Neler Yeni

Öneri 3000-4000 TL monitör önerisi

beybeyze

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kazım Tunçcu
Merhaba arkadaşlar, vakit ayırıp monitör tavsiyesi verebilirseniz çok sevinirim.

MacBook Pro i5 16 GB RAM 2020 laptop kullanıyorum. Bütçem 3000-4000 TL arası, eğer ihtiyaçlarımı daha uygun bir monitör karşılayacaksa tercih edebilirim.

Hiç oyun oynamayacağım ve grafik tasarım ile ilgili işlerim yok.

Monitörü alma amacım:
  • Yazılım geliştirme.
  • Eğitim videoları izleme.
  • Makale okuma.
  • Dizi ve film izleme.

Aradığım özellikler:
  • En önemli aradığım özellik gözü az yorması.
  • Boyutu en az 27" olmalı (kullanım amacımı göz önüne aldığımda böyle düşündüm, yanlışsam düzeltebilirsiniz.)
  • Ergonomi çok önemli monitör mutlaka dikeyde yukarı aşağı oynayabilmeli.
  • Type-C girişi (olmasa da olur ama Type-C girişi olduğunda şarj da edebiliyormuşuz. Bir tane kablodan kurtarabilir.)
  • Pivot ve VESA desteği tamamen opsiyonel olmasa da olur.
Bulduğum monitörler:

Flamesa

80+ Silver
PA278QV öneririm, evet işinizi görür.

beybeyze

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kazım Tunçcu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler inceliyorum, biraz büyük gibi geldi mağazada 34" bakıp değerlendireceğim.

PA278QV öneririm, evet işinizi görür.
Ben de çok beğendim, fakat videolarını izlediğimde kalibrasyon ayarı vs. gibi grafik tasarım işleriyle ilgili şeyler geçiyor. Burdan göreceğiniz üzere çok fazla ayarı var grafik işiyle uğraşanlar için, benim için gereksiz mi bilemedim. Günlük kullanımda böyle özelliklere sahip olması beni olumsuz etkiler mi? Bilginiz var mı?

beybeyze

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kazım Tunçcu

Flamesa

80+ Silver
Teşekkürler inceliyorum, biraz büyük gibi geldi mağazada 34" bakıp değerlendireceğim.

Ben de çok beğendim, fakat videolarını izlediğimde kalibrasyon ayarı vs. gibi grafik tasarım işleriyle ilgili şeyler geçiyor. Burdan göreceğiniz üzere çok fazla ayarı var grafik işiyle uğraşanlar için, benim için gereksiz mi bilemedim. Günlük kullanımda böyle özelliklere sahip olması beni olumsuz etkiler mi? Bilginiz var mı?
Günlük kullanım için grafik tasarım ayarında bir monitör çok gerekli değil ama bütçenize göre en mantıklısı bu model. Ergonomiside oldukça başarılı

beybeyze

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kazım Tunçcu
Günlük kullanım için grafik tasarım ayarında bir monitör çok gerekli değil ama bütçenize göre en mantıklısı bu model. Ergonomiside oldukça başarılı
Çok teşekkürler, benim gördüğüm kadarıylada fiyatına göre şu an en iyisi. Umarım daha iyisini bulan çıkar bu fiyat aralığında.

Pckopat

80+ Bronze
Bende konuya PA278QV modelini önermek için girdim. Oldukça başarılı bir monitör alanında. Profesyonel seri renkleri oldukça başarılı bir monitör.

Top Bottom