Neler Yeni

Yardım 3060 ekran kartım oyunları madencilik olarak algıladığı için crash veriyor.

suitonn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit Alp Erol
RTX 3060 ekran kartım DirectX oyunlarını madencilik algoritması olarak algıladığı için crash veriyor.
Merhaba dostlar ikinci el aldığım Gainward RTX 3060 v2 LHR ekran kartını hashrate limitinin nasıl çalıştığını öğrenmek için merakım doğrultusunda miner programı indirdim ve çalıştırdım. O esnada dalgınlığımla miner programını kapatmadan üzerine Battlefield 4 oyununu açmış bulundum. Yarım saat oynadıktan sonra Directx hatası aldım. Bütün oyunlar açılmayıp aynı zamanda directx hataları veya crash vermeye başladı. Ara sıra Windows 10 da bile mavi ekran ve pencerelerin siyaha döndüğünü gördüm. İlk başta oyunlar veya ekran kartı sürücüsü ile ilgili hata olduğunu düşünüp yabancı kaynaklardan bulduğum çözüm yöntemlerini denedim ama nafile. Aklıma oyunla miner'ın aynı anda açık olduğu için başlığa yazmış olduğum durum aklıma geldi. Bunun üzerine Display Driver Uninstaller ile sürücüleri silip tekrar yükledim üzerine bide ekran kartı vga biosunu bile restore ettim. Lakin denemiş olduğum hiçbir şey işe yaramadı bütün directx oyunlarıyla benchmark programları açılmıyor. OpenGL de hiçbir sıkıntı yok Vulkan ı test etmedim. Bu sorun hakkında yorumlarınızı bekliyorum iyi günler dilerim...

Top Bottom