Neler Yeni

30000 TL Sistem için Özelleştirme ve Kasa Tavsiyesi

MeReKGs67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Kerem Özbey
Bütçe
30000

Selamünaleyküm cümleten. Bu sistem yarın veya öbür gün alacağım nasipse.

Anakartı ASUS Prime A620'den B650 M-K yaptım (m-r ile M-K arasında kalmıştım M-K önerdiler?

SSD'yi 1 TB AGI yaptım.

Güç kaynağına Everest için saatli bomba dediler 600W Deep cool önerenler de oldu ben ileride ekran kartı yükseltmesine uygun olsun diye malum belki AMD alırım AMD ekran kartları da çok TDP oluyor gerçi ben gene ileride 1080p kartı alırım ama olsun wattı yüksek olsun diye 700W FSP 80+ seçtim.

Yukarıdaki parçalardan emin gibiyim tek kafamı karıştıran kasa kaldı bir de RAM'ler ileride yetmeyebilir gibi geldi bir de anakartta iki tane RAM slotu var 32 GB gerekirse RAM'leri satıp 16x2 almam gerekecek ama inşallah yeterli olur 16 GB ekran kartı.

Bunun dışında birisi kasa için "ürün kaliteli kasa önem vermedim ama verilmesi gerekmiş fanlar içeri çok az hava üflüyor" böyle yazmış bu yüzden BitFenix hakkında emin olamadım abi sen ne dersiniz diğer kasalara bakabilir misiniz diğer alternatiflere özellikle MSI'ın iki modeli kafama takıldı birisi m-ATX birisi ATX diğer modeller iyi değil diye biliyorum.

Bir de kısa bir soru kasanın m-ATX veya ATX olması parça sıcaklıklarına etki ediyor mu?

@AlevFırtınası senin cevaplarını bekliyorum :D

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
SERHAT BOZBAYIR
Bence pek yanaşmayın hocam bu sisteme Kasa değismeniz kesin lazim ve 1x16 gibi bi ram seçeneği sunmamışlar Bu kadar para veripte Rx 7600 Kullanmasaniz daha iyi olur giriş seviyesi bir kart neredeyse En azindan 6700Xt bulabilirseniz daha iyi olur

MeReKGs67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Kerem Özbey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence pek yanaşmayın hocam bu sisteme Kasa değismeniz kesin lazim ve 1x16 gibi bi ram seçeneği sunmamışlar Bu kadar para veripte Rx 7600 Kullanmasaniz daha iyi olur giriş seviyesi bir kart neredeyse En azindan 6700Xt bulabilirseniz daha iyi olur
DDR5 sistem olduğu için bu kadar masraf oluyor sizin önerdiğiniz bir sistem var mı? Bu sistem için kasa olarak ne önerirsiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada bu sistemi yeni gördüm buna da gözüm kaydı sadece 500 GB SSD bir de anakartı A 620 M

Yeni farkettim bu 7500F de değilmiş 7600 daha iyi işlemcisi o zaman bu daha mantıklı oluyor
Screenshot_46.png

Son düzenleme:

MeReKGs67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Kerem Özbey
Screenshot_2024-08-19-23-45-24-45_df198e732186825c8df26e3c5a10d7cd.jpg
Screenshot_2024-08-19-23-45-19-79_df198e732186825c8df26e3c5a10d7cd.jpg

Bu iki sistem daha mantıklı göre galiba gençer ddr5 sisteme göre peki bu iki sistemden hangisi daha mantıklı MSI olan sistem mi diğeri mi XFX olan üç fanı var MSI'a göre daha iyi soğutmaz mı

Bunlarda özelleştirmelik bir şey zaten yok sadece anakart MSI PRO B650M-B yapılabilir ama bu anakarta baktım A620'den ne farkı var OC dışında anlamadım ne soğutması var m2 yuvası gene 1 tane A620 ile aynı

Ayrıca 7500F ile 7600 arasında ne kadar fark var?

Son düzenleme:

MeReKGs67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Kerem Özbey

MeReKGs67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Kerem Özbey
Yardımcı olursanız sevinirim

Bünyamina

80+ Platinum
Hangisi içine siniyorsa onu alabilirsin.

MeReKGs67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Kerem Özbey
Hangisi içine siniyorsa onu alabilirsin.
Ya hocam bazıları diyor işte 6750 xt için eski bir kart sıfır alınmaz bilmem ne falan.

