Neler Yeni

2000 liraya ekran kartsız sistem tavsiyesi

SH4DOW

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
frk
Arkadaşlar merhaba;

Başlıktan da anlaşılacağı üzere bütçem 2000 lira gibi günümüz dolar kuru şartlarında çok kısıtlı bir miktar. Mevcut laptobumun sıkıntıları ve yetersizliği sebebiyle bi kasa toplamaya karar verdim. Oyun oynamıyorum, bu yüzden ekran kartına ihtiyacım yok şu anlık. sistem üzerinde linux kullanacağım veya dual boot win10 ve linux kullanacagım.

1900 tl videosundaki bileşenleri alıp ekran kartı yerine kasa veya monitör vs hallederim diye düşünüyordum ancak dolar 8 oldu. Çoğunluğu ikinci el parçalar ile bu fiyat civarına ileride az da olsa geliştirmeye açık bir sistem tavsiyesi verebilir misiniz? (İşin donanım tarafından ve donanım uyumluluğundan pek anlamıyorum maalesef :( )

8 gb 3000 mhz ddr4 ram ve 240 gb ssd yi sıfır olarak almayı planlıyorum, bu ürünlerde genelde sıfır ile ikinci el fiyetı yakın oluyo sanırım

Not: sistemde bazen 2 adet sanal makine aynı anda çalıştırmam gerekebilir, bu yüzden bi 8 gb ram daha ileride eklemeyi planlıyorum

Son düzenleme:

SH4DOW

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
frk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
up, yok mu hiç tavsiyesi olan

manhat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
hakan polat
Bu dolar kurunda zor bu fiyata. Dün 280 TL olan ram bugün 340 tl olmuş. İşlemci 2200G iyi olur ama sarı sitede bile bir tane güncel ilan yok. Ancak idarelik böyle bir sistem olabilir. Fiyat: 1650 TL civarı

SH4DOW

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
frk
fiyatı biraz zorlamak lazım sanırım, bugün i3 10100(itopya) ve asus h410m-k(mediamarkt) alındı.

8 gb ram, 240 ssd, kasa ve güç kaynağı kaldı
kasayı ve güç kaynağını ikinci el, diğerlerini sıfır almaya çalışacağım
totalde 2600 civarına çıkacak sanırım(dolar kuru daha da fırlamazsa tabii)

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,976
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Arkadaşlar merhaba;

Başlıktan da anlaşılacağı üzere bütçem 2000 lira gibi günümüz dolar kuru şartlarında çok kısıtlı bir miktar. Mevcut laptobumun sıkıntıları ve yetersizliği sebebiyle bi kasa toplamaya karar verdim. Oyun oynamıyorum, bu yüzden ekran kartına ihtiyacım yok şu anlık. sistem üzerinde linux kullanacağım veya dual boot win10 ve linux kullanacagım.

1900 TL videosundaki bileşenleri alıp ekran kartı yerine kasa veya monitör vs hallederim diye düşünüyordum ancak dolar 8 oldu. Çoğunluğu ikinci el parçalar ile bu fiyat civarına ileride az da olsa geliştirmeye açık bir sistem tavsiyesi verebilir misiniz? (İşin donanım tarafından ve donanım uyumluluğundan pek anlamıyorum maalesef :( )

8 gb 3000 mhz ddr4 ram ve 240 gb ssd yi sıfır olarak almayı planlıyorum, bu ürünlerde genelde sıfır ile ikinci el fiyetı yakın oluyo sanırım

Not: sistemde bazen 2 adet sanal makine aynı anda çalıştırmam gerekebilir, bu yüzden bi 8 gb ram daha ileride eklemeyi planlıyorum
hocam çok zor 3k bütçeyle bile düzgün bi sistem toplanmıyor

SH4DOW

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
frk
Bu dolar kurunda zor bu fiyata. Dün 280 TL olan ram bugün 340 TL olmuş. İşlemci 2200G iyi olur ama sarı sitede bile bir tane güncel ilan yok. Ancak idarelik böyle bir sistem olabilir. Fiyat: 1650 TL civarı
ram olayına katılıyorum, fiyatlar arttıkca artıyor, dolar 8.2 iken pc toplamak baya zorlayıcı oluyo ama şimdi almazsak ileride hiç alamayacağız sanırım

benim pc toplama sebebim 4800 liraya almak istediğim lenovo thinkpad laptobun fiyatının arta arta şu an 6900 lira olmuş olması :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam çok zor 3k bütçeyle bile düzgün bi sistem toplanmıyor
yapacak bi şey yok hocam, zaten ekran kartı vs almayacagım için bu fiyatlara iş görecek seviyede bir şey toplasam yeter, oyun vs oynamıyorum zaten

Top Bottom