp monitör de alacam ama elimdeki eski VGA girişli monitörü ne yapıcağımı bilmiyorum çok uzattım soruma geliyim...
Yeni bilgisayar alınca ekran kartıda yeni nesil olacağı için vga girişleri olmuyor.
Bu eski monitörü anakartındaki vga girişine takıp 2. bir ekran olarak kullanabilir miyim acaba?
Eski monitörü yeni masaüstü kasasındaki anakart vga girişine takıp kullanmayı planlıyorum yeni monitörü de ekran kartına takarım böyle bir şey mümkün mü teşekkürler.

serdar baskan

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
22,009
Mediakraft Türkiye Caferağa Mah. İstanbul
İsim
serdar aksu
İlgilendiği Kategoriler
bilim/deney
Merhabalar, elimde eski bir masaüstü bilgisayar var ve eski olduğu için yakında yenisini almayı düşünüyorum. Malum kasa eski olduğu için monitörde eski kalıyor.
Yeni alacağım sistem için paranın tamamını kasaya yatırmak yerine biraz ayırıp monitör de alacam ama elimdeki eski VGA girişli monitörü ne yapıcağımı bilmiyorum çok uzattım soruma geliyim...
Yeni bilgisayar alınca ekran kartıda yeni nesil olacağı için vga girişleri olmuyor.
Bu eski monitörü ekran kartındaki vga girişine takıp 2. bir ekran olarak kullanabilir miyim acaba?
Eski monitörü yeni masaüstü kasasındaki anakart vga girişine takıp kullanmayı planlıyorum yeni monitörü de ekran kartına takarım böyle bir şey mümkün mü teşekkürler.
İşlemcinizde dahili grafik birimi varsa belki gelebilir veya ekran kartına dönüştürücü ile bağlamanız lazım

Haunted

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Oktay Baykal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ryzen 3 3100 işlemcide dahili grafik birimi yok diye biliyorum sanırım böyle bir şey yapamam net bir şey söyler misiniz?

serdar baskan

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
22,009
İsim
serdar aksu
İlgilendiği Kategoriler
bilim/deney
Ryzen 3 3100 işlemcide dahili grafik birimi yok diye biliyorum sanırım böyle bir şey yapamam net bir şey söyler misiniz?
Evet yapamazsınız, dönüştürücü alırsanız kullanabilirsiniz ama dönüştürücülerin hepsi çalışmayabiliyor, bende dönüştürücü ile kullanıyorum.

Haunted

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Oktay Baykal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler iyi günler dilerim kullandığınız dönüştürücü markasını verme şansınız var mı?

serdar baskan

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
22,009
İsim
serdar aksu
İlgilendiği Kategoriler
bilim/deney

serdar baskan

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
22,009
İsim
serdar aksu
İlgilendiği Kategoriler
bilim/deney
1660S Teşekkürler ilgilendiğiniz için tekrar iyi günler
1660 Super'de gördüğüm kadarıyla DVI-D HDMI ve Display Port girişleri var yeni olan monitörünüzdeki hdmi girişiyle ekran kartına bağlayın
DP to vga dönüştürücüsü alıpta eski monitörü ekran kartına bağlayın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,738
Üyeler
140,543
Son üye
Anex9999
Top Bottom