Neler Yeni

Çözüldü✓ 2500-3000 TL 144 HZ Monitör Tavsiyesi

Chapin

80+ Silver
Bütçem 2500-3000 TL arası, güzel 144 HZ bir monitör arıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
703
İsim
Musa ÖZ
Bütçem 2500-3000 TL arası, güzel 144 HZ bir monitör arıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Asus v247q1a aldım 1 ay olacak. Şuan hala 3100 tl civarı, zamlanmadan al derim. 165 hz 1 ms ve gayet memnunum. Bundan önce samsung odyses g3 almıştım 3300 tl ye ama renkleri çok soluktu maviyi beyaz gibi gösteriyordu bu nedenle iade ettim. Önerim bu.

baranthemosby

80+ Bronze

Chapin

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Asus v247q1a aldım 1 ay olacak. Şuan hala 3100 TL civarı, zamlanmadan al derim. 165 hz 1 ms ve gayet memnunum. Bundan önce samsung odyses g3 almıştım 3300 TL ye ama renkleri çok soluktu maviyi beyaz gibi gösteriyordu bu nedenle iade ettim. Önerim bu.
Bunu alacağım büyük ihtimalle, VA ile IPS arasında ne fark oluyor acaba?

baranthemosby

80+ Bronze
Hocam fark baya var diyebilirim. IPS ekranı gördüğünüz zaman iyi bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.

Daha iyi incelemek için:

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
703
İsim
Musa ÖZ
VA paneller diğer panel türlerine göre yüksek kontrast oranı, keskin siyahlar, renk doğruluğu ve orta seviye görüş açısı gibi pek çok avantaj sağlar. Renkler çok daha dolgun ve keskindir. Bazıları kenardan bakına IPS in daha iyi olduğunu söylüyor ama hiç farketmedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

film ve video izlemek için IPS daha iyi diye biliyorum ama siyah renk ve kontrast açısından VA her türlü daha iyidir.

Eld037

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
Furkan Aşlakcıoğlu
VA paneller diğer panel türlerine göre yüksek kontrast oranı, keskin siyahlar, renk doğruluğu ve orta seviye görüş açısı gibi pek çok avantaj sağlar. Renkler çok daha dolgun ve keskindir. Bazıları kenardan bakına IPS in daha iyi olduğunu söylüyor ama hiç farketmedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

film ve video izlemek için IPS daha iyi diye biliyorum ama siyah renk ve kontrast açısından VA her türlü daha iyidir.
VA panellerin gecikmesi çok fazla ve renk gamutu ips'e göre daha kötü. IPS'le TN arasında kalmış bir panel tipi. IPS varken tercih etmemek lazım fakat bütçe söz konusu olduğunda bir şey diyemeyeceğim.

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
703
İsim
Musa ÖZ
VA panellerin gecikmesi çok fazla ve renk gamutu ips'e göre daha kötü. IPS'le TN arasında kalmış bir panel tipi. IPS varken tercih etmemek lazım fakat bütçe söz konusu olduğunda bir şey diyemeyeceğim.
panel markasına göre de değişiyor bence. Şahsen ben VA dan çok memnunum ama farkları da var. Googleya göre baktığınızda da VA çok üstün görülüyor.

Top Bottom