Neler Yeni

2020 Yılının En Başarılı PC GPU Markası? - MARKA ÖDÜLLERİ

2020 Yılının En Başarılı PC GPU Markası?

• AMD

Oylar: 163 22.2%
  • NVIDIA

Oylar: 571 77.8%

• Oy kullanan toplam üye
    734
  • Anket kapatıldı .

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
Sorunu yaşayınca, aylarca çözüm arayınca ve bulamayınca servise başvurdum. Servisi o kadar berbat ki, güvenmiyorum. Tekrar sorun yaşarsam ve yine sorun yok deyip geri çevirirlerse. İşte o yüzden 15K para verip de gidip 6000 serisi AMD almayacağım ve güvenmeyeceğim. Ben herkes böyle düşünecek diye dayatmıyorum. Bu benim düşüncem. Ancak AMD gerçekten de 6000 serisi ile çok güçlü kartlar çıkardı, oyunda denemedim ama videoları izleyince çok güzel performansı var orada kesinlikle haklısın. Aldığım karta 7200 TL verdim, tanıdıktan almıştım o da yurtdışı karttı ve o yüzden ucuza verdi. Oyun bilgisayarımı güncellerken ben 15-20 K para vereceksem güven problemi yaşamayacağım bir ürün almak isterim. AMD servisini hiç beğenmedim. Kart güçleri konusuna girmeye gerek kalmıyor işte o yüzden benim için. O yüzden AMD ekran kartı asla almam ve işlemci olarak yine AMD'ye güveniyorum. İşlemci kanadında harikalar yaratıyor AMD.

AMD neden dediğinizi son açıklamanızda gayet güzel açıkladınız. Daha net ve anlaşılır oldu bu sefer.

Sorunu çözemeyen yer senin aldığın yer ve markadır onu ben elbet bilemem. Ben mesela G***X RTX 2060ta yaşadığım sorunları bir ben bir Allah bir de anlattığım arkadaş biliyor. Servisle de sorunu çözemedim. Fakat Nvidia almaktan vazgeçmedim sadece G***X markasından vazgeçtim . Seninki biraz daha çevrede çok dillenen AMD hurafelerini fazla dinleyip servisin sorunu yüzünden komple AMDye mal etmişsin gibi geldi şahsen. Ben yeni nesilde daha güçsüz karta 50000 TL fazla veren birinin sebepleri aldığı markanın servisi ve eski gpusunun yazılımından dolayı olduğunu duyarsam biraz değişik olurum . Kusura bakma cidden ama bana pek mantıklı gelmedi sebeplerin. Fakat bu yine de nolursa olsun kişisel sebeplerin saygım sonsuz. Ben 6900XT'ye 3080den geçtim. Bir daha önüme koysalar 3080e hayatta geçmem üstelik 5000 TL koy demicekler ,direk kafa kafaya olacak yine istemem

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
AMD servisi diye bir şey yok aldığınız kartın markasına bağlı bu. Ayrıca ne sorunu yaşadınız?
Evet biraz eksik yazdım servispoint demeliydim servis olarak. 5 ayda çözümü bulunamayıp da satıp kurtulduğum kartın sorunlarını anlatmaya gerek var mı sizce? Artık beni ilgilendirmiyor o eski kartımın sorunları.
FPS düşmediği halde oyunda ani hareketlerde aşırı donma ve takılmalar oluyordu görüntüde. Ekran kartını değiştirdiğim gibi kurtuldum bundan.
Ayrıca Format atamıyordum, çünkü sürücü silindiği an görüntü kesiliyordu. Windows açılışlarında görüntü gelmiyordu ekrana, ne zaman Windows açıldı o zaman görüntü geliyordu. BIOS'a da bu yüzden girip bakamıyordum.

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
Neyse iyi geceler hocam. Yine için rahat etmesi için NVIDIA'da kal tabii. Zaten RTX 20 serisi bana göre rakipsiz seri ama 30 serisi şuan AMD al diye bağrıyor.

