Neler Yeni

2070 super ryzen 5 3600 takılmalar

ardags35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Arda Eymen
Arkadaşlar elimde başlıkta yazdığım gibi RTX 2070 Super Gaming X Trio ve Ryzen 5 3600 var.
Diğer parçalarıma gelecek olur isek:
Samsung 970 Evo 500 GB M.2 SSD.
ASUS TUF Gaming X 570 Wi-Fi.
Corsair RM750+80 Gold.
Corsair 2x8 3200 MHz Pro RGB RAM.
Arkadaşlar ETS 2 gibi oyunlarda anlık takılma yaşıyorum. CS:GO MC GTA 5 gibi oyunlarda da böyle bir problem var.
Denediğim çözümler:
•DDU ile temiz kurulum.
•BIOS sıfırlama/güncelleme.
•Temiz format.
•Işlemci frekanslarını otomatiğe almak/Elle değer ve voltaj girmek.
• V Sync G-SYNC açmak/kapatmak.
•XMP kapatıp açmak/değerleri elle girmek.
•Parçalara giden voltajı kontrol etmek.
•FurMark, SSD, Memtest, Cinebench R23, OCCT gibi testleri de yaptım sorun çıkmadığını gördüm.
Yani ben daha ne yapacağımı bimiyorum bu olay RTX 2060 satıp 5600 XT aldıktan sonra başıma gelmeye başlayan bir durum.
Uzun uzun düşündüm, hafızamı yokladım ve aklıma bir olay geliyor neden olabilecek:
BIOS güncelliyordum ve güncelleme bitmişti. Sonrasında “American Megatrends” yerine gelir gelmez küçük kardeşim her işe burnunu soktuğu gibi bilgisayarın güç tuşuna bastı ve bilgisayar kapandı. Açtığımda direkt BIOS'a girdim ve XMP aktifleştirdim. Sonrasında onayladım ve sistem kendini sürekli resetlemeye başladı. Tahminimce 5 kere sürdü. Sonrasında tekrar BIOS ekranı geldi ve ben de geçici olarak elle girdim ve Windows'u açtım. Sonrasında eski BIOS sürümümü bulup o sürüme döndüm. Sonrasında XMP aktifleştirdim sorunsuz çalıştı.
Ben sorunumun neden kaynaklandığını bilmiyorum lütfen bana yardımcı olun. Yukarıdaki belirttiğim maddelere bakıp yardımcı olun. Lütfen.

euwest

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
494
İsim
Eren Kartal
bios ve bilgisayar formatlanarak sıfırlanmış dolayısıyla olay donanımsal gibi ramlerinizi tekli kullanıp deneyin sonrasında sorununuz çözülmez ise bi ekran kartı denemelik bulmaya çalışabilirsiniz

ardags35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Arda Eymen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bios ve bilgisayar formatlanarak sıfırlanmış dolayısıyla olay donanımsal gibi ramlerinizi tekli kullanıp deneyin sonrasında sorununuz çözülmez ise bi ekran kartı denemelik bulmaya çalışabilirsiniz
Hangi kanalda kullanmalıyım

euwest

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
494
İsim
Eren Kartal
kanallık anakart tarafında bi problem yok iki raminizi çıkarın birini takın oyununuzu açın 8gb ram de yeterli olur etsde zaten sorun devam ediyorsa diğer ramı takıp ilk taktığınızı çıkarın onu da deneyin sorununuz devam ediyor ise o zaman başka seçeneklere bakarız
Mesaj otomatik birleştirildi:

olay hem 5600xt de hem 2070s de olmuş anlattığınıza göre ki bence 2060da da olmaya başlayacaktı dediğim gibi donanımsal bir hata mevcut bana göre ve aklıma gpu değil ram değilse çok bir seçenek gelmiyor :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,707
Üyeler
138,391
Son üye
serefayk53
Top Bottom