Neler Yeni

24000 TL Bütçeye Sistem Toplama

MYSTIC

80+ Silver
Bütçe
24000
Arkadaşlar merhaba.Bir süredir pc almayı düşünüyorum.Bütçem 24k ama birkaç sorunum var.
1.Nasıl bir sistem toplayacağıma karar veremedim
2.Babamı ikna etmeliyim

1.24K bütçe gerçekten çok ikilemde bırakan bir bütçe bence.6800XT istesen olmuyor,6700,6750XT alsan bütçeye göre düşük kalıyor.(3070 ve 3070ti almak istemiyorum çünkü sistemin ekran kartında uzun bir süre değişime gitmeyeceğim.8 GB VRAM de o süre için az geliyor bana)
Öncelikle aklımdaki sistem 12600KF-6700XTli bir sistem.6750XT seçip işlemciden düşmek istemedim.Zaten aralarında çok bir fark yok.Ayrıntılarıyla:

PSU'da kararsız kaldım.Şunlardan birini almayı düşünüyorum:

Sistemde değişmesi gereken bir şey varsa söyleyebilirsiniz.Şartlarım...PSU en az 700W olsun,Kasa mesh olsun,kaliteli bir soğutucu kesssinlikle olsun(stok kullanmak istemiyorum),anakart kemik olmasın.
Almam erekenler sistem+monitör+klavye+wifi adaptörün 30kyı geçmemesi lazım.

2.Babamı ikna etmem için öneri sunarsanız sevinirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

NOT:Gencergamingdeki sistemleri istemiyorum çünkü soğutucu ekleyince pahalı oluyor ve ssd,psu,ram kaliteleri düşük bence.Ve bu aralar gencergaming sorunları artmaya başladı.Babam hayatta almaz oradan.

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,016
İsim
Bilal Tepe
Arkadaşlar merhaba.Bir süredir pc almayı düşünüyorum.Bütçem 24k ama birkaç sorunum var.
2.Babamı ikna etmeliyim

1.24K bütçe gerçekten çok ikilemde bırakan bir bütçe bence.6800XT istesen olmuyor,6700,6750XT alsan bütçeye göre düşük kalıyor.(3070 ve 3070ti almak istemiyorum çünkü sistemin ekran kartında uzun bir süre değişime gitmeyeceğim.8 GB VRAM de o süre için az geliyor bana)
Öncelikle aklımdaki sistem 12600KF-6700XTli bir sistem.6750XT seçip işlemciden düşmek istemedim.Zaten aralarında çok bir fark yok.Ayrıntılarıyla:

Sistemde değişmesi gereken bir şey varsa söyleyebilirsiniz.Şartlarım...PSU en az 700W olsun,Kasa mesh olsun,kaliteli bir soğutucu kesssinlikle olsun(stok kullanmak istemiyorum),anakart kemik olmasın.

NOT:Gencergamingdeki sistemleri istemiyorum çünkü soğutucu ekleyince pahalı oluyor ve ssd,psu,ram kaliteleri düşük bence.Ve bu aralar gencergaming sorunları artmaya başladı.Babam hayatta almaz oradan.
Pahalı 3070yi 6800xt sistem var daha ucuza

MYSTIC

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tek tek toplarsan olmaz tabi haqqus sistem al geç

https://www.gencergaming.com/victor...00-mhz-ddr4-gaming-oyuncu-yayinci-bilgisayari çek bunu
NOT yazdım az önce.VİCTOR ve HAQQUS GEN 4 sistemlerini istemiyorum.Zaten ben babamı ikna edene kadar indirimli stok biter.

Pahalı 3070yi 6800xt sistem var daha ucuza
.

alkolikpanda

80+ Bronze
Yanlış anlama ama bilgisayara oyun oynıyacağım diye 24 bin tl verene kadar babanla o parayı sermaye yaparak bir işe atılın , bunu neden diyorum bilgisayar alınmasın oynanmasın diye değil , şu anda Türkiyenin hali malum ve bu devirde o sisteme o para verilmez o yüzden tavsiyem paranıza kıymayın

rtxcan

80+ Bronze
Yanlış anlama ama bilgisayara oyun oynıyacağım diye 24 bin TL verene kadar babanla o parayı sermaye yaparak bir işe atılın , bunu neden diyorum bilgisayar alınmasın oynanmasın diye değil , şu anda Türkiyenin hali malum ve bu devirde o sisteme o para verilmez o yüzden tavsiyem paranıza kıymayın
Duayr aksma alkolik pamda

MYSTIC

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanlış anlama ama bilgisayara oyun oynıyacağım diye 24 bin TL verene kadar babanla o parayı sermaye yaparak bir işe atılın , bunu neden diyorum bilgisayar alınmasın oynanmasın diye değil , şu anda Türkiyenin hali malum ve bu devirde o sisteme o para verilmez o yüzden tavsiyem paranıza kıymayın
Hocam sermayeyi babam hallediyor zaten.Reşit falan da değilim 14-15 yaşlarındayım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Serdar akın
Böyle bir konuda iş kur diyerek öneri vermene mi güleyim, 24bin TL gibi küçük bir miktarı sermaye yap demene mi?

meDira

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Muhammed Demiraslan
2.Babamı ikna etmeliyim

Hocam 3070ti ile bir sistemi kendim 29 bine topladım. Ryzen 5 5600x var. Benim bir tık aceleye geldi ve parçalar da seçici olduğum için biraz pahalıya patladı ama pişman mıyım? Asla değilim. Demem o ki, araştırarak bir tık uyguna denk getirebilirsiniz. Bu hali ile de fena değil bence.

Umarım babanızı ikna edersiniz. Şimdiden hayırlı olsun.

Son olarak, bütçede ne kadar çıkabilir ya da neyi kısabilirsiniz bilemiyorum ama sıvı soğutma iyi gidebilir.

MYSTIC

80+ Silver
Hocam 3070ti ile bir sistemi kendim 29 bine topladım. Ryzen 5 5600x var. Benim bir tık aceleye geldi ve parçalar da seçici olduğum için biraz pahalıya patladı ama pişman mıyım? Asla değilim. Demem o ki, araştırarak bir tık uyguna denk getirebilirsiniz. Bu hali ile de fena değil bence.

Umarım babanızı ikna edersiniz. Şimdiden hayırlı olsun.

Son olarak, bütçede ne kadar çıkabilir ya da neyi kısabilirsiniz bilemiyorum ama sıvı soğutma iyi gidebilir.
Cevapların için teşekkür ederim hocam.Umarim ikna ederim.Ve biraz daha cikabilirsem sıvı soğutma almayı düşünüyorum zaten.O iş babama kalmış.

Top Bottom