NOT : TR koşullarında 20.000 TL RTX 3080 sattım , 15.500 TL'ye 6900XT aldım. 1 Yıl sonra bu fiyatlar tepetaklak değişip , biri bana burda söverse geleceğe not bırakayım . İlerde 3080 tekrar 9500 TL , 6900xt 12.500 TL olursa o zaman " 3080 daha ucuz " demesinler :D

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,868
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Evet biraz eksik yazdım servispoint demeliydim servis olarak. 5 ayda çözümü bulunamayıp da satıp kurtulduğum kartın sorunlarını anlatmaya gerek var mı sizce? Artık beni ilgilendirmiyor o eski kartımın sorunları.
Üretim hatası da olabilir. Ayrıca sadece senin sisteminde de problem yaratıyor olabilir. Uyumsuz bir sys dosyası bile kartın stabilitesini bozabilir. Servispoint ise zaten kötü denebilir. Sapphire ve MSI servisidir kendileri.

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Üretim hatası da olabilir. Ayrıca sadece senin sisteminde de problem yaratıyor olabilir. Uyumsuz bir sys dosyası bile kartın stabilitesini bozabilir. Servispoint ise zaten kötü denebilir. Sapphire ve MSI servisidir kendileri.
FPS düşmediği halde oyunda ani hareketlerde aşırı donma ve takılmalar oluyordu görüntüde. Ekran kartını değiştirdiğim gibi kurtuldum bundan.
Ayrıca Format atamıyordum, çünkü sürücü silindiği an görüntü kesiliyordu. Windows açılışlarında görüntü gelmiyordu ekrana, ne zaman Windows açıldı o zaman görüntü geliyordu. BIOS'a da bu yüzden girip bakamıyordum.
Sizi kırmayıp yine de sorunları yazayım dedim. Sürücü yokken zaten görüntü vermemesi ayrı bir saçmalıktı yani.
2060 Super sürücüsü yüklü değilken ilk aldığımda takar takmaz görüntü almıştım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Servispoint ise zaten kötü denebilir. Sapphire ve MSI servisidir kendileri.
Yazılımsal denemediğim şey kalmadı, formattan tutun eski ekran kartı sürücülerini teker teker denemeye kadar. Windows güncellemelerini geri alıp eski sürümünü denemeye kadar her şeyi denedim. Servis muhteşem ya, gerekli testler yapılıp kartta sorun görülmemiştir yazmışlar.

Son düzenleme:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,868
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Sizi kırmayıp yine de sorunları yazayım dedim. Sürücü yokken zaten görüntü vermemesi ayrı bir saçmalıktı yani.
2060 Super sürücüsü yüklü değilken ilk aldığımda takar takmaz görüntü almıştım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazılımsal denemediğim şey kalmadı, formattan tutun eski ekran kartı sürücülerini teker teker denemeye kadar. Windows güncellemelerini geri alıp eski sürümünü denemeye kadar her şeyi denedim. Servis muhteşem ya, gerekli testler yapılıp kartta sorun görülmemiştir yazmışlar.
Dediğim gibi MSI Gaming X 2060 falan alsaydınız ve bu sorunu yaşasaydınız servis gene aynı servis. O yüzden orayı geçin derim. Sürücü olmamasına rağmen görüntü alamıyorsanız bu donanımsaldır zaten. Fabrikadan çıkan kart bozuksa bu firma seçmez ki.

