Neler Yeni

2022 Üniversite Tercihim İçin Tavsiye

kuremissle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
Enes
Sayısalda 121bin sıralamam var.
Bu sene kesin tercih yazacağım.
Mühendislik (Yazılım, Bilgisayar) veya İlkögretim matematik ögretmenliği düşünüyorum. (Kars, Artvin, Bayburt gibi devlet okulları gelebilir.)
Sizce bu sıralama ile hangi bölümlerde iş bulma ihtimalim daha yüksek?
İlköğretim Mat. Ögretmenliğinde atanma, KPSS fln sorun olur mu?
Mühendislikte işsiz kalır mıyım?
Sizin önerebileceğiniz üniversiteler veya bölümler varsa lütfen tavsiyede bulunun.

Erda Yıldırım

80+ Gold
Mühendislik (Yazılım, Bilgisayar) veya İlkögretim matematik ögretmenliği düşünüyorum. (Kars, Artvin, Bayburt gibi devlet okulları gelebilir.)
Sizin önerebileceğiniz üniversiteler veya bölümler varsa lütfen tavsiyede bulunun.
Kesinlikle kendimi gelistiririm dersen mühendislik derdim , üniversite okurken hem diploma alırsın hem kendini geliştirirsin .

kuremissle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
Enes
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kesinlikle kendimi gelistiririm dersen mühendislik derdim , üniversite okurken hem diploma alırsın hem kendini geliştirirsin .
Öğretmenlik işi hem rahat hem de işten çıkarılma riski de az diye biliyorum. Maaşı da tek kişi için yeterli o yüzden tercih etmeyi düşünüyodum. Hem öğretmenlik yaparken hem de yazılım okusam nası olur?

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Eğer KPSS ile öğretmenlik düşünüyorsan nerede okuduğunuzun bir önemi yok. Her atamada yaklaşık 1/20(1000/20000) İlköğretim Matematiğe ayırıyor. O sıralamalardaki mühendisliklerde Üniversitenin sana çok şey katmasını beklemeyeceksin. Sen ne kadar gidersen ileride iş bulman kolaylaşır. Eğer sadece üniversite bitirip kendine bir şey katmazsan iş bulamazsın. Bulsan bile asgari ücretten bile az miktarlara öğrenene kadar çalışırsın. Bunun kaç yıl olacağı yine sana bağlı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,909
Üyeler
147,036
Son üye
cetintrt
Top Bottom