Neler Yeni

30 metrelik ethernet kablo önerisi

BakiSamet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Baki Samet
Bütçe
40
Tp link wifi usb kullanıyordum lakin canlı derslerde/oyunlarda kesildiği için ethernet kablosu almam gerektiğini fark ettim maksimum 40 TL'ye ethernet kablosu ne önerirsiniz? Birde kabloda temassılzık vs olursa modem yanma gibi bir durum olur mu? Cevaplarınız için teşekkür ederim

Dahası  
Reaksiyon skoru
282
İsim
Tufan Kürşat
Birde kabloda temassılzık vs olursa modem yanma gibi bir durum olur mu?
Ben kablo kullandığım zaman mecbur halı altından geçiyordu ve eziliyordu, kopuyordu. Ben de bıkmadan tamir ettim. Benim modeme hiçbir şey olmadı. Kablo seçerken biraz kaliteli seçerseniz rahat edersiniz, şöyle içinde plastik desteği olan fabrikasyon yapımı gibi.

BakiSamet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Baki Samet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben kablo kullandığım zaman mecbur halı altından geçiyordu ve eziliyordu, kopuyordu. Ben de bıkmadan tamir ettim. Benim modeme hiçbir şey olmadı. Kablo seçerken biraz kaliteli seçerseniz rahat edersiniz, şöyle içinde plastik desteği olan fabrikasyon yapımı gibi.
Tamir etme konusunda sıkıntı değil, CAT5 ya da CAT6 kablo arasındaki farklar nelerdir farkı biliyor musunuz?

erturk.gg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
282
İsim
Tufan Kürşat
Tamir etme konusunda sıkıntı değil, CAT5 ya da CAT6 kablo arasındaki farklar nelerdir farkı biliyor musunuz?
Kod:
Cat 5 ve Cat 6  Kablo Arasındaki Fark :

Cat 6 kablo’da dış parazit koruması mevcuttur. Cat 5 kablo da yoktur.
Cat 6′da ek olarak kablonun dolaşmasını önleyen ayırıcı ve parazite karşı alüminyum folyo bulunur.
Cat 6  kablo Cat 5′e göre daha dayanıklıdır ve uzun ömürler kullanmaya uygundur.
Cat 5 kabloda veri akışı 100mps olmasına karşılık Cat 6′da hız 1000mps’dir.

Top Bottom