Neler Yeni

Yardım 20-30K KAMERA ÖNERİSİ

ice3h

80+ Bronze
Merhaba,

20-30 arasında bir bütçem var. Araba, mağaza vb. Klipler çekeceğim. Önerdiğiniz bir kamera modeli var mı?

Şimdiden teşekkürler.

sey7ullah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
SEYFULLAH KIR
ben en son canon 5d mark3 de kaldım kraldı ama şimdi güncel bilmiyorum :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Anıl Özgünay
Video ağırlıklı çalışacaksanız İkinci el a7SII önerebilirim. Belirttiğiniz bütçe aralığında, bende de aynı makineden var 4K 100Mbps video kaydı yapabiliyor, çok kaliteli görüntüler elde edebilirsiniz, Full frame olması da bir diğer artısı. Slow motion videolarda da çok başarılı ayrıca.

ice3h

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Video ağırlıklı çalışacaksanız İkinci el a7SII önerebilirim. Belirttiğiniz bütçe aralığında, bende de aynı makineden var 4K 100Mbps video kaydı yapabiliyor, çok kaliteli görüntüler elde edebilirsiniz, Full frame olması da bir diğer artısı. Slow motion videolarda da çok başarılı ayrıca.
Evet, full video ağırlıklı ve dikey formatta çalışacağım. Kamera'da warp stabilizer var mı yoksa gimbal önerir misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam şimdi baktım bu kamera 2.el 70k'dan aşağı yok 😅 70k olanlarda pek temiz kullanılmamış gibi görünüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Anıl Özgünay
Evet, full video ağırlıklı ve dikey formatta çalışacağım. Kamera'da warp stabilizer var mı yoksa gimbal önerir misiniz?

Hocam şimdi baktım bu kamera 2.el 70k'dan aşağı yok 😅 70k olanlarda pek temiz kullanılmamış gibi görünüyor
Kendi titreşim önleyicisi var, çektiğiniz detaylar çok yakından ise bu belli oluyor burada biraz elin stabil olması gerekmekte. Gimball her türlü avantaj yaratacaktır. Sanırım siz a7SIII Modeline baktınız A7S2 Modeline bakacaksınız aşağıya bir örnek bırakıyorum.

Tamamen rastgele seçtiğim bir ilandır.

ice3h

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kendi titreşim önleyicisi var, çektiğiniz detaylar çok yakından ise bu belli oluyor burada biraz elin stabil olması gerekmekte. Gimball her türlü avantaj yaratacaktır. Sanırım siz a7SIII Modeline baktınız A7S2 Modeline bakacaksınız aşağıya bir örnek bırakıyorum.

Tamamen rastgele seçtiğim bir ilandır.
Evet hocam ben s3 modeline bakmışım benim hatam. Peki hocam son sorum fujifilm xs20 mi bu mu?

Çekeceğim videolardan birtane örnek

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Anıl Özgünay
Buradan iki kameranın kıyaslamasına bakabilirsiniz. İlk öne çıkan fark fUJİaps-c sensöre sahip, sony ise Full Frame bir sensöre sahip, şartların ne olacağını bilemeyiz ancak karanlık ortam performansı sonyde daha başarılı olacaktır diye tahmin ediyorum(Tahmin yürüttüm araştırılmalı). Sensörlerin farklarını ve kıyaslamalarını youtubeda kolayca bulabilirsiniz. Fujide bulunan dokunmatik ekran ne kadar basit bir özellik olsa da bazen işnizi çok rahatlatıyor, a7SII de maalesef yok ve bazen çok zorlanıyorum. Bende ayrıca a7R3'de bulunmakta bu cihazda dokunmatik ekran var farkını anlatamam. A7SII yine fujiye göre İso performansı fullframe olmasından dolayı çok daha başarılı. Bu gibi durumları kabaca yazdım tabii belirttiğim linkte çok daha detaylı karşılaştırma yer alıyor.

Burada şunu da belirteyim, misal olarak iki kamera arasında çok ufak fark olsa dahi bunu fark edecek olan sizsiniz yani profesyoneller. İnanın hizmet vereceğiniz kişiler makineler arasında oluşan 10.000₺'lik farkı fark etmeyecek dahi. 10.000₺'lik bir makine ile çekseniz de onlar için aynı 20.000₺'lik bir makine ile çekseniz de sonuç "Bir tuşa basıyorsun" basıyorsun mantığı ile ilerlediği için maalesef onlar için aynı.

Son düzenleme:
Top Bottom