Neler Yeni

3 ayda yurt dışında İngilizcemi ne kadar geliştiririm?

Arkadaşlar 2-3 ay sonra pandemi nedeniyle eğitimler de izin verirse Kanada'ya gitme planım var. 3 ay kalacağım. Dil kursuyla gideceğim. Şu an ki İngilizce seviyem B1 başı internette test yapıp söylüyorum kafamdan atmıyorum. Sizce 3 ayda B2'yi bitirebilir miyim? Veya C1'e geçebilir miyim?
O kadar gelişmese bile akıcı konuşabilir miyim? O kadar masraf edipte gelişemem diye korkuyorum.

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,440
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
Dil kursu ile gidiceksen c1 olma ihtimali çok yüksek. Amaa o yetmez tabi insanlar ile arkadaşlık kurup çok fazla ingilizce konuşman lazım hazır kanadada iken konuşabildiğin kadar ingilizce konuş. Sohbet en iyi öğrenme çeşididir

timury

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
timur yalçın
Arkadaşlar 2-3 ay sonra pandemi nedeniyle eğitimler de izin verirse Kanada'ya gitme planım var. 3 ay kalacağım. Dil kursuyla gideceğim. Şu an ki İngilizce seviyem B1 başı internette test yapıp söylüyorum kafamdan atmıyorum. Sizce 3 ayda B2'yi bitirebilir miyim? Veya C1'e geçebilir miyim?
O kadar gelişmese bile akıcı konuşabilir miyim? O kadar masraf edipte gelişemem diye korkuyorum.
3 ay az bir süre bana göre en az 6 ay lazım oda tam akıcı olmaz

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
3 ay bir süre fakat oraya gitmeniz gözle görülür bir şekilde etkileyecektir dilinizi.

EmreTRk

80+ Bronze
Seviyen b1 ise grammar konusunu genel olarak hallettiğini varsayıyorum. Şuanda yapman gereken tek şey olabildiğince kelime ezberi. Yurtdışında pratik yaparken cümle içinde kullanmak isteyip ingilizcesini bilmediğin kelimeleri ezberleyeceksin ve bunun faydası çok büyük olacak. Boş zamanlarında grammar tekrarı da yapar isen bence olur.

Yurt dışında clubdan cluba koşarsan biraz zor ancak kendini geliştirme üzerine çabalar isen c1 çok rahat bitirirsin.

isikt11

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Biraz sana bağlı bir durum. İyi bir pratikle cidden iyi yerlere getirebilirsin İngilizceni.

Konudan bağımsız olarak internetteki testlerin sonucuna pek güvenme, çoğunlukla yanlış ya da yetersiz oluyorlar.

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,440
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar

asdkle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,444
İsim
asdk
Lisede gezilerinden hatırlıyorum da 1 haftalık Almanya gezisi bile Almancada büyük fark yaratmıştı. Zaten seviyen iyi üstüne fazlasıyla koyarsın diye düşünüyorum.

timury

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
timur yalçın
Orda 3 ayda yapıcağı ingilizce , Türkiye’de 10 yılda verilen ingilizceyle kapışır :D
bilemiyorum ben kendim 6 yıldır küçük yaşdan itibaren ingilizce öğrenim görmeye başladım bayağa bi yabancı arkadaş buldum onlarla oyun falan giriyorduk film falan izlerdim 1 yılda mükemmel oldu ingilizcem bence arkadaş falan bulursanız onlarla sohbet ederseniz aşırı gelişir

MehmetV2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,232
İsim
Mehmet emre börekçi
Dil kursu ile gidiceksen c1 olma ihtimali çok yüksek. Amaa o yetmez tabi insanlar ile arkadaşlık kurup çok fazla ingilizce konuşman lazım hazır kanadada iken konuşabildiğin kadar ingilizce konuş. Sohbet en iyi öğrenme çeşididir
Evet arkadaşlık kurmak kursla beraber maksimum etkiyi verecektir. Zaten oraya gidiş amacım da o olabildiğince sosyal aktivite içine girmek. Teşekkür ederim tavsiyen için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

3 ay az bir süre bana göre en az 6 ay lazım oda tam akıcı olmaz
Evet az ama maalesef üstüne bütçem yetmiyor.

Seviyen b1 ise grammar konusunu genel olarak hallettiğini varsayıyorum. Şuanda yapman gereken tek şey olabildiğince kelime ezberi. Yurtdışında pratik yaparken cümle içinde kullanmak isteyip ingilizcesini bilmediğin kelimeleri ezberleyeceksin ve bunun faydası çok büyük olacak. Boş zamanlarında grammar tekrarı da yapar isen bence olur.

Yurt dışında clubdan cluba koşarsan biraz zor ancak kendini geliştirme üzerine çabalar isen c1 çok rahat bitirirsin.
Aslında kelimem de iyi ama sıkıntım akıcı konuşamıyorum. Türkçe'den İngilizceye çevirip kafamda öyle konuşuyorum. Bir türlü İngilizce düşünemiyorum. Bu sıkıntımı orada aşarım diye düşünüyorum. Zaten club pek bana hitap etmiyor. Teşekkürler tavsiyen için.

Biraz sana bağlı bir durum. İyi bir pratikle cidden iyi yerlere getirebilirsin İngilizceni.

Konudan bağımsız olarak internetteki testlerin sonucuna pek güvenme, çoğunlukla yanlış ya da yetersiz oluyorlar.
Teşekkürler.
Cambridge sitesinden yapmıştım testi. Tabii bir tek oradan da yapmadım başka sitelerden de yaptım hepsi aynı çıkıyor.

azmedersen c2 bile olursun
sadece bol bol konuş o kadar
Lisede gezilerinden hatırlıyorum da 1 haftalık Almanya gezisi bile Almancada büyük fark yaratmıştı. Zaten seviyen iyi üstüne fazlasıyla koyarsın diye düşünüyorum.
Amacım da o bol bol konuşmak, sosyal aktivite içine girmek. Teşekkürler tavsiyeleriniz için.

PinsizAMD

80+ Bronze
BEN AMERİKADA KALACAM AHA
BU ABİM BANA GREENCARD ALACAK SANA TAVSİYEM BASKET OYNA VE LANET OLASI ZENCİLER İLE FLORİDA SOKAKLARINDA GETTTO BİR ŞEKİLDE TAKIL
KANADA DA İSE OKULDA TAKILABİLİRSİN

Top Bottom