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Dediğim gibi MSI Gaming X 2060 falan alsaydınız ve bu sorunu yaşasaydınız servis gene aynı servis. O yüzden orayı geçin derim. Sürücü olmamasına rağmen görüntü alamıyorsanız bu donanımsaldır zaten. Fabrikadan çıkan kart bozuksa bu firma seçmez ki.
Fabrikada kartı kontrol etmeden mi piyasaya sürüyorlar, işte bu AMD'nin ayıbı. Sapphire ve MSI gibi dünya çapındaki markaların servispoint gibi rezil servise emanet etmeleri açıkçası bu iki markadan beni soğutan yegane sebep. Servis kısmında AMD diye genellememek gerek bu konuda haklısınız, zaten AMD servisi yazdığım için yanlış yazdığımı söyledim. Ancak fabrikadan sıfır ürün paketleniyorsa ve bu hatalı bir ürünse işte bu AMD'nin ayıbıdır bana göre. Ayıplı mal konusunda iade ile uğraşırdım ama müşteri çıkınca hızlıca satıp kurtulmak o an için işime gelmişti ve uğraşmamıştım. 200 TL kadar zarar ederek satmıştım. Alıcısına durumu söylemiştim ancak yine de almıştı işin garip yanı.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,868
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Fabrikada kartı kontrol etmeden mi piyasaya sürüyorlar, işte bu AMD'nin ayıbı. Sapphire ve MSI gibi dünya çapındaki markaların servispoint gibi rezil servise emanet etmeleri açıkçası bu iki markadan beni soğutan yegane sebep. Servis kısmında AMD diye genellememek gerek bu konuda haklısınız, zaten AMD servisi yazdığım için yanlış yazdığımı söyledim. Ancak fabrikadan sıfır ürün paketleniyorsa ve bu hatalı bir ürünse işte bu AMD'nin ayıbıdır bana göre. Ayıplı mal konusunda iade ile uğraşırdım ama müşteri çıkınca hızlıca satıp kurtulmak o an için işime gelmişti ve uğraşmamıştım. 200 TL kadar zarar ederek satmıştım. Alıcısına durumu söylemiştim ancak yine de almıştı işin garip yanı.
Bunun AMD ayıbı olduğunu bilemezsin bir kartta AMD' nin tek işi çipi satmak. Geri kalanı aldığın markanın kararı. Sorunun çip de olmayabilir.

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Bunun AMD ayıbı olduğunu bilemezsin bir kartta AMD' nin tek işi çipi satmak. Geri kalanı aldığın markanın kararı. Sorunun çip de olmayabilir.
Kimin peki? Ben bir müşteri olarak tutup da üretim sürecini tek tek araştırmak zorunda değilim ve satıcı firma ile üretici firmaların arasındaki ilişkiyi araştıracak değilim. AMD der geçerim şahsen, ancak bu tarz sorunlar tek markada ortaya çıkmıyor. Ben Sapphire ile yaşadım, komşum ise Asus 5600XT (galiba evo modeli) ile sorun yaşadı, hem de onun sorunu benimkinden daha fazlaydı. İkisi de AMD kart, sorunları çözmek için araştırma yoluna gidince pek bir şey bulamadık. Komşumun ekran kartı gerçekten ağır problemli olduğu için servis raporu ile iade edebildi. Benimki ise servisten geri döndü. Lafın kısası ben bir daha AMD ekran kartını oyun amaçlı almaya korkar olacağım. Bunun haricinde bir düşünceye de sahip olmam herhalde. AMD satan firmalar der ki biz kendi servisimizde çözemediğimiz problem artık yok, o zaman AMD ekran kartı almaya böyle korkmam. NVIDIA kullanıcılarında ise öyle aşırı donanımsal sorun yaşayıp da çözemeyen pek görmedim. O yüzden işlemcide AMD, ekran kartında NVIDIA devam edeceğim bundan sonra. Kim ne düşünüyorsa da benim umrumda değil, bu kişisel görüşüm benim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mustafa Kemal
Donanım Arşivi Forum, 2020 yılının EN BAŞARILI GPU markasını seçiyor! Sizce 2020 yılında en başarılı GPU markası kim oldu?

Oylamanın sonucuna göre kazanan markaya DA Forum adına ödül verilecektir. Herkesi oylamaya bekliyoruz.

!YORUMLARDA ÜYELERİ MANİPÜLE EDECEK YORUM YAPILMASI KESİNLİKLE YASAKTIR!

NOT:
Marka sıralaması alfabetik sıraya göre yapılmıştır.
nvidia

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,882
Üyeler
140,572
Son üye
demo_denizz
Top Bottom