Neler Yeni

2020 Yılının En Başarılı PC GPU Markası? - MARKA ÖDÜLLERİ

2020 Yılının En Başarılı PC GPU Markası?

• AMD

Oylar: 163 22.2%
  • NVIDIA

Oylar: 571 77.8%

• Oy kullanan toplam üye
    734
  • Anket kapatıldı .

Yusufya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
563
İsim
Yusuf H.
Instagram
yhzltrk
Steam
yusufya
Discord
Youfi#1616

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
Tabii ki de çoook daha ucuza daha performanslı olan AMD GPU diyorum. Maalesef AMD 2060 2060 Super 3060 3060Ti gibi genele hitap eden kartlara rakip çıkarmayışı herkesin NVIDIA kullanmasına sebep oldu . Sorun DLSS ise o çözülecek problem sonuçta AMD armut toplamıyor . Çoğu kişide NVIDIA var bu da AMD'nin sa***lığı . RTX 2060 2070 2080 2080Ti çıktı ama adamlar RX5700 5700XT harici kart çıkarmadı. 1 yıl sonra da piyasaya Ray Tracingsiz 2 tane dandik 5600XT 5500XT sürdü. AMD biraz daha başa baş herkese hitap eden GPUlar çıkarsa NVIDIAyı sollar.Çünkü 6000 serisine bakınca çoooook daha ucuza , daha güçlü bir GPU kullanabiliyoruz ve bu sayede bir TR vatandaşı olarak bu F/P markaya 6000 serisinde karşı koyamıyorum.

Anket'e geç kaldım ama AMD diyorum.

EDİT : Dandikten kastım. Ray Tracingin Super modellerini üreten NVIDIA'ya karşı Ray Tracing içermeyen ve rakibine yakın fiyata satılan 5600XT 5500XT kartlarına olan isyan lafıydı. Kullanıcıları karta "dandik" dediğimi anlamasın. Benim lügatım böyle

FrknKRC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Şuayip Furkan KARACA
Nvidia

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Tabii ki de çoook daha ucuza daha performanslı olan AMD GPU diyorum.
Maalesef AMD 2060 2060 Super 3060 3060Ti gibi genele hitap eden kartlara rakip çıkarmayışı herkesin NVIDIA kullanmasına sebep oldu . Sorun DLSS ise o çözülecek problem sonuçta AMD armut toplamıyor . Çoğu kişide NVIDIA var bu da AMD'nin sa***lığı .
Biraz kendinizle çelişmişsiniz.
Ben 5500 XT kullanıyordum ve çözülemeyen problemlerinden ötürü satıp kurtulmak zorunda kaldım, tabii ki NVIDIA'ya geçtim (modeli imzamda var). Daha fazla daha kritik sorunlar yaşayan komşum 5600 XT kartını satıp 2070 Super aldı.
İkimiz de AMD ekran kartlarından pişman olduk ve artık yoğurdu üfleyerek yeriz.
Şu an elimde RX 6800 var ve sadece mining için kullanıyorum (mining çıkması ve ucuza alabildiğim için aldım, yoksa uzak dururdum). 2060 Super ile hala oyun oynuyorum ve gerçekten harika performansı var. Tabii bir kaç gün içinde satıp daha üst model NVIDIA kart alabilirim oyun bilgisayarıma. Oyun amaçlı ekran kartlarında bir daha asla AMD'ye güvenmeyeceğim. Çok sorun yaşattı ve çözümünü kendi servisi bile bulamayıp kartı da aynen geri yolladılar sözde sorun yokmuş.

Marshal

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Ben 5500 XT kullanıyordum ve çözülemeyen problemlerinden ötürü satıp kurtulmak zorunda kaldım, tabii ki NVIDIA'ya geçtim (modeli imzamda var). Daha fazla daha kritik sorunlar yaşayan komşum 5600 XT kartını satıp 2070 Super aldı.
Şu an elimde RX 6800 var ve sadece mining için kullanıyorum (mining çıkması ve ucuza alabildiğim için aldım, yoksa uzak dururdum). 2060 Super ile hala oyun oynuyorum ve gerçekten harika performansı var. Tabii bir kaç gün için satıp daha üst model NVIDIA kart alabilirim oyun bilgisayarıma. Oyun amaçlı ekran kartlarında bir daha asla AMD'ye güvenmeyeceğim. Çok sorun yaşattı ve çözümünü kendi servisi bile bulamayıp kartı da aynen geri yolladılar sözde sorun yokmuş.
Ben de ekran kartı mı satıp daha iyilerini alabilsem keşke ama piyasa acımasız :cry:

