Neler Yeni

25-30 Bin TL Bütçeli Uzun Batarya Ömürlü Oyuncu Laptop Önerir misiniz ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
ishak taş
Arkadaşlar merhaba.Bir uzun pil/batarya ömrüne sahip,oyuncu laptobu önerebilir misiniz ? Çok fazla ısınma yapmayan, performans olarak güçlü olan ve fiyat olarak 30 Bin Liraya kadar çıkabilirim.Bu arada oyun çok oynayan birisi değilim.Çok büyük performans gerektirmeyen,genelde offline/hikayeli oyunları (Crysis,GTA,FIFA vs) seven birisiyim.Yani FPS takıntım yok ama en azından 50-60 bandında idare edecek ama bu esnada uzun pil ömrüne sahip (5-6 saat veya varsa üstünde ömre sahip) bir laptop/ultrabook vs önerebilir misiniz ? Şimdiden teşekkürler

Avolay

80+ Gold
Bu ikisinden hangisine bütçe yetiyorsa alınabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçe çok yüksek yarın piyasaya vakıp tekrar önereceğim ama bunlar ilk bakışta hoş duruyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
ishak taş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sağolun hocalarım şimdiden.Dediğim gibi oyun performansı ortalama olan,FPS'yi karşılasın çok da yüksek kalite ayarlarında oyun oynamıyorum zaten,soğutması iyi olan ve uzun pil ömürlü varsa bunları iyi kötü karşılayan özellikte laptop, notebook, ultrabook önerilerinizi almak isterim

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar merhaba.Bir uzun pil/batarya ömrüne sahip,oyuncu laptobu önerebilir misiniz ? Çok fazla ısınma yapmayan, performans olarak güçlü olan ve fiyat olarak 30 Bin Liraya kadar çıkabilirim.Bu arada oyun çok oynayan birisi değilim.Çok büyük performans gerektirmeyen,genelde offline/hikayeli oyunları (Crysis,GTA,FIFA vs) seven birisiyim.Yani FPS takıntım yok ama en azından 50-60 bandında idare edecek ama bu esnada uzun pil ömrüne sahip (5-6 saat veya varsa üstünde ömre sahip) bir laptop/ultrabook vs önerebilir misiniz ? Şimdiden teşekkürler
Taşınabilirlik ve pil odaklı bir cihaz lazımsa oyun laptopları yerine bu tarz cihazlar daha iyi olur diye düşünüyorum. Oyun konusunda aşırı iyi değiller ama dediğin oyunları da çok rahat oynatacak cihazlar.

Asıl amaç oyun ise taşınabilirlik ve pil o kadar önemli değilse o bütçeye piyasadaki her oyunu RTX açık oynatacak oyun laptopları var. Tabi onlarda da oyun oynarken 2 saat üstü pil ömrü bekleme.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
ishak taş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Taşınabilirlik ve pil odaklı bir cihaz lazımsa oyun laptopları yerine bu tarz cihazlar daha iyi olur diye düşünüyorum. Oyun konusunda aşırı iyi değiller ama dediğin oyunları da çok rahat oynatacak cihazlar.

Asıl amaç oyun ise taşınabilirlik ve pil o kadar önemli değilse o bütçeye piyasadaki her oyunu RTX açık oynatacak oyun laptopları var. Tabi onlarda da oyun oynarken 2 saat üstü pil ömrü bekleme.
Bahsettiğim oyunları kasmadan açsın yeter hocam.Ultra seviye ( Cyperpunk vs ) oyunları tercih etmiyorum zaten.Hikaye odaklı oyunlarda olabildiğince uzun batarya ömrüne sahip olsun ve ısınma problemi yaşatmasın yeter.Tavsiyeniz için teşekkür ederim.Bakacağım önerinize

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Bahsettiğim oyunları kasmadan açsın yeter hocam.Ultra seviye ( Cyperpunk vs ) oyunları tercih etmiyorum zaten.Hikaye odaklı oyunlarda olabildiğince uzun batarya ömrüne sahip olsun ve ısınma problemi yaşatmasın yeter.Tavsiyeniz için teşekkür ederim.Bakacağım önerinize
Oyunları pilde mi oynamayı düşünüyorsunuz?

GTX ekran kartları laptoplarda pildeyken frekansını 3-4 kat kadar düşürür dolayısıyla prizde oynamaya göre çok daha düşük performans alırsınız.

Düşük güç tüketimi odaklı MX serisi ekran kartlarında bu durum yoktu diye hatırlıyorum ama bizzat kullanmadığım için emin değilim. Bilen biri varsa yazabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
ishak taş
Oyunları pilde mi oynamayı düşünüyorsunuz?

GTX ekran kartları laptoplarda pildeyken frekansını 3-4 kat kadar düşürür dolayısıyla prizde oynamaya göre çok daha düşük performans alırsınız.

Düşük güç tüketimi odaklı MX serisi ekran kartlarında bu durum yoktu diye hatırlıyorum ama bizzat kullanmadığım için emin değilim. Bilen biri varsa yazabilir.
Aslında pilde oynamayı düşünmüyorum ama her ihtimale karşı pilde oynamayı/kullanmayı düşündüğüm için yüksek performans gerektirmeyen oyunlarda uzun süre götürebilen cihaz olsun yeter.Asus Rog Flow X13 sanırım.bu istediğime uyan bir laptop ancak sanırım ülkemizde yok veya varsa da 3 bin dolar vergisiz haliyle vardır.Duruma göre bu cihazı da bulursam almayı düşünüyorum

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Oyun laptopu kategorisinde gayet iyi bir seçim olur. Tek anlamadığım şey bu donanım 2K 165Hz ekranı besleyebilecek mi cidden?

Soğutma olarak asla üzmez. Pil ömrü günlük kullanımda (ağır iş yapılmazsa) 4-5 saat gider herhalde.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,053
Üyeler
147,462
Son üye
konf38
Top Bottom