Neler Yeni

2 Yıllık Apex Pro kullanım deneyimim

iXragon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Umurcan
Selamlar dostlarım, öncelikle belirtmek isteirm ki kurdan dolayı klavyenin fiyatı alınabilir olamktan çıktı klavyenin hissiyatı ve premium kalitesi ne kadar mükemmel olsa da 3500 tl ne bu klavye için nede herhangi bir premium klavye değecek ücret değil (benim düşüncem). 2 yıl boyunca apex pro kullanırken tuş basım hassasiyetini ayarlamak gerçekten çok işime yaradı farklı oyunlarda veya farklı işler yaparken büyük kolaylık sağlıyor ve aradaki farkı çok net bir şekilde anlıyorsunuz.Basım hassasiyeti falan iyi güzel ama yalan olmasın klavye üzerindeki ekranı çok fazla kullandığım söylemez tek kullanım amacım sistem bilgilerini görmek (ram,
cpu kullanımı falan). Rahatlık konusunda ise hem oyun oynarken hem farklı işler yaparken çok rahat hissettiriyor ve bilek desteği ile beraber bilekleriniz çok rahat ediyor. Tamam bu özellikler iyi hoş falan ama klavyede beni rahatsız eden birkaç teknik sıkıntı var, ilk başta klavyeyi almamın üstünden 4-5 ay geçtikten sonra birkaç tuşun rgb aydınlatmasının mavi rengi tam yansıtamadığını fark ettim. Birkaç tuş için garantiye göndermek istemedim fakat sonradan diğer tuşlarda da olmaya başlayınca garantiye gönderdim. Garanti ise sorgusuz bir şekilde ürünü sıfırı ile değiştirdi. İyi güzel yeni gelen üründe böyle bir sorun yoktu var uzun süre de olmamaya devam etti fakat tam da bugün klavyedeki "A" harfinin rgbsinde bir farklılık olduğunu fark ettim ve tek tek Kırmızı, yeşil ve mavi renklerini denerken mavi rengi tam yansıtamadığını fark ettim, ürünün garanti süresi bittiği için şuan garantiye göndermek gibi bir şansım olduğunu sanmıyorum. Bazı kişiler bunun o kadar da önemli olmadığını düşünebilir fakar klavyenin rgb geçişlerinde gerçekten rahatsiz edici bir görüntü ortaya çıkıyor (Pek belli olmasada resim olarak ekledim) Yaşadığım teknik sorun bununla da bitmiyor, bazı durumlarda ram kullanımının normalde 7-8GB olması gereken alanlarda ram kullanımının 9-10GB seviyelerinde dolaştığını gördüm görev yöneticisine girdiğimde "Steelseries System Monitor" işleminin 1 bazen de 1.5GB ram kullandığını gördüm ve evet ister istemez kapatmak zorunda kaldım. Sistem bilgisini kapattıktan sonra ekran benim için tamamen süsten başka bir işe yaramamaya başladı. Dipnot olarak söyliyim oyun entegrasyonlarında (csde kill gösterme, lolde baron sayacı vb) ekrana kafanızı indirip bakmıyorsunuz.
IMG_20220830_051157.jpg

Dostlarım konuyu kısa kesicek olursak gerçekten klavye muazzam ama yaşattığı ufak da olsa teknik aksaklıklar kafamda "Ya bu klavye şuan ülkemizde 3500 tl gibi bir fiyata satılıyor bunlar olmamalı." gibi düşünceler oluşturuyor. Bana sorucak olursanız bu durumda bu klavye alınır mı ? ALINMAZ ALINMAMALI... belki bu kişiden kişiye değişir ama şuan bu klavyeye sahip olmasam ve bir klavye alacak olsam o klavye bu klavye olmazdı. Her neyse uzun uzun anlattım ama düşünüyorum ki ülkede şuan bu klavyeyi alacak durumda olan kaç kişi var, işte bu konumda diyecek birşeyim kalmıyor. Umarım bir gün herkesin istediği ürünü tereddüt etmeden alıp, kullanıp hatta forumlarda incelemesini yazabilecek duruma geliriz.

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,712
İsim
SANANE
Über düber bir seviyede olan bu klavye için gayet normal bu kadar sevmen.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,187
Üyeler
156,302
Son üye
tnhnkyl1
Top Bottom