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
Şu an elimde RX 6800 var ve sadece mining için kullanıyorum (mining çıkması ve ucuza alabildiğim için aldım, yoksa uzak dururdum). 2060 Super ile hala oyun oynuyorum ve gerçekten harika performansı var. Tabii bir kaç gün içinde satıp daha üst model NVIDIA kart alabilirim oyun bilgisayarıma. Oyun amaçlı ekran kartlarında bir daha asla AMD'ye güvenmeyeceğim. Çok sorun yaşattı ve çözümünü kendi servisi bile bulamayıp kartı da aynen geri yolladılar sözde sorun yokmuş.

Kendimle çelişmedim , siz eksik veya hatalı okumuşsunuz. Ayrıca AMD kullanıyorum dünya üzerinde hata almayan tek insan benim heralde. Herkesin dilinde sorunlu kart , ben kullanırken nedense sorunsuz kart. AMD tarafından özel seçilmiş müşteri olabilme ihtimaline karşın onlara bir mail atacağım belki benden mail bekliyorlardır

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Ben de ekran kartı mı satıp daha iyilerini alabilsem keşke ama piyasa acımasız :cry:
Piyasa hep böyle devam edemez. Elbet bir gün düzelir ve siz de kartınızı güncelleyebilirsiniz diye düşünüyorum. Elinizdeki kartı alamayanlar da var. Umarım sizin kart sorunsuz çalışıyordur. Ben çok çektim o kartın 8 GB olanı vardı. 6 ayda kanser etti beni. Şimdi 2060 Super ile bütün oyunlarda yağ gibi akıyor görüntü, donma takılma vs yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendimle çelişmedim , siz eksik veya hatalı okumuşsunuz. Ayrıca AMD kullanıyorum dünya üzerinde hata almayan tek insan benim heralde. Herkesin dilinde sorunlu kart , ben kullanırken nedense sorunsuz kart. AMD tarafından özel seçilmiş müşteri olabilme ihtimaline karşın onlara bir mail atacağım belki benden mail bekliyorlardır
Abartmayın isterseniz, siz tek değilsiniz sorunsuz kullanan.
Bence anlatmak istediğinizi önceki yazınızda yanlış aktardınız veya anlatamadınız. Yoksa benim okuduklarıma göre açıkça NVIDIA övmekten öteye geçmemişsiniz. AMD'yi 1 satır övüp sonra da NVIDIA'ya satırlar boyu övgü yağdırmışsınız. İşte bu da çelişkidir.

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
Piyasa hep böyle devam edemez. Elbet bir gün düzelir ve siz de kartınızı güncelleyebilirsiniz diye düşünüyorum. Elinizdeki kartı alamayanlar da var. Umarım sizin kart sorunsuz çalışıyordur. Ben çok çektim o kartın 8 GB olanı vardı. 6 ayda kanser etti beni. Şimdi 2060 Super ile bütün oyunlarda yağ gibi akıyor görüntü, donma takılma vs yok.

Abartmayın isterseniz, siz tek değilsiniz sorunsuz kullanan.
Bence anlatmak istediğinizi önceki yazınızda yanlış aktardınız veya anlatamadınız. Yoksa benim okuduklarıma göre açıkça NVIDIA övmekten öteye geçmemişsiniz. AMD'yi 1 satır övüp sonra da NVIDIA'ya satırlar boyu övgü yağdırmışsınız. İşte bu da çelişkidir.

AMD şuan atağa geçtiği için ve güncel teknolojiyi DLSS haricinde yakaladığı için ve bunu rakibinden çok daha ucuza yaptığı için AMD diyorum dedim. Fakat önceden AMD herkese hitap eden kart çıkarmadığını belirttim yani 2060 rakibi kartı çok sonradan çıkardı herkes NVIDIA'yı aldı mantiken. Tek soru şuydu RX 5700XT mi alsam 2070 SUPER mi alsam sadece bu düşüncedekiler AMD alıyordu. Önceden NVIDIA tarafındaydım şuan ise AMD .