Bi yandan gençer sistemde kasayı tam karar veremedim

Bi yandan ileride fiyatlar daha da indirime girer mi diye düşünüyorum

Bi yandam mATX kasa ile ATX kasa arasında iç sıcaklık farkı olur mı diye düşünüyorum

Bi de bu kasaya baktığımda ön tarafı kapalı duruyor ama üç fanlı. R ön tarafı kapalı gibiyse sadece yanlardan hava alıyorsa onun ne etkisi olacak https://www.gencergaming.com/msi-mag-shield-110r-atx-oyuncu-kasasi

Bünyamina

80+ Platinum
Ya hocam bazıları diyor işte 6750 xt için eski bir kart sıfır alınmaz bilmem ne falan.

Bi yandan gençer sistemde kasayı tam karar veremedim

Bi yandan ileride fiyatlar daha da indirime girer mi diye düşünüyorum

Bi yandam mATX kasa ile ATX kasa arasında iç sıcaklık farkı olur mı diye düşünüyorum

Bi de bu kasaya baktığımda ön tarafı kapalı duruyor ama üç fanlı. R ön tarafı kapalı gibiyse sadece yanlardan hava alıyorsa onun ne etkisi olacak https://www.gencergaming.com/msi-mag-shield-110r-atx-oyuncu-kasasi
O iki sistemdeki kasalarda gayet iyi sen o konuya takılma.
Fiyatlar zor düşer artık. Dolar 34tl ye geldi neredeyse.
Senin içine sinen hangisiyse onu al ikisize üzmez.
Sen hangisini seçerdin dersen gençerdekini alırdım.

MeReKGs67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Kerem Özbey
O iki sistemdeki kasalarda gayet iyi sen o konuya takılma.
Fiyatlar zor düşer artık. Dolar 34tl ye geldi neredeyse.
Senin içine sinen hangisiyse onu al ikisize üzmez.
Sen hangisini seçerdin dersen gençerdekini alırdım.
Anladım šinerjidekini almayı düşünüyorum çünkü onda hem RAM 1x16 şeklinde yani anakartta da 2 slot olduğuna göre ileride 32 GB yapma şansım var ama gençer sistemde ramlari satıp tekrar almam lazım ayrıca bir sorum da şu 7600 işlemci 90 derecelere kadar çıkıyor stok soğutucuyla buna hemen işlemci soğutucu almak gerekir mi yoksa bu şekilde bir süre idare edilebilir mi

Bünyamina

80+ Platinum
Anladım šinerjidekini almayı düşünüyorum çünkü onda hem RAM 1x16 şeklinde yani anakartta da 2 slot olduğuna göre ileride 32 GB yapma şansım var ama gençer sistemde ramlari satıp tekrar almam lazım ayrıca bir sorum da şu 7600 işlemci 90 derecelere kadar çıkıyor stok soğutucuyla buna hemen işlemci soğutucu almak gerekir mi yoksa bu şekilde bir süre idare edilebilir mi
İdare edersin de bütçen biraz varsa 550tl lik fan da alabilirsin böyle bir fan da alabilirsin. İkisi de yeterli.

MeReKGs67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Kerem Özbey
İdare edersin de bütçen biraz varsa 550tl lik fan da alabilirsin böyle bir fan da alabilirsin. İkisi de yeterli.
Zaten bu ikisinden birini alacaktım assassin olan mid tower bi kasaya sığar di mi sıkıntı olmaz dark freezer a göre daha pahalı ama inşallah daha iyi soğutma performansı sunar
Screenshot_2024-08-21-18-40-10-89_df198e732186825c8df26e3c5a10d7cd.jpg
1900 TL farkla anakartı asus prime b 650 yapmamın bi anlamı var mı VRM soğutucu varmış galiba anakarr sıcaklığını düşüren belki A serisi anakartta sıkıntı yaşarım anakart falan bozulur sıcaklıktan uğraşmak istemem sonra

Bünyamina

80+ Platinum
Zaten bu ikisinden birini alacaktım assassin olan mid tower bi kasaya sığar di mi sıkıntı olmaz dark freezer a göre daha pahalı ama inşallah daha iyi soğutma performansı sunar
Alıntıyı görüntüle
1900 TL farkla anakartı asus prime b 650 yapmamın bi anlamı var mı VRM soğutucu varmış galiba anakarr sıcaklığını düşüren belki A serisi anakartta sıkıntı yaşarım anakart falan bozulur sıcaklıktan uğraşmak istemem sonra
Fiyatı düşük tut hocam. Yani DDR5 7700xt li sistem fiyatına gelmesin de gerisi önemli değil.
O kasaya ikisi de sığıyor. Yeterli bir soğutmaya sahip o işlemci için. Düşünülüp sayfalarca tartışılacak bir işlemci fan kombinasyonu değil.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,975
Üyeler
156,415
Son üye
Nihatpkgz
Top Bottom