Neler Yeni

3060/Tİ Hazır sistem önerir misiniz??

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
mahmut
Aynen öyle yap kankam 3060 ile 3060ti arasında muazzam bir fark yok sonuçta 3060 alıp parça kaliteni arttırman çok daha mantıklı olacaktır. Total 16.880₺ oluyor bu arada tuf 3060 ile
Fark %25. Bide bunun yanında taksitle almaya kalktığında arkadaşa sistem 6 taksitde 17880e 12 taksitde 18880 patlıyor. Yani bide benim üste yazdığım yazıyı hızlıca değerlendirmesi işine çok yarayacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
mahmut
Nerede bu sistem? Acil
Bir yerde değil. Ben sana görsel attım sen görsellerden bakıp ona göre alacaksın. Son yazdığım mesajlara bak ekran kartı farkı 400 tl artdı. Ödeme imkanı ve parça kalitesi bakımından Çoook iyi parçalar paylaştım. Ödemede de çok rahatlıyacaksın.

Ekler

• Ekran Görüntüsü (61).png
    Ekran Görüntüsü (61).png
    778 KB · Hit: 25
  • Ekran Görüntüsü (62).png
    Ekran Görüntüsü (62).png
    212.6 KB · Hit: 25
  • Ekran Görüntüsü (63).png
    Ekran Görüntüsü (63).png
    352.4 KB · Hit: 26

Aaahmt

80+ Silver
Bir yerde değil. Ben sana görsel attım sen görsellerden bakıp ona göre alacaksın. Son yazdığım mesajlara bak ekran kartı farkı 400 TL artdı. Ödeme imkanı ve parça kalitesi bakımından Çoook iyi parçalar paylaştım. Ödemede de çok rahatlıyacaksın.
Şimdi baktım da 5500 işlemci bana ters hocam teşekkür ederim yinede

wincenzo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
H.K
Aynen öyle yap kankam 3060 ile 3060ti arasında muazzam bir fark yok sonuçta 3060 alıp parça kaliteni arttırman çok daha mantıklı olacaktır. Total 16.880₺ oluyor bu arada tuf 3060 ile
İ5 islemcilisi 16 bin sizce hangisini almak mantıklı nova 3060 sistemide var bunun Intel islemcilisi fakat anakart falanda daha iyi

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
mahmut
Şimdi baktım da 5500 işlemci bana ters hocam teşekkür ederim yinede
Hımm elinde işlemci soğutucusu varsa. Amdye ait bir soğutucu. 500 lira fark ile yine 17880 liraya denk geliyor. İşlemciyide teknobiyotikten bulabilirsin.

Aaahmt

80+ Silver
Hımm elinde işlemci soğutucusu varsa. Amdye ait bir soğutucu. 500 lira fark ile yine 17880 liraya denk geliyor. İşlemciyide teknobiyotikten bulabilirsin.

Ryzen 5600 yapınca Asus dual 3060ti, b550 bir sisteme 17k ya sahip oluyorsunuz nasıl sizce?

NightWish2434

80+ Silver
İ5 islemcilisi 16 bin sizce hangisini almak mantıklı nova 3060 sistemide var bunun Intel islemcilisi fakat anakart falanda daha iyi
Kanka işlemci AMD daha iyidir. Bütçeni ve ekran kartı marka tercihini söyle ben sana sistem atayım

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
mahmut

Ryzen 5600 yapınca Asus dual 3060ti, b550 bir sisteme 17k ya sahip oluyorsunuz nasıl sizce?
Güzel ama ödeme seçeneği peşin alacaksan güzel. Taksitle o fiyata değmiyor. Bu arada sizle konuşurken bir soru cevap etkinliğini kaçırdım. Muhtemel bilgiye sahip olduğum bir konuydu ve ödülü kazanabiliyordum. Biraz kızgınım sizlere haberiniz olsun.
Dediğim gibi eğer peşin alacaksanız sistem kurtarır.

Aaahmt

80+ Silver
Güzel ama ödeme seçeneği peşin alacaksan güzel. Taksitle o fiyata değmiyor. Bu arada sizle konuşurken bir soru cevap etkinliğini kaçırdım. Muhtemel bilgiye sahip olduğum bir konuydu ve ödülü kazanabiliyordum. Biraz kızgınım sizlere haberiniz olsun.
Boşverin hocam bize çıkmaz o kart 😀.
Taksitli alacaktım bakayım bi fiyatlara

Aaahmt

80+ Silver
Oha taksittte düşmana vurur gibi bindirim yapmış. World kart var acaba nasıl bir sistem çıkartabiliriz? Total 17k olursa iyi olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
mahmut
Bu arada 2 k oynayacaksan işlemcini yükseltmene gerek yok. Kasada kendini kurtarıyor. Sistemi aldıktan sonra biliyorsan o işlemciye undervoltaj uygula çünkü voltajı sistem fazla veriyor ve düzgün bir verim alamıyorsun. Ben 1,35 voltaj verdiği zaman cinebechte 10000 puana ulaşamazken ve sıcaklıklarım 85 dereceye dayanıp güç tüketimimde 75i geçince çareyi undervoltajda buldum. 4.2ghz yapıp deneye yanıla 1,1375 voltaja indirdiğim işlemcim 500 puan artdı. Sıcaklığı 15 derece fark edeken güç tüketimide 15 w kadar düştü. Tabbi bu işlemi yapmadan önce bilgili olmalısınız ve test etmelisiniz. Belli voltajdan aşağıya düşmemelisiniz. Mesela 1voltaj verip 4.2ghzde sabit tutamazsınız sistem ya kapanır yada verimli olmaz. Onun dışında sistem 2k kullanılmayacaksa 5600e bile dlls kalite modundayken işlemciyede yük binen oyunlarda sıkıntı çıkaracaktır. Sistemi alıp sadece oyun oynamayacağnızdan arka planda google vb yada video muhakkak açık olacağından 2 k kullanmayacaksanız 5600 şart. 2K kullanırsanız 5500 yeterli gelecektir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oha taksittte düşmana vurur gibi bindirim yapmış. World kart var acaba nasıl bir sistem çıkartabiliriz? Total 17k olursa iyi olur
Madem Donanım arşivinin soru sorarak verdiği 1660 süper'i kazanma hakkımı kaybettim(Kardeşime hediye edecektim). Şimdi size yardımcı olayım. Eğer rtx3060 12 gb'a razı olacaksanız. Sistem fiyatı 1250 lira inerek 5600 lü sistemle görselde paylaştığım ram ssd anakart psu ve kasayla 16500 liraya gelecek. Siz sistemi nerde kullanacağınızı ve bunun yanında ne amaçla kullanacağınızı ve son olarak monitörünüzü belirtirseniz daha iyi olacak yardım etmem açısından.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada acele etseniz iyi olacak. 1,5 saat sonra %5 fiyat indirimi ortadan kaybolacak ve 1000 liraya yakın bir fiyat artışı olacak.

Son düzenleme:
Top Bottom