20 bin liraya satılan RTX 3080 varken çok daha güçlüsü olan RX 6900XT 5000 lira daha ucuz. Ayrıca bir kere bile sorun yaşatmadı , watmann yaşanmadı , DLSS ise yolda iki saat burda 6000 serisini övemem. Şuan 6800 ( mining olara kullandığın ) kart , 3070i yerlebir ediyor . Ray Tracing optimizesi de artık gelirse ki şuan REVIII , Dirt 5 , Cyberpunk için optimize ediliyor hatta Dirt 5'inki zaten bitti o zaman AMDnin fiyat performans oranına ne diyeceksin ?

5500XT elbette 2060 Super'den güçsüz ve Ray Tracingsiz bir kart illa ki sen doğal olarak hoşnut olacaksın . Fakat 5500xtde yaşadığın sorunu AMDye genel olarak mal etme derim.

Kısacası AMD RX 6000 serisi için konuşuyorum. Rakibinden saf performansta çok daha güçlü ve çok daha ucuza bu imkanı sağlıyor . Driver , ısınma , watmann , donma , buharlaşma , süblimleşme gibi değişik şeyler yaşatmıyor. Almak isteyen gönül rahatlığıyla tercih etsin. Dileyen de 5-10 bin fazla verip DLSS açsın tabii AMDnin DLSS teknolojisini bekleyemezse

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
5500XT elbette 2060 Super'den güçsüz ve Ray Tracingsiz bir kart illa ki sen doğal olarak hoşnut olacaksın . Fakat 5500xtde yaşadığın sorunu AMDye genel olarak mal etme derim.
Sorunu yaşayınca, aylarca çözüm arayınca ve bulamayınca servise başvurdum. Servisi o kadar berbat ki, artık güvenmiyorum. Tekrar sorun yaşarsam ve yine sorun yok deyip geri çevirirlerse. İşte o yüzden 15K para verip de gidip 6000 serisi AMD almayacağım ve güvenmeyeceğim. Ben herkes böyle düşünecek diye dayatmıyorum. Bu benim düşüncem. Ancak AMD gerçekten de 6000 serisi ile çok güçlü kartlar çıkardı, oyunda denemedim ama videoları izleyince çok güzel performansı var orada kesinlikle haklısın. Aldığım karta 7200 TL verdim, tanıdıktan almıştım o da yurtdışı karttı ve o yüzden ucuza verdi. Oyun bilgisayarımı güncellerken ben 15-20 K para vereceksem güven problemi yaşamayacağım bir ürün almak isterim. AMD servisini hiç beğenmedim. Kart güçleri konusuna girmeye gerek kalmıyor işte o yüzden benim için. O yüzden AMD ekran kartı asla almam ve işlemci olarak ise AMD'ye güveniyorum. İşlemci kanadında harikalar yaratıyor AMD.

AMD neden dediğinizi son açıklamanızda gayet güzel açıkladınız. Daha net ve anlaşılır oldu bu sefer. 6000 serisi gayet güzel olmuş orası kesin.

Son düzenleme:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,860
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Sorunu yaşayınca, aylarca çözüm arayınca ve bulamayınca servise başvurdum. Servisi o kadar berbat ki, artık güvenmiyorum. Tekrar sorun yaşarsam ve yine sorun yok deyip geri çevirirlerse. İşte o yüzden 15K para verip de gidip 6000 serisi AMD almayacağım ve güvenmeyeceğim. Ben herkes böyle düşünecek diye dayatmıyorum. Bu benim düşüncem. Ancak AMD gerçekten de 6000 serisi ile çok güçlü kartlar çıkardı, oyunda denemedim ama videoları izleyince çok güzel performansı var orada kesinlikle haklısın. Aldığım karta 7200 TL verdim, tanıdıktan almıştım o da yurtdışı karttı ve o yüzden ucuza verdi. Oyun bilgisayarımı güncellerken ben 15-20 K para vereceksem güven problemi yaşamayacağım bir ürün almak isterim. AMD servisini hiç beğenmedim. Kart güçleri konusuna girmeye gerek kalmıyor işte o yüzden benim için. O yüzden AMD ekran kartı asla almam ve işlemci olarak yine AMD'ye güveniyorum. İşlemci kanadında harikalar yaratıyor AMD.

AMD neden dediğinizi son açıklamanızda gayet güzel açıkladınız. Daha net ve anlaşılır oldu bu sefer. 6000 serisi gayet güzel olmuş orası kesin.
AMD servisi diye bir şey yok aldığınız kartın markasına bağlı bu. Ayrıca ne sorunu yaşadınız?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
904,022
Üyeler
140,281
Son üye
lugyexs
Top Bottom