Neler Yeni

2500tl 2el ekran kartı önerisi (i7 860)

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
532
İsim
Murat Cemal
2400 2500 e anca 1050ti bulabildim
bilgisayar donanım ekran kartı kategorisinde önce maksimum bütcen ile filtreleme yap, ardından hoşuna giden bir kartın ismini webe yaz ve yanına techpowerup diye ekle, kartın performansı hakkında 3 aşağı 5 yukarı bir fikir sahibide olursun.
(relative performance tablosu)
burada aşağıda bir tablo var rx 580 %100 diyor diğer kartlarda onunla karşılaştırmalı şekilde yüzdeli fark olarak eklenmiş.
ayrıca passmark'tanda güzel ve sağlıklı karşılaştırma yapabilirsin. ülkemizde fiyatlar çok dengesiz, sanada hep balon ilanlar denk geliyor. marka modelle değil paranın yettiği en güçlü en temiz karta bakmaya çalış. bütcen çok düşük daha yüksek olsa ona göre şu ya da şu deriz ama o bütce sınırında kartların fiyatı çok dengesiz 4000 lirayada 1060 ilanı var. keriz avcısı çok dikkat ediceksin. paranın yettiği en güçlü en ucuz ve en temiz kartı sen bulucaksın. tavsiyem elden bulunduğun şehirden almandır kargoda kartlar hasar görebiliyor.

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
614
İsim
Kadir
gtx 1650 almaya karar verdim bütçeme en uygunuda bu kart inşallah sorun olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

takabilirsin diyonjuz ama bütçeme uygun değil 2500tl var max 3000
Kardeşim al geç darboğaz yapsa yapsa %20 yapıyor zaten oynadığın oyunları da orta veya yüksek arasında oynayıp ekran kartına yük bindir hayırlı uğurlu olsun

MooNcake

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Ayberk Battal
darboğaz olmasının hiçbir sorunu olmaz. drop yemezsin. sadece ekran kartını daha az kullanır ekran kartı 100 ile gidebilecekken 60 a sınırlamış olursun. ryzen 5 1600af ile 6600xt kullanıyordum darboğazdan korkuttular ama hiçbir manası yokmuş. eninde sonunda o anakartı değiştirip daha iyi işlemci alacaksın. hiç değilse iyi ekran kartı al işlemciyi değiştirdiğinde daha yüksek fps alırsın

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,975
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Senin işlemciye RTX 4090 taksan da 30 FPS veriyor. Hatta yeni oyunlarda onu bile göremezsin. Bu saatten sonra DDR3 için para harcanmaz. Benim tavsiyem onu o şekilde kullanmaya devam edip daha sonra yeni bir kasa alırsın.

MooNcake

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Ayberk Battal
Senin işlemciye RTX 4090 taksan da 30 FPS veriyor. Hatta yeni oyunlarda onu bile göremezsin. Bu saatten sonra DDR3 için para harcanmaz. Benim tavsiyem onu o şekilde kullanmaya devam edip daha sonra yeni bir kasa alırsın.

videoyu başlattığın yerde 14700k bile darboğaz yapıyor. bu mantıkla düşünülmez. ddr3'e para yatırılmamalı katılıyorum ancak keyfi ddr3 de durmuyor, durumu daha iyi olsa işlemciyi de değiştircem gibi bir şey derdi.

sana en güzel tavsiye sisteminle idare et demek olur. ileride veya yazın bir işe girip daha iyi sistem toplamayı düşün. canın sıkıla sıkıla oyun oynamaktansa o sürede daha iyi sistem aldıracak bir şeylerle meşgul ol.

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,975
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
videoyu başlattığın yerde 14700k bile darboğaz yapıyor. bu mantıkla düşünülmez. ddr3'e para yatırılmamalı katılıyorum ancak keyfi ddr3 de durmuyor, durumu daha iyi olsa işlemciyi de değiştircem gibi bir şey derdi.
İşlemci testleri işlemcinin gerçek gücünü görmek için darboğazlı bir ekran kartıyla yapılır. Ben de hemen yeni kasa alsın demiyorum. O şekilde devam etsin boşa para harcamasın. Daha sonra alır kasayı. Şimdi diyelim ki RX 580 aldı kullandı. İlerde ryzen 5600e geçti diyelim. Bu sefer ne olacak RX 580 zayıf kalacak GTA 6 gibi oyunlar çıkacak. Onu bırakıp yeniden ekran kartı bakması gerekecek.

MooNcake

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Ayberk Battal
İşlemci testleri işlemcinin gerçek gücünü görmek için darboğazlı bir ekran kartıyla yapılır. Ben de hemen yeni kasa alsın demiyorum. O şekilde devam etsin boşa para harcamasın. Daha sonra alır kasayı. Şimdi diyelim ki RX 580 aldı kullandı. İlerde ryzen 5600e geçti diyelim. Bu sefer ne olacak RX 580 zayıf kalacak GTA 6 gibi oyunlar çıkacak. Onu bırakıp yeniden ekran kartı bakması gerekecek.
evet zaten böyle olması gerekiyor. dediğiniz gibi olacak. ancak şu anda orta ile güçsüz arası bir kart güçsüz karttan daha az değer kaybedecek ve satması kolay olacak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
408
İsim
kemal kılıçdaroğlu
rtx2060 a parasi yetiyorda niye am4 r5 1600 almıyor ?
çok konuşmuyom onunla güncellicekti sistemi güncellemeden önce ekran kartına bindirdi parayı ondan sonra yeni nesil alcam diyodu bana

umut.y

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
umut
gtx 1650 alıcam yaz sonuna doğruda ddr4 anakart ve i3 8100 almayı düşünüyorum yani ddr4 e geçicem ama öyle yeni ağam şaham bi sistem toplamicam yani beni 3yıl daha götürür gibi geliyo

çok konuşmuyom onunla güncellicekti sistemi güncellemeden önce ekran kartına bindirdi parayı ondan sonra yeni nesil alcam diyodu bana
darboğaz olmasının hiçbir sorunu olmaz. drop yemezsin. sadece ekran kartını daha az kullanır ekran kartı 100 ile gidebilecekken 60 a sınırlamış olursun. ryzen 5 1600af ile 6600xt kullanıyordum darboğazdan korkuttular ama hiçbir manası yokmuş. eninde sonunda o anakartı değiştirip daha iyi işlemci alacaksın. hiç değilse iyi ekran kartı al işlemciyi değiştirdiğinde daha yüksek fps alırsın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,391
Üyeler
154,051
Son üye
YunusTP
Top Bottom